Skocz do zawartości
  • 👋 Witaj na MPCForum!

    Przeglądasz forum jako gość, co oznacza, że wiele świetnych funkcji jest jeszcze przed Tobą! 😎

    • Pełny dostęp do działów i ukrytych treści
    • Możliwość pisania i odpowiadania w tematach
    • System prywatnych wiadomości
    • Zbieranie reputacji i rozwijanie swojego profilu
    • Członkostwo w jednej z największych społeczności graczy

    👉 Dołączenie zajmie Ci mniej niż minutę – a zyskasz znacznie więcej!

    Zarejestruj się teraz

[tut] Jak Grać W Tibie Na Tv


qurczaks

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Poradnik ten jest dla początkujących użytkowników peceta (czyt. komputera)!!! Zawiera on opis jak podłączyć telewizor do komputera, co umożliwia:

*oglądanie filmów (DVD, DivX, itd.);

*granie w gry (np. TIBIA!!!);

 

1. Zaopatrzenie się w potrzebny sprzęt!!!

 

Aby dokonać tego łatwego procederu potrzebujemy:

 

 

*karty graficznej z wyjściem telewizyjnym (TV

?OUT);

http://img391.imageshack.us/img391/818/kartagaf7ol.jpg

http://img441.imageshack.us/img441/6072/svideo0jb.jpg

 

 

*specjalna przejściówka Euro Złącze (SCART) ;

http://img391.imageshack.us/img391/5821/scart7hf.jpg

 

 

 

*przewód S-Video

http://img287.imageshack.us/img287/1...eokabel8jb.jpg

 

 

 

*rozdzielacz sygnału audio z mini jacka (wejście słuchawkowe) na 2 cinche;

http://img287.imageshack.us/img287/685/jack2ra.jpg

 

 

*telewizor 21?? lub więcej [mniejszy się nie nadaje ponieważ większość użytkowników korzysta z monitorów 17 ?]

*tego chyba nie muszę pokazywać*

 

 

 

2. Podłączenie kabli do peceta i telewizora !!!

 

Najpierw należy wyłączyć telewizor i komputer z sieci zasilającej. Gdy to już zrobimy z tyłu obudowy naszego Peceta musimy zlokalizować kartę

graficzną. Podłączamy do niej przewód S-VIDEO

 

http://img287.imageshack.us/img287/7010/din7cq.jpg >>>>>>> http://img287.imageshack.us/img287/716/svideo3lc.jpg

 

 

Następnie przewód ten łączymy z przejściówką SCART.

http://img287.imageshack.us/img287/1...eokabel8jb.jpg >>>>>>> http://img391.imageshack.us/img391/5821/scart7hf.jpg

 

 

Przejściówkę EURO (SCART) łączymy z telewizorem.

http://img391.imageshack.us/img391/5821 ? t;>> http://img287.imageshack.us/img287/3955 ? gTELEWIZOR

 

 

Tak oto połączyliśmy kable do przesyłania obrazu. Teraz nadszedł czas na przewody z dźwiękiem (ta część poradnika nie jest potrzebna jeśli zamierzacie odsłuchiwać dźwięk z głośników komputerowych).

 

Przejściówkę audio z mini jacka (wejście słuchawkowe) na 2 cinche, podpinamy także na tylnej ściance obudowy lecz tym razem pod kartę dźwiękową (zielone wyjście słuchawkowe).

A dwie końcówki cinch zgodnie kolorami także do przejściówki EURO, która jest już podpięta pod telewizor.

http://img287.imageshack.us/img287/685/jack2ra.jpg >>>> http://img391.imageshack.us/img391/5821/scart7hf.jpg

 

Tak zakończyliśmy część poświęconą podłączaniu urządzeń.

W kolejnej zajmiemy się ustawieniem sterowników.

 

 

3. Konfiguracja systemu.

 

Ustawienia dla kart graficznych ATI

 

Prawym przyciskiem myszy klikamy na

Pulpit ---->Właściwości--->Ustawienia----> Zaawansowane

 

http://img208.imageshack.us/img208/8295/ati5yy.jpg

 

Pojawi się nam takie (lub bardzo podobne) okno gdzie należy uaktywnić telewizor klikając tak jak na rysunku i potwierdzić przyciskiem OK.

 

 

Ustawienia dla kart graficznych NVIDIA

 

Prawym przyciskiem myszy klikamy na

Pulpit ---->Właściwości--->Ustawienia----> Zaawansowane

http://img208.imageshack.us/img208/2616/nvidia9nx.gif

 

Następnie wszystko zaznaczamy tak jak na rysunku (prościej już nie mogłem )

 

 

Teraz możecie oglądać to samo na telewizorze i na monitorze komputera.

Qurczak Na Moderatora :)

 

Startuje na Moderatora Dział ,, Inne Gry FPP'' :)

 

MODERATOR

 

QURCZAK

×
×
  • Dodaj nową pozycję...