Skocz do zawartości
  • 👋 Witaj na MPCForum!

    Przeglądasz forum jako gość, co oznacza, że wiele świetnych funkcji jest jeszcze przed Tobą! 😎

    • Pełny dostęp do działów i ukrytych treści
    • Możliwość pisania i odpowiadania w tematach
    • System prywatnych wiadomości
    • Zbieranie reputacji i rozwijanie swojego profilu
    • Członkostwo w jednej z największych społeczności graczy

    👉 Dołączenie zajmie Ci mniej niż minutę – a zyskasz znacznie więcej!

    Zarejestruj się teraz

[tut]Jak postawić serwerwer na dedyku na plikach 2010 na FreeBSD 7.4 32-bitach !


MartaN30

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Cześć . Tak jak w temacie . dzisiaj pokaze wam tut jak postawic serwer na dedyku na plikach 2010 na freebsd 7.4 32bitach (mniej niż 3,5gb ram..)(PS:Thx Badar,z Tw por. troche wziąłem...)

0.Wiadomo że na dedyka łączymy się poprzez putty ..

1.Musimy pobrać najnowsze porty.

To jest ukryta treść, proszę

2.instalacja trybu zgosności z libami do wersji 6.x (w przypadku BSD 8.x i 7.x)

To jest ukryta treść, proszę

3.instalacja trybu zgodności z libami 32 bitowymi

To jest ukryta treść, proszę

4.Instalacja MySQL

To jest ukryta treść, proszę

Dajemy Strzałkę w Prawo i Strzałkę w Lewo i [Enter]

I czekamy Aż Się Zainstaluję (10-30min) Zależności od Parametrów Sprzętu Na Jakim Robimy.

 

Znów Dajemy Strzałkę w Prawo i Strzałkę w Lewo i [Enter]

Jeżeli się Zainstalowało To Teraz Dodamy uruchamianie MySQL wraz z Startem Systemu Więc Piszemy :

To jest ukryta treść, proszę

i Dopisujemy na Samym Końcu To :

To jest ukryta treść, proszę

 

Jeżeli Dopisaliśmy to Zapisujemy Plik Escape>Leave Editor>Save Changes

Teraz Resetujemy nasz Serwer Za pomocą Komendy :

To jest ukryta treść, proszę

 

Po Zresetowaniu Serwera Logujemy się do root'a

 

5.Instalacja Plików Serwerowych 2010r oraz Bazy Danych MySQL.

1. W Konsoli Wpisujemy :

To jest ukryta treść, proszę

Gdy To Wpisaliśmy Pobieramy Pliki Serwerowe Wpisując :

To jest ukryta treść, proszę

Gdy Pobrał się nam Ten o to Plik Wpisujemy :

To jest ukryta treść, proszę

Po Wpisaniu Tego Pobierzemy Bazę MySQL wpisując :

To jest ukryta treść, proszę

2. Gdy Pobraliśmy Wszystkie Pliki Wpisujemy :

To jest ukryta treść, proszę

 

Po tym Wpisujemy :

To jest ukryta treść, proszę

Po Rozpakowaniu Plików Serwerowych Wpisujemy :

To jest ukryta treść, proszę

 

I Po Tym wpisujemy w konsoli :

To jest ukryta treść, proszę

 

3. Teraz Damy chmody Plikom Wpisujemy w Konsoli :

To jest ukryta treść, proszę

 

4. By Uruchomić Pliki Serwerowe po raz Pierwszy Wpisujemy :

To jest ukryta treść, proszę

Jak Wpisaliśmy Poprosi nas o podanie Hasła nic Nie wpisujemy tylko Naciskamy [ENTER]

 

5. Teraz Stworzymy Użytkownika root by móc Wejść do MySQL Wpisujemy Kolejno :

To jest ukryta treść, proszę

Gdzie Jest wpisane 'HASLO' > Wpisujemy własne!! np.

 

To jest ukryta treść, proszę

 

Jeśli Wyskoczy "Query OK" Wpisujemy :

To jest ukryta treść, proszę

Gdy Wyskoczyło "Query Ok" Wpisujemy

To jest ukryta treść, proszę

Gratulację Dodałeś Nowego Użytkownika root!

 

Cześć . Tak jak w temacie . dzisiaj pokaze wam tut jak postawic serwer na dedyku na plikach 2010 na freebsd 7.4 32bitach (mniej niż 3,5gb ram..)(PS:Thx Badar,z Tw por. troche wziąłem...)

0.Wiadomo że na dedyka łączymy się poprzez putty ..

1.Musimy pobrać najnowsze porty.

To jest ukryta treść, proszę

2.instalacja trybu zgosności z libami do wersji 6.x (w przypadku BSD 8.x i 7.x)

To jest ukryta treść, proszę

3.instalacja trybu zgodności z libami 32 bitowymi

To jest ukryta treść, proszę

4.Instalacja MySQL

To jest ukryta treść, proszę

Dajemy Strzałkę w Prawo i Strzałkę w Lewo i [Enter]

I czekamy Aż Się Zainstaluję (10-30min) Zależności od Parametrów Sprzętu Na Jakim Robimy.

 

Znów Dajemy Strzałkę w Prawo i Strzałkę w Lewo i [Enter]

Jeżeli się Zainstalowało To Teraz Dodamy uruchamianie MySQL wraz z Startem Systemu Więc Piszemy :

To jest ukryta treść, proszę

i Dopisujemy na Samym Końcu To :

To jest ukryta treść, proszę

 

Jeżeli Dopisaliśmy to Zapisujemy Plik Escape>Leave Editor>Save Changes

Teraz Resetujemy nasz Serwer Za pomocą Komendy :

To jest ukryta treść, proszę

 

Po Zresetowaniu Serwera Logujemy się do root'a

 

5.Instalacja Plików Serwerowych 2010r oraz Bazy Danych MySQL.

1. W Konsoli Wpisujemy :

To jest ukryta treść, proszę

Gdy To Wpisaliśmy Pobieramy Pliki Serwerowe Wpisując :

To jest ukryta treść, proszę

Gdy Pobrał się nam Ten o to Plik Wpisujemy :

To jest ukryta treść, proszę

Po Wpisaniu Tego Pobierzemy Bazę MySQL wpisując :

To jest ukryta treść, proszę

2. Gdy Pobraliśmy Wszystkie Pliki Wpisujemy :

To jest ukryta treść, proszę

 

Po tym Wpisujemy :

To jest ukryta treść, proszę

Po Rozpakowaniu Plików Serwerowych Wpisujemy :

To jest ukryta treść, proszę

 

I Po Tym wpisujemy w konsoli :

To jest ukryta treść, proszę

 

3. Teraz Damy chmody Plikom Wpisujemy w Konsoli :

To jest ukryta treść, proszę

 

4. By Uruchomić Pliki Serwerowe po raz Pierwszy Wpisujemy :

To jest ukryta treść, proszę

Jak Wpisaliśmy Poprosi nas o podanie Hasła nic Nie wpisujemy tylko Naciskamy [ENTER]

 

5. Teraz Stworzymy Użytkownika root by móc Wejść do MySQL Wpisujemy Kolejno :

To jest ukryta treść, proszę

Gdzie Jest wpisane 'HASLO' > Wpisujemy własne!! np.

 

To jest ukryta treść, proszę

 

Jeśli Wyskoczy "Query OK" Wpisujemy :

To jest ukryta treść, proszę

Gdy Wyskoczyło "Query Ok" Wpisujemy

To jest ukryta treść, proszę

Gratulację Dodałeś Nowego Użytkownika root!

 

Jak Odpalić Serwer :

 

Wpisujemy w Konsoli :

 

cd /usr/home/rw3

 

sh start.sh

 

 

 

Zatrzymanie Serwera :

 

cd /usr/home/rw3/

 

sh close.sh

 

 

Nie Chcesz Wpisywać cały czas "cd /usr/home/rw3" ?

 

Można Ułatwić sobie życie Robiąc Tak :

Wpisz w Konsoli :

 

cd /root && ee start

 

i Wpisując Tam To :

#!/bin/sh

 

cd /usr/home/rw3 && sh start.sh

Opublikowano

Widać, że część zerżnięta z 2 moich poradników, jeden z innego forum, drugi z tego .

 

 

Btw jest tu kilka nie potrzebnych komend, gdyż mowa o 32 bitowym środowisku .

 

Np :

To jest ukryta treść, proszę

zamiast tego użył bym (nie wiem czy taki jest na 100 % ^.^)

To jest ukryta treść, proszę

 

 

Gdyż po co pakiety zgodności 32 bitowca z 64, skoro instalujemy na 32 bitowcu ?

 

Kolejna sprawa : serwery dedykowane zwykle mają partycję /home a nie /usr/home .

 

Popraw to i postaraj się bardziej, i proszę Cię nie kopiuj żywcem mych słów, gdyż nawet mnie nie spytałeś ...

Opublikowano

Widać, że część zerżnięta z 2 moich poradników, jeden z innego forum, drugi z tego .

 

 

Btw jest tu kilka nie potrzebnych komend, gdyż mowa o 32 bitowym środowisku .

 

Np :

To jest ukryta treść, proszę

zamiast tego użył bym (nie wiem czy taki jest na 100 % ^.^)

To jest ukryta treść, proszę

 

 

Gdyż po co pakiety zgodności 32 bitowca z 64, skoro instalujemy na 32 bitowcu ?

 

Kolejna sprawa : serwery dedykowane zwykle mają partycję /home a nie /usr/home .

 

Popraw to i postaraj się bardziej, i proszę Cię nie kopiuj żywcem mych słów, gdyż nawet mnie nie spytałeś ...

Napisz tutek jak zainstalować server na 32/64 bit to twój przypnę

sygna.png
Opublikowano

Napisz tutek jak zainstalować server na 32/64 bit to twój przypnę

 

 

To jest ukryta treść, proszę

 

 

Pisałem np to =).

 

Ale nie ma sprawy, mogę napisać nowy, znacznie bardziej dokładny z wszystkim co potrzebne do odpalenia Porządnego serwera dedykowanego pod względem FreeBSD .

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...