Skocz do zawartości
  • 👋 Witaj na MPCForum!

    Przeglądasz forum jako gość, co oznacza, że wiele świetnych funkcji jest jeszcze przed Tobą! 😎

    • Pełny dostęp do działów i ukrytych treści
    • Możliwość pisania i odpowiadania w tematach
    • System prywatnych wiadomości
    • Zbieranie reputacji i rozwijanie swojego profilu
    • Członkostwo w jednej z największych społeczności graczy

    👉 Dołączenie zajmie Ci mniej niż minutę – a zyskasz znacznie więcej!

    Zarejestruj się teraz

Dźwięk otrzymania wiadomości podczas pisania w szepcie


Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Witajcie. Ten tut będzie dosyć krótki, a dzieciaki które tu weszły, żądne fioletowo-niebiesko-żółto-platynowych Hwangów od razu na wstępie musza się rozczarować. Nic takiego tutaj nie będzie =)

 

Ostatnio szperając w plikach znalazłem ciekawą opcję. Polega ona na możliwości wysyłania sygnału dźwiękowego, gdy ktoś do nas napisze (tak, prawie jak gg :D).

 

1. Wypakuj pliki root (jeśli nie wiesz jak to zrobić to w podpiętych masz dużo poradników na ten temat).

2. Znajdź plik game.py i otwórz go w celu edycji, polecam program Notepad++ - istny kombajn.

3. Wyszukaj w nim takiej linijki:

def RecvWhisper(self, name):
               self.interface.RecvWhisper(name)

 

4. Dodaj po tym dwie linijki:

 

if os.path.exists("dzwiek_wiadomosci.mp3"):

oraz

snd.PlaySound("dzwiek_wiadomosci.mp3")

 

tak, aby po edycji ten kawałek wyglądał następująco:

 

def RecvWhisper(self, name):
               self.interface.RecvWhisper(name)
               if os.path.exists("dzwiek_wiadomosci.mp3"):
               snd.PlaySound("dzwiek_wiadomosci.mp3")

 

5. Zapisz game.py, zapakuj plik root.

6. Wrzuć do głównego folderu z grą plik "dzwiek_wiadomosci.mp3" (nazwę możesz dowolnie zmieniać w game.py) i niech to będzie dźwięk nadchodzącej wiadomości - możesz użyc np. tego z gg, AQQ czy jakiegoś innego, jak przeczytany tekst w Ivonie "Masz wiadomość!".

 

Wyjaśnię teraz tylko działanie tych funkcji.

 

if os.path.exists("dzwiek_wiadomosci.mp3"):

<-- jeśli w katalogu istnieje plik dzwiek_wiadomosci.mp3

snd.PlaySound("dzwiek_wiadomosci.mp3")

<--- odtwarzaj go (co każdą nową wiadomość)

 

Teraz pozostaje się tylko cieszyć z nowej funkcji dodanej do naszego klienta ^^

Opublikowano

Trzeba zwrócić uwagę na Tabulatory, które w pythonie pełnią bardzo ważną rolę ( coś jak {} w php i też C++ albo endy w questach )

Saying Java is good because it works on all operating systems is like saying anal sex is good because it works on all genders.

Opublikowano

Trzeba zwrócić uwagę na Tabulatory, które w pythonie pełnią bardzo ważną rolę ( coś jak {} w php i też C++ albo endy w questach )

 

Tak, ale z Notepadem++ i odrobinką wiedzy łatwo idzie. Poza tym mpc nie ogarnia tabów, więc dzięki za uwagę :D

Opublikowano

Tylko jak jesteś gm i do ciebie gracze wysyłają setki wiadomości to może denerwować :( Masz +.

 

Dzięki ^^ No tak, ale można sobie zmodyfikować szept, żeby np. nie dało się pisać do ludzi z nickami z [GM] przed nazwą, lub tylko wtedy gdy to GM pierwszy napisze =)

Opublikowano

już lepiej zablokować szept, a poza tym to bez sensu, żeby nie dało się pisać do gm..

Oj wierz Mi, możesz sobie po prostu zrobić forum serwera, a GM ma w ch. spamu, 85% od N30 co piszą:

- Seima

- Cześć

- Dasz eq ?

- Nie

- LOL!

Czemu ?

- GM nie daje niczego ; )

- OMG

Frajer

Włoncze ci GA Mode

- Powodzenia

Gracz xxx nie jest zalogowany

Paranoja...

Co do sposobu, to dobre do udoskonalenia serwa ; )

Można z tego zrobić GG

A masowa rozmowa przez szept ? ; )

Opublikowano

Oj wierz Mi, możesz sobie po prostu zrobić forum serwera, a GM ma w ch. spamu, 85% od N30 co piszą:

- Seima

- Cześć

- Dasz eq ?

- Nie

- LOL!

Czemu ?

- GM nie daje niczego ; )

- OMG

Frajer

Włoncze ci GA Mode

- Powodzenia

Gracz xxx nie jest zalogowany

Paranoja...

Co do sposobu, to dobre do udoskonalenia serwa ; )

Można z tego zrobić GG

A masowa rozmowa przez szept ? ; )

 

Co do masowej rozmowy przez szept - wszystko jest do wykonania, ja się za to nie zabiorę bo nie mam czasu, a wystarczy zrobić inputy na nicki, a do wysyłania uzyć funkcji:

 

Od targetName do targetName5 - czytanie z inputa nicków.

net.SendWhisperPacket(self.targetName, text)
net.SendWhisperPacket(self.targetName2, text)
net.SendWhisperPacket(self.targetName3, text)
net.SendWhisperPacket(self.targetName4, text)
net.SendWhisperPacket(self.targetName5, text)
(...)

 

 

 

Opublikowano

to już lepiej zrobić to na czacie, niż szepcie, można zawsze zrobić pt, i sobie pisać...

 

A to już jak kto woli, ja tylko podsunąłem funkcje jak to odpalić =)

Opublikowano

Mi się to przyda i zobaczę czy można z tym grać ;D masz +'a

 

Jak ustawisz jakiś krótki dźwięk to się da. Nie ustawiajcie dźwięków takich samych jak w obecnych komunikatorach bo będzie panika gdzie to doszło : D

Opublikowano

A ja mam pytanie.

Da rade zrobic tak ze ten dzwiek odtwarzany jest tylko, gdy czat jest zamkniety (koperta), a jak sie go otworzy to juz sie nie odtwarza?:D

 

Pewnie nie ale zawsze warto zapytac ;)

Opublikowano

A ja mam pytanie.

Da rade zrobic tak ze ten dzwiek odtwarzany jest tylko, gdy czat jest zamkniety (koperta), a jak sie go otworzy to juz sie nie odtwarza?:D

 

Pewnie nie ale zawsze warto zapytac ;)

 

Hmm, poszukaj gdzie jest to ze wyswietla koperte. I tam to dodaj.

Opublikowano

Rozumiem że dzięki funkcji snd.PlaySound moge odtworzyć dowolny dźwięk przy dowolnej czynności client-side?

GG:5542533

Bez jakichkolwiek danych,proszę nie pisać w sprawie pomocy...

Opublikowano

Rozumiem że dzięki funkcji snd.PlaySound moge odtworzyć dowolny dźwięk przy dowolnej czynności client-side?

 

Tak, jeśli podasz prawidłową ścieżkę i plik będzie istnieć =)

Opublikowano

Tylko jak jesteś gm i do ciebie gracze wysyłają setki wiadomości to może denerwować :( Masz +.

 

def RecvWhisper(self, name):
s = open("sound.cfg").read()
if s.find("sound=on")!=-1:
               self.interface.RecvWhisper(name)
               if os.path.exists("dzwiek_wiadomosci.mp3"):
               snd.PlaySound("dzwiek_wiadomosci.mp3")
else:
               self.interface.RecvWhisper(name)

 

Tworzymy plik sound.cfg i do niego zapisujemy:

sound=on -> Jeżeli ma być dźwięk włączony,

sound=off -> Jeżeli ma być dźwięk wyłączony.

 

 

Ps. nie kopiujcie bo w pythonie potrzebne są tabulatory...

 ich nie uwzględnia.

307681428489538142351.png

Metin2 Balmora Staff

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...