Skocz do zawartości

Pojęcia HNS


Dominik5900

Rekomendowane odpowiedzi

Prosze o dodanie prefixu ponieważ zapomniałem ;X

 

Więc zaczynamy !

Opisze krok po kroku wszystkie używane zwroty

 

 

LJ - Longjump - Inaczej długi skok.

 

CJ - Countjump - jak wyżej lecz przed skokiem dodajemy "duck"

 

DCJ - DoubleCountjump - również daleki skok lecz przed skokiem dodajemy 2 x "duck"

 

BH - Bunny Hop - co tu tłumaczyć, ciągłe skakanie które potrafi być szybsze od zwykłego chodzenia.

 

TJ - Trick Jump - jak sama nazwa wskazuję jest to trick, skok dla bardziej zaawansowanych graczy, lecz są też TJ-oty dla tych mniej zaawansowanych.

 

Strefy "Strafes" - strefy które wykonujemy w skoku za pomocą przycisków "A" i "D" oraz równomiernym machaniem myszką.

 

Ground Strafes "GS-y" - hmm.. jest to tzw. "duckowanie" i dodanie stref

 

Stand Up BHOP - "SUP" jest to inna odmiana bunny hopa, w tym bunny hopie dodajemy jeszcze ducka, czyli zwykły bhop cały czas skaczemy odbijając się od ziemi tylko skaczemy,skaczemy.... a tutaj przy SUP-ie skacząc gdy przychodzi moment ponownego odbicia wciskamy "duck" w powietrzu puszczamy znowu przychodzi moment odbicia, więc znów naciskamy "duck". Nie potrafię określić który Bunny Hop jest szybszy, lecz napewno cięższy jest "SUP". Dla początkujących graczy na początku proponuje się nauczyć zwykłego Bunny Hopa dopiero po dobrym czasie gry przejść do trudnijeszych spraw.

 

Run - uciekanie goniącemu na bardzo daleką odległość, najdalej od oczu

"Run występuje również gdy zeskoczymy na drabinke i ponownie wejdziemy do góry, i tak w kółko w tym wypadku możemy również nieumyślnie zblokować przeciwnika, Runem jest również bieganie wokół mapy."

 

WallBug - "WB" - po prostu zjeżdżanie po ścianie z dużych wysokości nie tracąc życia.

 

Fast run - to co innego niż "Run" Jest to poprostu szybkie bieganie po mapie, Gdy biegniemy z "W" nasz speed to 250, lecz gdy dodamy "A - myszka w prawo" lub "D - myszka w lewo" naciskając cały czas te klawisze nasz speed będzie wynosił 265+.

 

Kamikadze Kill - "Kamikadze" to inaczej zabicie przeciwnika i samego siebie. " Np gdy przeciwnik jest goniony przez naszego kolegę i zeskoczymy na niego z góry i dziabniemy go.

 

Dmg jump - podobnie do "Kamikadze" lecz polega na tym że gdy gonimy przeciwnika i ułatwiając sobie jego dogonienie skaczemy np. z drabinki tracąc HP i jednocześnie zwiększając sobie szanse na zabicie przeciwnika. Na HNSPL "DMG Jump-y" nie są mile komentowane.

 

Runboost - RB - polega na tym że jedna osoba bierzę na swoją "głowę" drugą, po wciśnięciu 2x 'use' " E " lub 2x 'latarka' " F " Gracz na dole i na głowię biegną, następnie gdy jest już odpowiednie miejsce gracz na "głowie" skaczę w miejsce które samemu trudne było by do przeszkoczenia.

 

RB on hns_oldtown

 

Redroof - "RR" - są to dwa czerwone dachy na mapie awp_rooftops można na nie wejść od respa CT lub zeskakując na nie z murku.

 

Biały - duży biały budynek na mapie hns_oldtown na którym między innymi jest do wykonania RB, jest on tóż obok respa CT.

 

3,4,5 MAN - Three, For, Five MAN - jak sama nazwa wskazuje 3,4,5 jest to podsadzanka, jeżeli jakiś gracz powie 3man 3 kuca na sobie a 4 wbija ! ITD.

 

Billboard - inaczej bilby - bilby występują na mapie awp_rooftops na respie CT, są to Reklamy, łatwo je zauważyć.

 

Edge Bug "EB" - Edge Buga wykonujemy skacząc a danej wysokości na jakąs krawędź załóżmy na awp_rooftops z dużej drabiny na mały karton, czyli musimy dobrze trafić na krawędź i cieszyć się Edge Bug-iem.

 

Jump bug "JB" - Jump Buga można wykonać w różnych sytuacjach np. gdy nie dolecimy w jakieś miejsce i wtedy tracimy HP jednak robiąc jump bug-a nie tracimy hp. Na czym tym to wszystko polega ? Dajmy taki przykład chcemy dolecieć w jakieś miejsce w połowie lotu wiemy że nie dolecimy w takiej sytuacji można wykonać jump bug-a, a wykonujemy to tak.

Gdy jesteśmy bardzo mały kawałek od ziemi wciskamy "ducka" - "CTRL" i odrazu po nim "jump" - "SPACJA". Czyli odbijamy się od ziemi nie tracąc HP. Jump buga oraz Edge buga nie da się wyrobić to kwestia szczęścia.

 

JAIL - pomieszczenie do którego jeżeli się wpadnie, nie można z tamtąd wyjść. Do JAIL-a można wpaść na awp_rooftops za siatką lub niżej też mamy miejsce w którym czasami niektórzy kampią co jest zabronione. Niektóry JAIL-e wymagają też umiejętności takich jak JB - "Jump Bug" nie będe tego tłumaczył bo napewno początkujący nie znają wszystkich miejsc na mapie więc sami napewno nie raz zobaczycie w naszym wykonaniu.

 

 

Przydatne komendy :

bind "MWHEELUP" "+jump"

bind "MWHEELUP" "+duck"

 

lub na odwrót

 

bind "MWHEELDOWN" "+duck"

bind "MWHEELDOWN" "+jump"

 

Poradnik by RespeCT

Edytowane przez Dominik5900
Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający forum Pojęcia HNS   0 użytkowników
    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...