Skocz do zawartości
  • 👋 Witaj na MPCForum!

    Przeglądasz forum jako gość, co oznacza, że wiele świetnych funkcji jest jeszcze przed Tobą! 😎

    • Pełny dostęp do działów i ukrytych treści
    • Możliwość pisania i odpowiadania w tematach
    • System prywatnych wiadomości
    • Zbieranie reputacji i rozwijanie swojego profilu
    • Członkostwo w jednej z największych społeczności graczy

    👉 Dołączenie zajmie Ci mniej niż minutę – a zyskasz znacznie więcej!

    Zarejestruj się teraz

[Pytanie] Czy można zabezpieczyć się przed wyrzuceniem z teamu ?


Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Witam

Postawmy na to , że zrobiłem cały serwer sam , a ktoś pozmieniał hasła i wziął pliki tylko dla siebie . Czy jest jakaś możliwośc , aby po zmienieniu hasła dostać się z powrotem lub coś ?

 

@edit

 

Na razie nic takiego sie nie stało , ale w razie czego chcę się zabezpieczyć.

Opublikowano

O ile ten ktos sie zna na rzeczy, to już nie dostaniesz się do maszyny raczej. Po prostu dobieraj sobie takich ludzi do których masz na prawdę zaufanie. Ja tego doświadczyłem swojego czasu. Pewnym "zabezpieczeniem" może być porobienie dodatkowych kont do ssh, ale tak na prawdę to żadne zabezpieczenie.

 

Ew. możesz puścić atak na swój serwer, ale czy ja wiem ;d

sygnatura2.png


Opublikowano

Nie ma takiej możliwość. No może tak jak @up kilka kont do ssh, ale jakby mieli ukraść ci pliki to raczej sprawdzą jakie są konta..

1332703407-U173186.png

"Bo My tu się szanujemy zamiast dupy sobie lizać!"

Opublikowano

A jest możliwość np. żeby 2 hasła do ssh nałożyły się na siebie ? Np.

Jest hasło kkkk

I żeby zrobić tak , aby się jakoś nałożyły na siebie

i zrobię np. ooooo

 

i hasła takie jak kkkkkk i ooooo będą działać jednocześnie . Jest taka możliwość? Czy to jest właśnie te kilka kont ssh ?

Opublikowano

Jak to nie ma ? Webmin : ) Do tego nikomu hasło nie potrzebne i nie trzeba wspominać że jest zainstalowany.

http://www.mpcforum.pl/topic/430726-tut-instalacja-webmin-na-freebsd-7x-8x-9x-i386-amd64-czyli-latwa-administracja-serwerem

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...