Skocz do zawartości
  • 👋 Witaj na MPCForum!

    Przeglądasz forum jako gość, co oznacza, że wiele świetnych funkcji jest jeszcze przed Tobą! 😎

    • Pełny dostęp do działów i ukrytych treści
    • Możliwość pisania i odpowiadania w tematach
    • System prywatnych wiadomości
    • Zbieranie reputacji i rozwijanie swojego profilu
    • Członkostwo w jednej z największych społeczności graczy

    👉 Dołączenie zajmie Ci mniej niż minutę – a zyskasz znacznie więcej!

    Zarejestruj się teraz

[Pytanie]Dlaczego port 3306 świeci na czerwono ?


Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Witam.

Kolega robi serwer hamachi, a ja mu w tym pomagam. Tylko, że ja chce korzystać za navicata z mojego komputera i tu jest problem. Ponieważ jak dodajemy port 3306 do port mapa to lampka świeci na CZERWONO. O co chodzi ??

 

Proszę o pomoc.

"Ten, który pokona samego siebie jest najpotężniejszym z wojowników."

Opublikowano

Z kolegą zrobiliśmy wszystko według tego poradnika(niżej ) i jak sie loguje do navi to błąd sie pokazuje. O co chodzi ?

 

 

Jeśli twój kolega chce abyś mógl się podłączyć do jego navicat'a musi:

 

a) Uruchomić serwer.

b ) Uruchomić portmapa.

 

Następnie musi wykonać następujące czynności:

 

1. Po uruchomieniu serwera poczekac aż poprosi go o login i hasło.

2. Wpisać:

 

ID: root

hasło: kaszanka.com (pod warunkiem, że nie zmieniał go. Jeśli zmieniał niech wpisze odpowiednie hasło)

 

3. W portmapie niech utworzy 2 porty:

 

a) 3306

b ) 10060

 

4. Każdy port musi być ustawiony pod JEGO adres z hamachi z koncówką .100 np.

5.225.165.100

5. Niech uruchomi porty aby kropka osiągnęła zielony kolor.

 

Teraz ty powinieneś:

 

1. Uruchomić navicat'a

2. W navicat wejść w zakładkę Connections i wpisać wszystko w następujący sposób:

 

a) W polu "Connection Name" wpisać co uważasz za słuszne, np. Nazwę Jego Serwera.

b ) W polu "Host name/IP address" wpisać JEGO adres z hamachi z normalną końcówką.

c) W polu "port" wpisać port: 3306

d) W polu "User Name" wpisać: root

e) W polu "Password" wpisać jego hasło do jego bazy MySQL. Domyślnie jest hasło: 123456

f) Możesz zaznaczyć pole "Save Password" i następnie nacisnąć OK.

g) Teraz możesz już zalogować się do JEGO bazy MySQL. Możesz to zrobić tylko, gdy on na VPC jest co najmniej przy etapie pisania ID i hasła.

"Ten, który pokona samego siebie jest najpotężniejszym z wojowników."

Opublikowano

kaszanka.com ? Pojebało

 

 

mcnc c.pl to jest,... cenzura idioty

 

 

ale co ci wyskakuje screena daj

 

 

I spier^^&j z tym tutem

Jakie pliki używasz ?

Opublikowano

Heheh Ja zawsze Uruchamiam port Mapa A potem Serwer i nic sie nie zmienia na czerwono ;]

Nuda, Nuda i jeszcze raz NUDA!

Opublikowano

Na xampp-ie jest strona serwera

W port mapie dodaliśmy 2 porty : 3306 i 10060, włączył kolega port mapa i zalogował do maszyny, ja wchodze do navi ze swojego kompa, chce sie zalogować i nie działa bo błąd wyskakuje, o co chodzi ??

"Ten, który pokona samego siebie jest najpotężniejszym z wojowników."

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...