Skocz do zawartości
  • 👋 Witaj na MPCForum!

    Przeglądasz forum jako gość, co oznacza, że wiele świetnych funkcji jest jeszcze przed Tobą! 😎

    • Pełny dostęp do działów i ukrytych treści
    • Możliwość pisania i odpowiadania w tematach
    • System prywatnych wiadomości
    • Zbieranie reputacji i rozwijanie swojego profilu
    • Członkostwo w jednej z największych społeczności graczy

    👉 Dołączenie zajmie Ci mniej niż minutę – a zyskasz znacznie więcej!

    Zarejestruj się teraz

[problem] Nie mogę się połączyć z FileZillą


Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Witam. nie mogę się połączyć z filezillą.

oto komunikat, jaki mi wyskakuje w fillezilli:

 

 

Odpowiedź fzSftp started
Polecenie: open "[email protected]" 22
Polecenie: Ufaj zmienionemu kluczowi hosta: Raz
Błąd: Przekroczony czas oczekiwania na połączenie
Błąd: Nie można połączyć się z serwerem
Status: Oczekiwanie na ponowienie...
Błąd: Próba połączenia przerwana przez użytkownika
Status: Opóźnianie połączenia na 2 sekundy z powodu wcześniejszej nieudanej próby połączenia...
Status: Łączenie z 5.61.2.100...

 

natomiast po wpisaniu w konsoli komendy

/etc/rc.d/netif restart

i ponownym próbowaniu połączenia się z serwerem wyskakują mi w filezilli takie komunikaty:

Odpowiedź fzSftp started
Polecenie: open "[email protected]" 22
Polecenie: Ufaj zmienionemu kluczowi hosta: Raz
Polecenie: Pass: ******
Błąd: Uwierzytelnianie nie powiodło się.
Błąd: Błąd krytyczny
Błąd: Nie można połączyć się z serwerem
Status: Opóźnianie połączenia na 5 sekund z powodu wcześniejszej nieudanej próby połączenia...
Status: Łączenie z 5.61.2.100...
Odpowiedź fzSftp started
Polecenie: open "[email protected]" 22
Polecenie: Ufaj zmienionemu kluczowi hosta: Raz
Polecenie: Pass: ******
Błąd: Uwierzytelnianie nie powiodło się.
Błąd: Błąd krytyczny
Błąd: Nie można połączyć się z serwerem

 

a w konskoli

 

nazwaserwera# Dec 28 06:06:40 nazwaserwera sshd[982]: error: PAM: authentication error for root from mojeIPzhamachi
Dec 28 06:06:46 nazwaserwera sshd[1210]: error: PAM: authentication error for root from mojeIPzhamachi

 

tam, gdzie "nazwaserwera", tam nazwa serwera,

a gdzie "mojeIPzhamachi", tam moje IP z hamachi ze zwykłą końcówką.

 

w filezilli wpisuje swoje dane następująco:

Serwer: moje IP z końcówką 100

Nazwa użytkownika: root

Hasło: moje hasło przy logowaniu się do konsoli dla loginu root

Port: 22

 

 

powiedzcie co mam robić?

oto dowód, że inni też mają ten problem.

 

http://www.mpcforum.pl/topic/284279-problemblad-w-laczeniu-sie-z-filezilla/

http://www.mpcforum.pl/topic/194667-problem-filezilla/

http://www.mpcforum.pl/topic/332216-problemnie-moge-polaczyc-sie-z-filezilla/

Opublikowano

Hmm.. sf 2006 czy 2010? bo na 2006 wiesz ze nie trzeba portmapu odpalac? bo jestes hostem a jak to sf 2010 to musisz odpalac

reasumujac... to port 22 wylaczony jest albo antywir go blokuje albo cos w sysinstall zle podales

Opublikowano

Wpisz w konsoli

ee /etc/ssh/sshd_config

Zobacz czy masz coś takiego

PermitRootLogin yes
PasswordAuthentication yes
AllowUsers root

To dlatego, że domyślnie logowanie "root" jest wyłączone w SSH, any móc korzystać z tego logowania dopisz do tego pliku co Ci podałem wyżej, jak tego tam nie ma to dopisz lub jak jest inaczej to zmień na to.

Opublikowano

a gdzie mam umieścić

AllowUsers root

? gdyż nie mam tego w całym pliku. Która linijka? między czym, a czym? proszę o sprawną odpowiedź.

 

PS: przy PasswordAuthentication miałem "no" i poprawiłem na "yes" tak, jak kazałeś.

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...