Skocz do zawartości
  • 👋 Witaj na MPCForum!

    Przeglądasz forum jako gość, co oznacza, że wiele świetnych funkcji jest jeszcze przed Tobą! 😎

    • Pełny dostęp do działów i ukrytych treści
    • Możliwość pisania i odpowiadania w tematach
    • System prywatnych wiadomości
    • Zbieranie reputacji i rozwijanie swojego profilu
    • Członkostwo w jednej z największych społeczności graczy

    👉 Dołączenie zajmie Ci mniej niż minutę – a zyskasz znacznie więcej!

    Zarejestruj się teraz

(NeoBot) Czyli co i jak o najlepszym bocie.


PrawilnaTibia

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Witam!

Chciałbym wam wyjaśnić w tym poradniku poszczególne funkcje NeoBota

Więc zapraszam do lektury

 

 

  • 1. NeoBot Ustawienia czyli wszystko co jest potrzebne do prawidłowego działania Bota
  • 1.1 CaveBot
  • 1.2 Leczenie
  • 1.3 Hotkeye
  • 1.4 Wyświetlacz
  • 1.5 Sterowanie
  • 1.6 Atakowanie czyli Targeting
  • 1.7 Navigation
  • 2. Opcje

 

1.1 CaveBot

Po rozwinięciu zakładki CaveBot ukazuje nam się takie okienko.

cavebot.png

  1. Lootowanie - Po dodaniu nowej pozycji i wpisaniu w miejsce "NewItem" nazwę itemku który chcemy dodać do loota od razu pokazuje nam się jego Id.
    W przeznaczenie dajemy 00 jeśli ma to być nasz main backpack który mamy na sobie, 01 jeśli to ma być bp na golda lub 02 jeśli ma to być bp na rary. Oczywiście bp muszą występować po kolei w naszym main bp.
  2. Waypointy - Tutaj są wszystkie "stacje" do których bot ma dojść. Łatwiej jest je dodawać poprzez wejście w Widok --> Dodawanie Waypointów
    Node - Bot idzie do danego waypointa ale nie zatrzymuje się na nim dobre do chodzenia po expowiskach.
    Stand - Bot idzie do danego waypointa i zatrzymuje się na nim dobre do robienia reffilera.
    Action - Tworzy waypointa do którego wkleja się teksty skryptów check itp.
    Reszta chyba jest jasna. Nie używałem nigdy opcji Walk więc nie wiem jak ona działa.

1.2 Leczenie

Tutaj ustawia się jak pewnie zauważyliście już Leczenie Czyli Exury, Exury Gran, Mana Potion itd.

Robimy nową regułę leczenia.

ZakresHP - czyli od ile hp do ile hp ma się leczyć do wyboru mamy procenty i dokładne podanie ilości hp.

ZakresMany - czyli przy jakiej ilości many bot ma użyć czaru, potiona.

MetodaLeczenie - Tutaj wybieramy interesujący nas czar lub potion.

Trening Mana - Ustawiamy Wybrany Czar , domyślna ilość many to 4 to 30 (czyli bot użyje czaru jak będzie max many, przynajmniej mi tak robi ;p)

 

1.3 Hotkeye

Lista Stałych - Tworzymy nowy Hotkey, rozwijamy go i w miejsce Skrypt wklejamy nasz Hotkey

 

1.4 Wyświetlacz

- Rozwijamy tą zakładkę. Dodajemy nowy wyświetlacz. W miejsce Skrypt wklejamy Skrypt do wyświetlacza, częstotliwość odświeżania najlepiej ustawić na 200 to 200 lub 300 to 300.

 

1.5 Sterowanie

- Rozwijamy zakładkę Sterowanie i zakładkę Klawiatura.

Ustawiamy TrybKlawiatury na Symuluj Klawiaturę, wtedy bot będzie szybciej chodził bo będzie ładował wyrazy tak jak my to robimy z "hotów"

Zwijamy zakładkę Klawiatura i przechodzimy do zakładki Mysz.

Tam ustawiamy tak

TrybMyszy - Symuluj Mysz ( z wiadomych powodów)

Tryb Przewijania - Użyj kółka Myszy (szybsze działanie bota)

PolitykaKliknięcia - Domyślne

SzybkośćPoruszania - Chwilowy

Resztę pozostawiamy tak jak jest

 

1.6 Atakowanie

Rozwijamy zakładkę Atakowanie i dodajemy nowego potwora. W polu NewMonster wpisujemy jego nazwę.

Zaznaczamy LootujPotwora na tak

W Setting1

ZakresHP - 0 to 100

AtakPotwora - Ustawiamy jeżeli potrzebne.

Pożądana Postawa

Knight - Dojdź

Paladin/Druid/Sorcerer - Trzymaj się z dala

Własna Odległość - Dla Knighta domyślny dla reszty 2 lub 3.

Pożądany atak - Atak

First/Second/Third/Fouth Spell - Tutaj ustawiamy z jakiego czaru ma walić danego potwora. Jeżeli Nie to ustawiamy Brak Akcji na wszystkich polach z czarami.

SynchronizujCzar - Tak (jeżeli jakiś występuje, jeżeli nie to Nie ;P)

TrybAtaku - Chyba to jest jasne. Ustawiamy wedle życzenia

 

1.7 Navigation

Lists - Znana nam wszystkim z elfbot zakładka lists, w której ustawia się "Friendsów, Przeciwników i Leaderów" wykorzystywanych później w hotkeyach

AutoConnect - Wreszcie producenci NeoBota zrobili skrypt który automatycznie reloguje naszą postać po ss oraz gdy zostanie kicknięta, zastąpi to hotkeye z skryptem na reconnect które i tak nie zawsze działały

 

2. Opcje

Po rozwinięciu zakładki opcje ukazuję się takie oto okienko

screenjyb.png

Język - Czyli w jakim języku będą wyświetlane "literki"

Zatrzymanie Funkcji Bota/Sterowania - zatrzymanie funkcji bota powoduje zatrzymanie targetingu i Cave Bot, a zatrzymanie sterowania powoduje zatrzymanie wszystkich procesów ( ofc. bota)

Allow Minimize - Jeśli włączone bot może pracować na zminimalizowanej tibii.

Pokaż Client Tibii - Przerzuca nas do Clienta Tibii

Resetuj Licznik Exp/h - resetuje licznik (ofc. Exp/h)

Zamknij Bota z Klientem - Ruszyć głową :P

Znajdź nowego Clienta Tibii - Aplikuje "dane" z Tibii do siebie, jeśli wcześniej tego nie zrobił.

Inne - wszystkie Inne opcje.

Żeby bot działał sprawnie ustawiamy w Widok --> Stan Silników wszystko wedle życzenia.

 

Poradnik nieopisuje wszystkich funkcji ,ale te najwarzniejsze i opisuje jak "najłatwiej" posługiwac sie NeoBotem.

 

Not By Me

Opublikowano

Nowa wersja bota juz do sciągnięcia ze strony producenta ;)))

98% młodzieży słucha hip-hopu, techno, rap'u, jeśli jesteś wśród tych 2% które słucha prawdziwej muzyki ustaw to jako Twój opis.

Opublikowano

ze strony http://elvensoft.net/purchase.html

 

NeoBot is no longer offered for purchase! You can read the following thread for more information.

If you have a friend with some time remaining in his account, you can ask him to transfer it over to an account that you own here.

 

 

w kanadzie zmieniło się prawo i to nie jest dla niego legalne on możne to sprzedawać tylko w domu wiec Raczej sobie nie pobocicie haha

Kocham mpcforum.pl!!!

18706.png

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...