Skocz do zawartości
  • 👋 Witaj na MPCForum!

    Przeglądasz forum jako gość, co oznacza, że wiele świetnych funkcji jest jeszcze przed Tobą! 😎

    • Pełny dostęp do działów i ukrytych treści
    • Możliwość pisania i odpowiadania w tematach
    • System prywatnych wiadomości
    • Zbieranie reputacji i rozwijanie swojego profilu
    • Członkostwo w jednej z największych społeczności graczy

    👉 Dołączenie zajmie Ci mniej niż minutę – a zyskasz znacznie więcej!

    Zarejestruj się teraz

[Pytanie] 4g-o co właściwie chodzi?


Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Cześć!

Ostatnio dużo mi się słyszy o nowej generacji 4g- następca 3g. Tak naprawdę nie wiem co to jest. Dlatego pytam się was- o co z tym chodzi? Czym to się różni? Gdzieś przeczytałem, że chodzi o szybszy przesył danych, ale myślę, że to nie wszystkie informacje.

Pozdrawiam, Norbert.

pewdiepie fan :3

Opublikowano

"4G to popularne określenie

stosowane w

mediach na IMT-Advanced.Jest to zbiór wymagań określonych przez

ITU-R, które muszą spełniać sieci radiowe czwartej generacji.

W porównaniu do poprzedniego systemu - 3G prędkość przesyłu danych znacznie wzrosła minimalnie 100Mbit/s dla

przemieszczającego się użytkownika.

Prace nad systemem rozpoczęto już w 2000

roku gdy oczywistym stał się fakt, że

urządzenia mobilne będą generować coraz

większy ruch a tym samym większe

obciążenie sieci komórkowej.

W roku 2008 ITU-R zezwoliło na zgłaszanie

standardów które spełniają ściśle określone

wymagania. W 2010 do grona technologii

kompatybilnych przyjęto standard LTE-

Advanced opracowany przez 3GPP oraz

standard WiMAX (pełna nazwa:

802.11m-2011)."

To ci powinno wyjasnic o co biega...

 

@edit

Widziałeś pewnie reklamę play jako to niby pierwsza w Polsce sieć oferująca 4g.Dla mnie to zwykła ściema.A to dlatego że technologia HSPA+(bo o taki standard opiera się internet 4g w play) oferuje teoretyczną

prędkość "nawet" do 21 Mbit/s.To jednak

teoria i w praktyce będzie to zapewne marne kilka mega...

Ale lepsze to niż 3g:)

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...