Skocz do zawartości
  • 👋 Witaj na MPCForum!

    Przeglądasz forum jako gość, co oznacza, że wiele świetnych funkcji jest jeszcze przed Tobą! 😎

    • Pełny dostęp do działów i ukrytych treści
    • Możliwość pisania i odpowiadania w tematach
    • System prywatnych wiadomości
    • Zbieranie reputacji i rozwijanie swojego profilu
    • Członkostwo w jednej z największych społeczności graczy

    👉 Dołączenie zajmie Ci mniej niż minutę – a zyskasz znacznie więcej!

    Zarejestruj się teraz

Jak zrobić wysuwaną z ziemi zaporę


Cytryn

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Witam

 

Dziś zrobimy zaporę wysuwaną z ziemi , dobra gdy idziemy spać i nie chcemy mieć gości lub gdy nas coś goni :)

Potrzebujemy :

- Czerwony proszek

- Przekaźniki

- Dźwignie

- Lepkie tłoki

 

1.Kopiemy otwór 10x7x2

2.Kładziemy czerwony proszek tak jak na ss :

 

79850207.jpg

 

3.Pomiędzy nimi ustawiamy warstwę lepkich tłoków , górna warstwa może być zwykłych chyba że chcemy postawić płotek na nich (dla ozdoby) :

 

13752151.jpg

 

4.Robimy kolejne połączenie tłoków czerwonym proszkiemi . Uwaga jeżeli w obwodzie ( czerwonym proszku) płynie prąd to topi on piasek więc trzeba użyć czegoś co nie ulega grawitacji .

 

94209333.jpg

 

5.Pierwszą włączamy dźwignie od dolnych tłoków drugą od górnych .

6.Efekt :

 

18813614.jpg

 

7.Oczywiście luki wypełniamy czymś .

8.Nie polecam stawiania przekaźników przy każdym tłoku gdyż na dłuższym odcinku powoduje to problemy z chowaniem bloków .

Dzięki temu możemy zrobić chowane ogrodzenie .

Jestem nowicjuszem minecraftowym , prądowym i tłokowym więc proszę o wybaczenie w razie błędów .

Poprawiłem schemat teraz jest bez dużej ilości przekaźników .

Dziękuję za uwagę :)

Opublikowano

@Up Oczywiście wszystko można zrobić poziom niżej ;D

 

@Topic

 

Bardzo ładny poradnik ;) Łap + ;D

Opublikowano

Mówisz, że nowicjuszem jesteś, a ja gram już 5 miesięcy,a i tak nie wymyśliłem nic co by się komuś przydało. Bardzo ładny poradnik : przejrzysty i czytelny. Mam nadzieje, że jeszcze coś tam wymyśli i pokażesz nam ;) Łap "+" ;)

Kocham mame

Opublikowano

TuT,jest bardzo fajny i fajny pomysł na wykonanie,Ja się Pomęczyłem 1,5h Z tym Ale Zrobiłem Coś takiego I jest to naprawdę Bardzo Fajne.

280qird.jpg

mca.png

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Zbieram,

add.png

Opublikowano

Na co drugi piston najlepiej dać płotek lub inny blok wtedy uniemożliwisz pająkom wspinanie się na barykadę ;)

Oczywiście ze można ale to jest głównie na creepery i zombie :) Testowałem i nawet duży slim nie przeskoczy :)

O i jeszcze na płotki pochodnie to już całkowicie forteca :D

Opublikowano

Było już dawno na jednym z for o MC.

Nie przypisuj sobie czyjegoś pomysłu.

Pozdro

Nie przeglądam for o MC a pomysł jest mój w 100% a na mpc nie widziałem więc nie spamuj i nie obrażaj .

Opublikowano

Spoko... można zrobić fajną bramę. Wystarczy postawić na to płotki i zrobić tak samo od góry.

Dotykając się płotki utworzą Kraty :P.

 

@Edit 1000 Postów :O

1316854236-U173186.png

By Siema Heniu

 

Pomogłem? jebnij lajka!

  • 5 lat później...

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...