Skocz do zawartości
  • 👋 Witaj na MPCForum!

    Przeglądasz forum jako gość, co oznacza, że wiele świetnych funkcji jest jeszcze przed Tobą! 😎

    • Pełny dostęp do działów i ukrytych treści
    • Możliwość pisania i odpowiadania w tematach
    • System prywatnych wiadomości
    • Zbieranie reputacji i rozwijanie swojego profilu
    • Członkostwo w jednej z największych społeczności graczy

    👉 Dołączenie zajmie Ci mniej niż minutę – a zyskasz znacznie więcej!

    Zarejestruj się teraz

[PORADNIK] Wlasna przegladarka internetowa!


Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Czesc, w tym poradniku powiem wam jak zrobic swoja pierwsza przegladarke internetowa w visual basic 2010 ( ja robie na 2010, wy mozecie tez na 2008)

A wiec zaczynajmy:

1. Tworzymy nowy prjekt

2. Wybieramy Windows Forms Application oraz nadajemy mu nazwe naszej przegladarki np. Webbrowser

3. Dodajemy do naszego projektu

-5x button

-1x textBox

-1x WebBrowser

I to wszytsko, poniewaz to jest taka przegladarka dla poczatkujacych ;)

4.Zmieniamy nazwy buttonow na:

Wstecz

Dalej

Stop

Odswiez

Szukaj

5.Umieszczamy je wedlug swoich upodoban, ja dalem tak

1311848594-U374232.jpg

A nastepnie: klikamy na Button1 i piszemy WebBrowser1.GoBack

Butto2- WebBrowser1.GoForward

Button3- WebBrowser1.Stop

Button4- Webbrowser1.Refresh

Button5- Webbrowser1.Navigate (TextBox1.Text)

 

Jesli chcemy aby aby po zmaksymalizowaniu nasz WebBrowser rozszerzyl sie z naszym oknem przegladarki robimy tak:

Klikamy raz na WebBrowser i na prawo w Properties szukamy Anchor a nastepnie zaznaczamy te prostokaty wszytskie i dzieki temu przy zwiekszeniu okna WebBrowser rozszerzy sie tez.

Jesli chcemy zrobic tak, ze gdy wlaczymy przegladarke wyswietla sie dana streona np google to klikamy raz na WebBrowser i w Properties szukamy URL i tam wpisujemy nasza strone ktorama sie wyswietlac na poczatku, lecz pamietajcie aby wpisac http://

 

 

I wlasnie stworzylismy wlasna przegladarke internetowa dla poczatkujacych. Pozdrawiam

A tutaj Download gotowej przegladarki:

http://www.speedyshare.com/files/29612954/Dla_MPC_przegladarka_by_soltek.rar

http://www.megaupload.com/?d=FSXLCNAN

http://www.virustotal.com/file-scan/report.html?id=16705b9a6353433ceaee15c8a99cdd148fd4a60210cc99f0d5baf710870ac46d-1311848539

www.mpcforum.pl

Opublikowano

Temat powinien się nazywać: 'jak zrobić własne gui do silnika internet explorera'...

Nie siłą, a młotkiem.

  • 2 tygodnie później...
Opublikowano

Przydało się thx

"Gdybym nie był twardy, już dawno bym nie żył, ale gdybym nie był delikatny, to nie zasługiwałbym na to, żeby żyć"

  • 1 miesiąc temu...
Opublikowano

Będę nakurwiał na twojej przeglądarce po mpcforum, dzięki zią !.

 

o.O

 

Może sam kiedyś nawet dupę ruszę i coś zbuduje. <3

 

@WTOPA..

 

Nie wiedziałem, że ziomek wyżej odkopał.

OndteAw.png


Opublikowano

@FirmaJPchwala. Z takim nickiem nie nazywałbym idiotami innych.. </offtop>

 

Polecam zabawę z silnikiem WebKit lub GeckoFX, bo Trident ssie. ;d

Opublikowano

Znam tego pana :P I wyraźnie napisał, że tuta nie da bo dostał bana.

nie wiem o czym mowisz, nie dostalem bana tylko zapomnialem hasla do konta a ten chuj do gory sie podszywa...

  • 1 miesiąc temu...
  • 2 miesiące temu...
  • 2 tygodnie później...
Opublikowano

nie wiem o czym mowisz, nie dostalem bana tylko zapomnialem hasla do konta a ten chuj do gory sie podszywa...

On mówi o mnie

Znam tego pana tongue.gif I wyraźnie napisał, że tuta nie da bo dostał bana.

<3

Jak będę miał czas dam tuta jak zrobić prawdziwą przeglądarkę z obsługą kart.

 

Tuta nie będzie, bo szanowny administrator nie ruszy dupy..

  • 2 tygodnie później...

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...