Skocz do zawartości
  • 👋 Witaj na MPCForum!

    Przeglądasz forum jako gość, co oznacza, że wiele świetnych funkcji jest jeszcze przed Tobą! 😎

    • Pełny dostęp do działów i ukrytych treści
    • Możliwość pisania i odpowiadania w tematach
    • System prywatnych wiadomości
    • Zbieranie reputacji i rozwijanie swojego profilu
    • Członkostwo w jednej z największych społeczności graczy

    👉 Dołączenie zajmie Ci mniej niż minutę – a zyskasz znacznie więcej!

    Zarejestruj się teraz

Co zrobić aby zwykły użytkownik serwera mógł tak jak admin budowac bardzo blisko spawnu ?


Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Co zrobić aby zwykły użytkownik serwera mógł tak jak admin budowac bardzo blisko spawnu ? To bardzo mnie wkurza ze mousialbym wszystkim dawać admina :angry: Prosze pomóżcie mi ! + za dobra odpowiedz (lub jak cos innego jest mozliwe bo jestem nowy na forum) Ale prosze nie piszcie Google nie gryzie bo sprawdzalem i znalesc nie moglem. Znam taki server ze moze 9 sekund drogi od spawnu mozesz sobie normalnie budowac.

Opublikowano (edytowane)

Jeśli masz odpowiednie pluginy to robisz wg instrukcji .

 

1. Bierzesz nić (string) i sprawdzasz jak nazywa się obszar na spawnie.

Przyjmijmy że jest to "lol" ( w moim przypadku)

2. Wpisujesz na czacie (mając admina) " /region addowner "nazwa obszaru" "nick kolesia" "

( bez cudzysłowów )

 

Przykład . /region addowner lol osa1942

 

 

Jeśli pomogłem daj + , jeśli nie pytaj dalej chętnie wytłumaczę ;P

Edytowane przez osa1942
Opublikowano

Nie da sie tak jak on powiedział, musi mieć by blisko spawna budować opa.

Nic nie zrobisz.

Opublikowano

Co ty gadasz?!

 

Standardowo w minecrafcie nie ma zabezpieczenia spawnu.

 

Plugin to "Craftbukkit" ( bukkit.org ) a dokładniej to WorldGuard ( Bukkit to podstawa na którą wgrywa się pluginy) .

 

Jeśli masz plugin WorldGuard to moja komenda na pewno będzie działać.

Opublikowano (edytowane)

Jeżeli masz Bukkit. To wchodzisz:

 

1.Tam gdzie masz wszystkie pliki : server.proprites itd.

2. Odpalasz Bukkit.yml

3. Zmieniasz wartość liczbową spawn-radius:

Np. spawn-radius: 1

 

 

To tyle.

 

@UP

To nie jest Cuboid ;) Tylko Spawn protection. Więc do tego się nie dodaje graczy. Można to zmniejszyć tak jak napisałem.

Edytowane przez adamer5
Opublikowano

To jest chyba na nowym bukkicie/minecraft? Wcześniej nie spotkałem się z tym.

 

 

 

Sprawdziłem, kolega wyżej ma rację.

Zrób tak jak napisał.

Opublikowano (edytowane)

W server.proprites nie ma tej funkcji ? Jak nie to robisz tak jak napisał kolega kilka postów wyżej.

 

Piszę to po omacku bo nie mam teraz pozałączanych plików.

Edytowane przez osa1942
Opublikowano

skopiuje ci co ja mam napisane w Bukkit.yml: settings:

update-folder: update

database:

username: bukkit

isolation: SERIALIZABLE

driver: org.sqlite.JDBC

password: walrus

url: jdbc:sqlite:{DIR}{NAME}.db

 

 

 

 

a w server properties czy jakos tak:

 

#Minecraft server properties

#Fri Jun 03 18:23:59 CEST 2011

level-name=world

allow-nether=true

view-distance=10

spawn-monsters=true

online-mode=false

spawn-animals=true

max-players=20

server-ip=5.114.181.125

pvp=true

level-seed=

server-port=2556

 

 

 

NO CO MAM ZMIENIC ?

Opublikowano

Po otworzeniu wordem bukkit.yml

powinieneś mieć coś takiego :

 

 

settings:

spawn-radius: 16

update-folder: update

aliases:

icanhasbukkit:

- version

database:

username: bukkit

isolation: SERIALIZABLE

driver: org.sqlite.JDBC

password: walrus

url: jdbc:sqlite:{DIR}{NAME}.db

 

 

Mniej więcej

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...