Skocz do zawartości
  • 👋 Witaj na MPCForum!

    Przeglądasz forum jako gość, co oznacza, że wiele świetnych funkcji jest jeszcze przed Tobą! 😎

    • Pełny dostęp do działów i ukrytych treści
    • Możliwość pisania i odpowiadania w tematach
    • System prywatnych wiadomości
    • Zbieranie reputacji i rozwijanie swojego profilu
    • Członkostwo w jednej z największych społeczności graczy

    👉 Dołączenie zajmie Ci mniej niż minutę – a zyskasz znacznie więcej!

    Zarejestruj się teraz

[TuT] Zabezpiecz swoje konto maksymalnie jak się da!


_Quake_

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Kiedyś stworzyłem temat z Waszymi sposobami na zabezpieczenie konta (http://www.mpcforum.pl/topic/502952-dyskusja-sposoby-zabezpieczania-konta-przed-kradzieza). Z racji że temat utknął w stosie tematów, tworzę tut'ka z poradami zawartymi w tamtym temacie.

 

1. Dobre i długie hasło (MexDee)

Dobre hasło, ze znakami specjalnymi, liczbami, kombinacją dużych i małych liter to praktycznie hasło nie do złamania.

Strona www.adgraf.net/generator_hasel.php (polandxxdd) pomoże nam wygenerować właśnie takie hasło, jakiego potrzebujemy. 10 znakowe

hasło, nigdy nie zostało złamane, a konto po niemal pół roku, nadal działa :)

 

2. Dodatkowe zabezpieczenia

Mając silne hasło, warto jednak zabezpieczyć się dodatkowo powiązaniem konta z kilkoma stronami, pozwoli nam to na bezproblemowe

zalogowanie się na nasze konto w przypadku kradzieży konta.

 

Facebook - będąc zalogowanym na Facebook'u, na stronie gry, klikamy niebieski przycisk Login (obok przycisku logowania do gry)

W wyskoczonym okienku klikamy Login, później wybieramy "Gram już w Dark Orbit" i logujemy się danymi z gry. TO wszystko.

Strona Bigpoint - Rejestrujemy się na stronie: http://pl.bigpoint.com/rejestracja/ i logujemy na konto. Przechodzimy na stronę:

http://pl.bigpoint.com/konto/polaczenie/ i w polu "Podaj nazwę gry" wpisujemy DarkOrbit, wybieramy z listy grę, podajemy nasze dane do konta

i klikamy "Dalej". Koniec. Tutaj będziemy mogli sprawdzić ile razy logowaliśmy się lub usunąć konto z serwera.

 

3. "Super pr0 elo haksy na dmg i uri"

Takie coś nie istnieje, wiem coś o tym. Znaleźliście na YouTube filmik gdzie widzimy niby działający hack na cokolwiek? Może i działa, ale

tylko wizualnie! Na dodatek "twórca" w paczce z plikiem zapewne wstawił byle co, lub keyloggera, virusa itp.

HP, Osłonę, PD, Uri i większość rzeczy które mamy w kliencie gry można zmodyfikować wizualnie pakietami przez WP, edytować stronę jest

jeszcze łatwiej ..

Wniosek? Nie pobierajmy ani nie próbujmy pobierać czegoś, do czego nie mamy gwarancji że zadziała. Gdy plik jest na serwerze gdzie do

pobrania jest wymagane wypełnienie oferty, wiedz że to już na pewno oszustwo! Tyczy się to także stron które wymagają podania loginu i

hasła (hasło na takich stronach jest zapewne widoczne ..) aby nabić na konto ileś tam uri, taka strona wysyła komuś na maila to co podałeś

na stronie ..

 

4. Wirusy, robaki, keyloggery

Każdemu zapewne zdarzyło się mieć na kompie jakiegoś wirusa, dlatego na nim, dla jego dobra musimy mieć zainstalowanego antyvira,

najlepiej nie darmowego, a komercyjnego (rankingi antyvirów można znaleść na necie). Teoretycznie dla naszego konta najgroźniejsze są

keyloggery, przechwytują to co nacisnęłeś na klawiaturze, mogą dodatkowo dodawać strony na których to wpisujesz, w jakim programie to

wpisujesz. Dodatkowym zabezpieczeniem może być klawiatura ekranowa (Machniuk)

Opublikowano

Tylko totalny nooooob by nie wiedział o tym ale nie wiedziałem o tym że mozna powiązać konto z FB. Dodatkowo trudno trochę zapamiętać szczególnie trudne hasło, a zapisanie go nie jest wcale bezpieczne

 

 

jeszcze jeden sposób: na liście serwerów pododawać trochę zagranicznych, złodziej zanim znajdzie nasze prawdziwe konto żeby je okraść natknie się na 20 pchełek :P

comment_aKm2b5jSiJgvkhmrlSzZ5Yc80OK7Mzta

Opublikowano

Nio tutek ładny,

Dodam że w usłudze g-mail można ustawić sobie hasło + generowany przez google kod

wysyłany na nasz telefon komórkowy w momencie kiedy chcemy się zalogować,

złodziej znającay naszego maila i hasło, nie wbije bez naszej komórki B)

 

Bo skoro bugi na zmianę maila nie działają, to włamanie na konto może co najwyżej narazić nas na posprzedawane wyposarzenie,

ale konto będziemy mieć nadal.

Opublikowano

Da się częsciowo ukraść konto.

Koleś się nie może lognąć, wy sobie gracie, ale nie zmienicie nic danych.

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...