Skocz do zawartości
  • 👋 Witaj na MPCForum!

    Przeglądasz forum jako gość, co oznacza, że wiele świetnych funkcji jest jeszcze przed Tobą! 😎

    • Pełny dostęp do działów i ukrytych treści
    • Możliwość pisania i odpowiadania w tematach
    • System prywatnych wiadomości
    • Zbieranie reputacji i rozwijanie swojego profilu
    • Członkostwo w jednej z największych społeczności graczy

    👉 Dołączenie zajmie Ci mniej niż minutę – a zyskasz znacznie więcej!

    Zarejestruj się teraz

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Witam. Po ostatnim update 1.73 zwiekszyły się znacznie możliwości z zakresu mechanizmow w Minecraft. W wielu mapach typu escape pojawiają sie zadania typu : " Znajdź wszystkie dźwignie, w przeciwnym wypadku sala exploduje"

Wszystko jest naprawde fajnie, poza tym że w celu zrobienia opozniacza 15 minutowego potrzebujemy oik 1000 opózniaczy. Nie chce mówic co jest w wypadku gdy mamy np 30 min na cała mape.... Sekcja z opózniaczami zajeła by wielkie przestrzenie.

 

Rozwiązanie jest bardzo proste, a dodatkowo zajmuje małe przestrzenie.

 

Jak to zrobić ?

1. Budujemy pętle z opóźniaczy mp 148 na trybie maksymalnego opóźnienia co daje nam ok.1min - pętla ma być wlaczana na przycisk i ma działać w nieskończoność.

Fota

2. Do naszej pętli dołączamy scieżke z red stone ktora doprowadzi sygnał do Pistona....

3. Przed Pistonem ustawiamy wierze z piasku (max 12 el)

Fota

4. Aktualnie podczas pracy pętli raz na minute piston będzie przesowal kolejny element piasku....

5. Pamietaj że piston może przemieścic maxymalnie 12 el

6. W Odpowiednim miejscu robimy dziurę, ktora to sprawi że wpadnie do niej piasek. Dziura musi miec min 3 oczka wysokości a w podstawie 3x3 płyte naciskowych

Fota

7. W ten o to sposób pętla wykona sie określoną ilośc razy po czym uruchomi kolejny warunek np wybuch tnt.

8. Działanie przerwy mozemy przerwać poprzez umieszczenie pistona przy redstonie. Gdy tylko dost5anie zasilanie to przerwie ścieżkę z redstona i wyłączy mechanizm

 

Foty

Po prawej pasek 10 el który zapełnia sie piaskiem :)

Sala z naszej mapki

 

Sory za takie foty ale nie chce mi się bawić z tym :) Zresztą nie mam teraz czasu :)

  • 2 tygodnie później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...