Skocz do zawartości

[TuT] Swain - Władca ptaków

Gość Menesterowy

Rekomendowane odpowiedzi

1548798-swain_box_art.png

Swain – Władca ptaków

Poradnik ten jest skierowany do początkujących graczy, którzy próbują nauczyć się gry postacią, jaką jest 'Swain'. Proszę o to, by nie plagiatować mojego poradnika.

Spis treści:

1. Historia

2. Opis postaci

3. Umiejętności

4. Przedmioty

5. Mastersy

6. Runy

7. Dostępne skiny

8. Plusy i minusy

9. Poradnik szczegółowy do gry na Summoner’s Rift

1. Historia postaci

Najwcześniejsze informacje o Swainie pochodzą z notatek jednego z noxiańskich lekarzy. Według nich, Swain dotarł na oddział bez płaczu ani zażaleń, z prawą nogą złamaną w pół oraz kośćmi sterczącymi przez skórę. Mały, patrzący gniewnie ptak zdawał się przymocowany do jego ramienia. Lekarz wpatrywał się z przerażeniem, gdy młodzieniec odpowiadał na pytania dotyczące jego zdrowia oraz wieku z nieludzkim spokojem. Nawet mimo wielokrotnych trzasków, gdy piaskowe odważniki nastawiały jego piszczel, Swain nie mrugną ani nie drgną, nawet podczas trzaśnięcia kości strzałkowej. Odrzucił zalecenia lekarza w sprawie leczenia nogi za pomocą magii, prosząc wyłącznie o kulę, zanim się oddalił

Następne informacje pojawiły się w dokumentach noxiańskiego wojska, jednakże jasne jest, że nie są one kompletne. W normalnych warunkach, okaleczony chłopiec zostałby odrzucony przez dumne noxiańskie legiony, ale informacje wskazują, że jego pierwszym odznaczeniem była ranga oficerska.

Żołnierze, którzy pod nim służyli (oraz przeżyli), pozostali pod jego rozkazami z niezłomną wiarą i lojalnością. Błyskawicznie awansował w hierarchii Najwyższego Dowództwa, często zyskując pozycję, gdy wyżsi rangą prosili o zdegradowanie, w celu dołączenia do jego jednostki. Będący przebiegłym strategiem, Swain był odznaczany po każdej stoczonej bitwie, często utykając na czele oddziałów atakujących. Jego dążenie do władzy zdawało się niepowstrzymane, do momentu gdy nagle został przeniesiony do cywila, tuż przed ioniańską inwazją - oszałamiająca decyzja, ociekająca biurokratycznym sabotażem. Jeżeli Swain był wściekły z powodu tego wydarzenia, nigdy tego nie okazał. Jego twarz była tak nieprzenikniona, że niektórzy wierzyli, że to maska ukrywająca coś potwornego. Więcej plotek dotyczyło ptaka, który nigdy nie opuszczał jego ramienia, którego imię było szeptane przez Swaina jedynie do niego. Gdy Demacia zwiększyła swoją obecność w League, Swain został natychmiast przywrócony do służby. 'Jeżeli nie utraciłeś zdolności do zadawania pytań, nie możesz pytać o możliwość oddalenia się' – Swain

źródło: LoL

2. Opis Postaci

Swain, czyli postać, która skierowana została do gry ofensywnej. Dzięki swoim umiejętnościom może zabić nawet tank’a z wysoką ilością życia. Dzięki nim może również spowolnić lub unieruchomić przeciwnika. Po użyciu swojego ultimate’a zmienia się w ogromnego kruka, który ulecza Nas za dany % zadanych obrażeń (Team Fight? Ha! Swain wygrał!). Najlepszą linią dla umiejscowienia swain’a jest zdecydowanie mid (Środek), gdyż może się tam szybko wyexpić, co za tym idzie: Zownić inne linie. Swain używa swojego kruka (I nie, nie jest to zboczone słowo), aby atakować wroga. W połączeniu z dużą ilością życia i AP (Ability Power) Owni każdego.

3. Umiejętności

vdzf.jpg

A – Carrion Renewal (Pasywna): Swain regeneruje manę za każdym razem, kiedy zabije jednostkę. Ilość przywróconej many wzrasta z każdym poziome.

B – Decrepify: Swain wysyła kruka, by okaleczył wroga. Cel otrzymuje 25/40/55/70/85 (+0.3) pkt. obrażeń co sekundę przez trzy sekundy oraz zostaje spowolniony o 20/23/26/29/32%.C – Nevermove: Swain zaznacza dany teren, po krotkej chwili z ziemi wyrastaja ogromne szpony ktore zadaja 80 / 120 / 160 / 200 / 240 (+0.7 za ability power) i unieruchamiaja przeciwnika na 2 sekundy

C – Nevermore: Swain oznacza wybrany obszar. Po krótkiej chwili, potężne szpony łapią przeciwników, zadając im obrażenia i unieruchamiając ich.

Swain oznacza wybrany obszar. Po krótkiej chwili przeciwników chwytają szpony, zadając im 80/120/160/200/240 (+0.7) pkt. obrażeń magicznych oraz unieruchamiając ich na 2 sek.

D – Torment: Swain zaraża cel, zadając mu obrażenia w czasie oraz sprawiając, że ataki Swaina zadają ofierze większe obrażenia.

Swain zadaje swemu celowi 75/115/155/195/235 (+0.8) pkt. obrażeń magicznych przez 4 sekundy. W czasie działania tego efektu, cel otrzymuje o 8/11/14/17/20% zwiększone obrażenia od ataków Swaina.

E – Ravenous Flock (Ultimate): Swain przyjmuje formę wielkiego kruka. Przez ten czas wysyła on 3 kruki które zadają 50 / 75 / 90 (+0.2 za ability power) obrażeń pobliskim wrogom, jednego na przeciwnika. Swain jest leczony za 75% obrażeń zadanych championom i 25% obrażeń zadanych minionom. Koszt many rośnie z prędkością 5 / 7 / 9 co sekundę.

4. Przedmioty

Testowałem wiele buildów, wiele kombinacji, ale w końcu doszedłem do wniosku, że najlepszą kombinacją jest Spell Vamp + Health + AP.

Sapphire Crystal + x2 Health Potions -> Sorcerer’s Shoes -> Catalyst the Protector -> Rod of Ages -> Will of The Ancients -> Rabadon’s Cap -> Rylai’s Crystal Scepter -> Banshee Vein.

5. Mastersy

Najlepszą kombinacją dla Swaina jest 9/0/21:

cxxd.jpg

6. Runy

Runy są właściwie podstawowymi runami pod AP, czyli AP + AP Penet.

x9 Greater Mark of Insight (Magic Penetration 0.95)

x9 Greater Seal of Potency (Ability power 0.59)

x9 Greater Glyph of Potency (Ability power 0.99)

x3 Greater Quint of Insight (Magic Penetration 1.89)

7. Dostępne skiny

Swain posiada 3 dostępne skórki, w tym 1 podstawową. Są to:

Classic

swainlolchampion.jpg

Bilgewater Swain

1646158-swain_bilgewater.jpg

Northern Front Swain

20014834.jpg

8. Plusy i minusy

+:

Niszczy większość postaci na pojedynczej linii.

Może zniszczyć każdego dzięki swojemu combo.

Dzięki połączeniu Rod of Ages oraz jego pasywu nie ma problemów z maną.

Dzięki Naszemu ulti możemy się uleczyć i zadać ogromne obrażenia wrogom.

Posiada świetny harrash.

-:

Jeżeli wróg nałoży na Nas ignite, to mamy spory problem z walką (Ulti).

Lekki Papierek na początku.

9. Poradnik szczegółowy do gry na Summoner’s Rift

Skille przywoływacza: waac.jpg

Kolejność rozdawania umiejętności: gfxj.jpg

1. Early Game (1-6)

Rozpoczynamy grę. Kupujemy kryształ i dwie sztuki potków. Jeżeli zajdzie taka potrzeba, to pomagamy pullnąć junglerowi.

Na swojej linii (Najlepiej mid) nie wychylamy się za bardzo, gdyż jesteśmy lekko papierowi, czasami możemy harrashnąć przeciwnika naszym Tormentem.

Dobijamy minionki z niskim życiem, staramy się trafić przeciwnika, to nasze początkowe motto. Gdy dobijemy do poziomu trzeciego będziemy posiadać 'klatkę',

dzięki której przeciwnik będzie nas wyzywał w myślach. Zawsze staramy się rzucić 'klatkę' lekko za przeciwnika, co da nam ok. 80% szansy na jego złapanie.

Kolejność wykonywania combo'a: Torment -> Slow -> Klatka. Pamiętajmy, aby zawsze przed wrzuceniem combo nałożyć na przeciwnika Torment, co da nam zwiększone obrażenia.

2. Mid Game (6-12)

W tej fazie zabawa się rozkręca. Prawdopodobnie ubiliśmy już wroga z linii, dzięki czemu mamy kilka gold. Cofamy się do bazy, kupujemy resztę przedmiotów.

Podczas powrotu staramy się przejść na golema i zgankować jakąś linię, o ile mid nie jest atakowany. Dzięki temu zgarniamy zaufanie sojuszników oraz trochę dodatkowych gold (No i oczywiście buffa).

Po udanej akcji wracamy na mida, staramy się harrashować przeciwnika i o ile jest to możliwe, walić w niego combo (W tej fazie gry zabiera ok. 50% życia).

3. Late Game (12-18)

Prawdopodobnie, ba... Nawet na pewno już ownimy całą grę. Kupujemy przedmioty zgodnie z poradnikiem. Cały czas próbujemy robić golema, dzięki czemu wzrasta nasz mana regen.

Staramy się pushować turrety i ownić przeciwników, gdyż w obecnej fazie gry bazujemy na team fightach, w których swain może rozbić na kawałki każdego.

Copyright by Menester @2011.

Zezwalam na udział poradnika w 'konkursie'.

Mana Regen?

Dzięki połączeniu Rod of Ages oraz jego pasywu nie ma problemów z maną.

Jest totalnie zbędny, gdyż gdy ktoś umie zabijać miniony, to mana sama przychodzi.

Ap Per Lvl? Myślałem nad tym, ale nie na Swain'a, gdyż na wysokim poziomie posiada już ogromne ilości AP, a runy, które podałem są bardzo przydatne w early, kiedy to swain jest lekkim papierkiem, co również zostało uwzględnione w poradniku :)

Mana Regen?

Jest totalnie zbędny, gdyż gdy ktoś umie zabijać miniony, to mana sama przychodzi.

Ap Per Lvl? Myślałem nad tym, ale nie na Swain'a, gdyż na wysokim poziomie posiada już ogromne ilości AP, a runy, które podałem są bardzo przydatne w early, kiedy to swain jest lekkim papierkiem, co również zostało uwzględnione w poradniku :)

Sam pasyw i Roa nie wystarczają.

Szczególnie gry skończy ci się blue/jungler nie chce dać.

"Tłum nie rozumie, tłum się nie interesuje, tłum jedynie podąża, tam gdzie kieruje się orszak"

Sam napisales, ze to poradnik dla mniej zaawansowanych wiec runy pod mana regen sa niezbende(i tak i tak powinno sie je posiadac nawet uwzgledniajac pasywki).

Ogolnie bardzo fajnie napisane, te spoilery to dobry pomysl, po raz pierwszy widze dobre masterki pod postac na tym forum wiec jestem zaskonczony :)

Ah i co do buildu to szybciej spell vamp ! i spirit visage by sie przydal(wspomaga leczenie) death fire zbedny choc nawet nawet.

V2tsZWpPX19fZXV3X19fNTQ2X19fTlVMTF9fXzNfX18xMDBfX19Qb2xhbmQucG5nX19fNF9fXzNfX18wMDAwMDBfX19zb2xv.png

Nie rozumiem dlaczego wypowiadasz się w taki sposób, jakby build był wymuszany?

Jest to tylko build, którego używam ja. Osobiście go sprawdzałem 30min temu w Normal Game i many starczyło mi do 9 poziomu, a przy sobie miałem tylko kryształ i 2 potionki.

Gdy ktoś nie wali umiejętności jak idiota, to starcza mu many.

Co do AP Per Lvl, to AP się zwraca w późniejszym etapie gry, a na early (1-6) obowiązkowo musimy mieć 20+ AP, gdyż bez nich możemy zapomnieć o dobrym harrashu.

Swaina nie posiadam, gram nim okazjonalnie, dla mnie wydać na niego 6300 to po prostu strata IP.

Jednakże fajnie mi się nim kiedyś grało, nie tak dobrze jak innymi casterami ale ok.

Jego ult jest bardzo manożerny, dlatego zasugerowałem runki na regenerację many. ;)

@sensus12

masz like'a na akcję poświęconą dzieciom neo

Edit: samo "pomyśl o dzieciach neo" w twojej sygnie mnie zainspirowało do dania Ci lajka

Zbliżamy się ku końcowi.

95/100 %

Żegnaj MPC Forum

Seale tylko pod m. regen/per lvl.

Mógłbyś dodać w perseverance w masterkach. Robienie na niego banshee jest zbędne chyba, że idziesz bardziej pod survi niż pod wpierdol ew możesz to kupić na annie, karthusa, można to zmienić na coś bardziej pod ap albo spirit visage (wtedy jesteśmy immortal)

Ogólnie dobry poradnik

@Edit I taka ciekawostka, że mogłes powiedzieć Bilgewater swain to pirat

@UP nie zrozumiałem do końca co chciałeś napisać ale odczuwam to jako obelge..

@ Edit UP dalej i tak Cię nie rozumiem

<>

• 8 miesięcy temu...
  • 3 lata później...

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający forum [TuT] Swain   0 użytkowników
    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • Dodaj nową pozycję...