Skocz do zawartości
  • 👋 Witaj na MPCForum!

    Przeglądasz forum jako gość, co oznacza, że wiele świetnych funkcji jest jeszcze przed Tobą! 😎

    • Pełny dostęp do działów i ukrytych treści
    • Możliwość pisania i odpowiadania w tematach
    • System prywatnych wiadomości
    • Zbieranie reputacji i rozwijanie swojego profilu
    • Członkostwo w jednej z największych społeczności graczy

    👉 Dołączenie zajmie Ci mniej niż minutę – a zyskasz znacznie więcej!

    Zarejestruj się teraz

Czy mój komputer jest za słaby ? - drastyczne spadki fps


Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Moja konfiguracja sprzętowa to:

Intel Pentium D805 2x2.66ghz

2Gb ram

Karta graficzna: Radeon x1300 PRO 256mb ddr2

 

Czy ten sprzęt naprawde jest taki tragiczny dla minecrafta ? Kolega ma podobną konfiguracje sprzętową, tylko słabszy troche procesor i Geforce 8500GT. Wyciąga na tym sprzęcie 70 fps O_O Natomiast u mnie jest MAKS 15 fps. O co chodzi ? Czy wymiana karty na 8500GT pomoże u mnie ? Bo z tego co mi wiadomo to są to odpowiedniki.

 

Próbowałem reinstalacji systemu, starszych lub nowszych sterowników do karty graficznej. Proszę pomóżcie bo nie jestem masochistą i chce sobie zagrać przynajmniej na 30 fps <roll>

Opublikowano

Ram dobry, procek też, jedynie co karta graficzna bardzo słaba. Przydało by się ją wymienić.

 

Obejrz :

 

http://www.mpcforum.pl/topic/371914-tut-jak-pozbyc-sie-lagow/

Opublikowano

ale po chuj mu lepsza karta graficzna jak minecraft korzysta głównie z CPU/RAM. Tak mi się wydaje, niech mnie ktoś poprawi jeśli się mylę

 

@up

 

twój poradnik jest dobry ale drastycznie chujowo zatytułowany. Lag:

 

To jest ukryta treść, proszę

Opublikowano (edytowane)

Nie wiem jak u ciebie ale u mnie jest tragicznie ze sprzętem i na max fogu jakoś pocisnę ale ja mam kompa z przed 7 lat więc co się dziwić a na fps boje się spojrzeć. xD

A i jeszcze rada możesz ściągnąć teksturki 1x1

http://www.mpcforum.pl/topic/384581-1x1beta-166simplest-ever-texture-pack/

Wiem że brzydkie ale pomoże na fps jeżeli ci nie zależy na grafice

Edytowane przez Krakenos
Opublikowano (edytowane)

Wg. mnie takie małe fps,y to wina dużej ilości procesów. Ja mam lapka 4GB ram Procek 2 Ghz x2 i UWAGA !!!!

Karta grafiki 64 mb vram

a mam 24 fps (tyle ile łapie oko)

Edytowane przez Mikr CS

space-core-o.gif

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...