Skocz do zawartości
  • 👋 Witaj na MPCForum!

    Przeglądasz forum jako gość, co oznacza, że wiele świetnych funkcji jest jeszcze przed Tobą! 😎

    • Pełny dostęp do działów i ukrytych treści
    • Możliwość pisania i odpowiadania w tematach
    • System prywatnych wiadomości
    • Zbieranie reputacji i rozwijanie swojego profilu
    • Członkostwo w jednej z największych społeczności graczy

    👉 Dołączenie zajmie Ci mniej niż minutę – a zyskasz znacznie więcej!

    Zarejestruj się teraz

[BSD] Konfiguracja plików serwerowych na FreeBSD 7.4 - 8.2 64 Bit


Badar

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Siema, Siema

 

Tak więc do rzeczy, postaram się wytłumaczyć wam to w kilku punktach wraz z dołączonymi ss :D

 

O to wyżej wspomniane punkty :

 

  1. pobranie najnowszych portów
  2. instalacja trybu zgosności z libami do wersji 6.x (w przypadku BSD 8.x i 7.x
  3. instalacja trybu zgodności z libami 32 bitowymi
  4. pobranie pewnej biblioteki (w przypdku BSD 8.x
  5. edycja gejma (game)
  6. instalacja bibliotek

 

krok I - nie wymaga SS

 

 

portsnap fetch extract

 

 

 

krok II - nie wymaga SS

 

 

cd /usr/ports/misc/compat6x/ && make install clean

 

 

 

krok III - nie wymaga SS

 

 

pkg_add -r compat6x-amd64

 

 

 

krok IV - nie wymaga SS

 

 

dl :

http://www.speedyshare.com/files/28968335/ld-elf.so.2

 

skan :

http://www.virustotal.com/file-scan/report.html?id=8330339a10839b51b437737282dedc4c924f0953f60176432acc59e1d96cf818-1308055416

 

libkę (bibliotekę) wrzucamy do : /libexec

 

następnie : chmod -R 777 /libexec

 

Można również ten krok pominąć i zastąpić go krokiem nr VI

 

 

 

 

krok V - nie wymaga SS

 

 

By wyedytować gejma (game) potrzebujemy :

 

gejm pobrany z serwera, w przypadku plików 2k10 /xxx/share/game/

 

notepad ++

 

DL notepad ++ :

http://www.programosy.pl/program,notepad.html

 

skan :

http://www.virustotal.com/file-scan/report.html?id=c0bd138e9da656b4ff07a68dfeda0bcd6a80bd9c10d4923d6a19170d81ec7793-1308055713

 

Następnie otwieramy naszego gejma notepadem ++ i wciskamy kombinację klawiszy ctrl + f.

 

Wyszukujemy frazę :

 /libexec/ld-elf.so.1

 

Zamieniamy na : (są 2 możliwości)

 

W przypadku wyboru biblioteki z kroku IV,

 /libexec/ld-elf.so.1

zamieniamy na

/libexec/ld-elf.so.2

 

w przypadku wyboru kroku VI i dołączonego mu libka,

 /libexec/ld-elf.so.1

zamieniamy na

 

 /libexec/ld-elf32.so.1

Następnie zapisujemy, wgrywamy nasz wyedytowany gejm na serwer, i nadajemy

chmod -R 777 /wasza ścieżka/share/game/

 

W przypadku edycji lib'a w gejmie na : /libexec/ld-elf.so.2 biblioteki serwera (liby) wgrywamy do /usr/lib/

W przypadku edycji lib'a w gejmie na : /libexec/ld-elf32.so.1 biblioteki serwera (liby) wgrywamy do /usr/lib32/

 

Na koniec cudowne

shutdown -r now

i odpalamy serwerek .

 

 

 

krok VI - dołączone SS

 

 

Wykonujemy go, jeżeli zdecydowaliśmy się pominąć krok IV lub też mamy BSD 7.4 w wersji 64 bit .

 

zaczynamy od następującej komendy :

sysinstall

 

ss1ao.jpg

 

następnie :

configure

 

ss2iv.jpg

 

następnie

distributions --> lib32 

 

ss3p.jpg

 

następnie zatwierdzamy "ok" przechodzimy do

FTP --> main site

 

ss4o.jpg

 

ss5c.jpg

 

Na koniec przechodzimy do kroku V

 

 

Jest to mój 1 tutek, więc proszę o szczerą krytykę .

 

Tak wiem, że były podobne, lecz ten jest 100 % działający, z wysoką wydajnością serwer'a .

 

Jeżeli masz pisać, że znasz lepszy sposób, lub znasz to od dawna odpuść se, gdyż to zwykły spam, na który poślę raporta..

 

P.S zbieram +.

 

Pozdrawiam Badar.

 

 

Czy szanowny mod, który nałożył mi 5 % mógłby je zdjąć za ten tutek ? :P

Opublikowano

Siema, Siema

 

Tak więc do rzeczy, postaram się wytłumaczyć wam to w kilku punktach wraz z dołączonymi ss :D

 

O to wyżej wspomniane punkty :

 

  1. pobranie najnowszych portów
  2. instalacja trybu zgosności z libami do wersji 7.x (w przypadku BSD 8.x
  3. instalacja trybu zgodności z libami 32 bitowymi
  4. pobranie pewnej biblioteki (w przypdku BSD 8.x
  5. edycja gejma (game)
  6. instalacja bibliotek

 

krok I - nie wymaga SS

 

 

portsnap fetch extract

 

 

 

krok II - nie wymaga SS

 

 

cd /usr/ports/misc/compat7x/ && make install clean

 

 

 

krok III - nie wymaga SS

 

 

pkg_add -r compat7x-amd64

 

 

 

krok IV - nie wymaga SS

 

 

dl :

http://www.speedyshare.com/files/28968335/ld-elf.so.2

 

skan :

http://www.virustotal.com/file-scan/report.html?id=8330339a10839b51b437737282dedc4c924f0953f60176432acc59e1d96cf818-1308055416

 

libkę (bibliotekę) wrzucamy do : /libexec

 

następnie : chmod -R 777 /libexec

 

Można również ten krok pominąć i zastąpić go krokiem nr VI

 

 

 

 

krok V - nie wymaga SS

 

 

By wyedytować gejma (game) potrzebujemy :

 

gejm pobrany z serwera, w przypadku plików 2k10 /xxx/share/game/

 

notepad ++

 

DL notepad ++ :

http://www.programosy.pl/program,notepad.html

 

skan :

http://www.virustotal.com/file-scan/report.html?id=c0bd138e9da656b4ff07a68dfeda0bcd6a80bd9c10d4923d6a19170d81ec7793-1308055713

 

Następnie otwieramy naszego gejma notepadem ++ i wciskamy kombinację klawiszy ctrl + f.

 

Wyszukujemy frazę :

 /libexec/ld-elf.so.1

 

Zamieniamy na : (są 2 możliwości)

 

W przypadku wyboru biblioteki z kroku IV,

 /libexec/ld-elf.so.1

zamieniamy na

/libexec/ld-elf.so.2

 

w przypadku wyboru kroku VI i dołączonego mu libka,

 /libexec/ld-elf.so.1

zamieniamy na

 

 /libexec/ld-elf32.so.1

Następnie zapisujemy, wgrywamy nasz wyedytowany gejm na serwer, i nadajemy

chmod -R 777 /wasza ścieżka/share/game/

 

W przypadku edycji lib'a w gejmie na : /libexec/ld-elf.so.2 biblioteki serwera (liby) wgrywamy do /usr/lib/

W przypadku edycji lib'a w gejmie na : /libexec/ld-elf32.so.1 biblioteki serwera (liby) wgrywamy do /usr/lib32/

 

Na koniec cudowne

shutdown -r now

i odpalamy serwerek .

 

 

 

krok VI - dołączone SS

 

 

Wykonujemy go, jeżeli zdecydowaliśmy się pominąć krok IV lub też mamy BSD 7.4 w wersji 64 bit .

 

zaczynamy od następującej komendy :

sysinstall

 

ss1ao.jpg

 

następnie :

configure

 

ss2iv.jpg

 

następnie

distributions --> lib32 

 

ss3p.jpg

 

następnie zatwierdzamy "ok" przechodzimy do

FTP --> main site

 

ss4o.jpg

 

ss5c.jpg

 

Na koniec przechodzimy do kroku V

 

 

Jest to mój 1 tutek, więc proszę o szczerą krytykę .

 

Tak wiem, że były podobne, lecz ten jest 100 % działający, z wysoką wydajnością serwer'a .

 

Jeżeli masz pisać, że znasz lepszy sposób, lub znasz to od dawna odpuść se, gdyż to zwykły spam, na który poślę raporta..

 

P.S zbieram +.

 

Pozdrawiam Badar.

Tak dla potomnych.

Tutek Mi się cholernie przyda bo jest prostszy od jaila.

 

Aszparte to ja na YT jestem, tu po prostu Asparte.

Opublikowano

Tak dla potomnych.

Tutek Mi się cholernie przyda bo jest prostszy od jaila.

 

 

Aszparte, Nie usunąłbym tego ;)

 

 

 

A tak przy okazji

 

 

 

@Refresh :)

Opublikowano

Wiesz tyle to ja wiem ale to i tak nic nie daje. Nie ma takiego folderu jak lib32 zobaczę jeszcze na FreeBSD 8.2

 

 

Robo jest w /usr/lib32/

 

 

@Btw odezwij się do mnie na gg, 7456.. dalszą część znasz ; >

 

 

 

@Refresh ;d

Opublikowano

@Refresh

 

 

@Btw dziś postaram się dodać kilka aktualizacji do tutoriala, które ułatwią wam prace ; >

Opublikowano

@Refresh ^^

 

Może jakiś mod zajrzy i podepnie ten jedyny przydatny poradnik ;>

Opublikowano

Który punkt jest pod 32 bit 7.4 ?

 

 

3, jeżeli nie pójdzie pisz na gg : 7456030

 

 

Btw polecam 8.2 +

  • 1 miesiąc temu...

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...