Skocz do zawartości
  • 👋 Witaj na MPCForum!

    Przeglądasz forum jako gość, co oznacza, że wiele świetnych funkcji jest jeszcze przed Tobą! 😎

    • Pełny dostęp do działów i ukrytych treści
    • Możliwość pisania i odpowiadania w tematach
    • System prywatnych wiadomości
    • Zbieranie reputacji i rozwijanie swojego profilu
    • Członkostwo w jednej z największych społeczności graczy

    👉 Dołączenie zajmie Ci mniej niż minutę – a zyskasz znacznie więcej!

    Zarejestruj się teraz

[Pytanie] Jak to jest, z tym zżeraniem serwera?


Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Cześć. Interesuje mnie to, dlaczego niektóre osoby piszą, o tym że jeżeli chce się mieć serwer dla 10 osób to potrzeba 3-4gb ram i więcej? Ja na moim domowym serwerze, gdzie dla minecraftowych spraw (bukkit + ts + www) mam przeznaczone niecałe 1gb ram i przy 13 slotach minecraft ( potwory i moby włączone) i użytych 36 na teamspeak zużycie ram sięga maksymalnie 900mb. Owszem, lagi czasem się zdarzają, ale to wina łącza, a raczej routera, który nie potrafi poradzić sobie z taką ilością informacji i jednocześnie podpiętych komputerów.

Interesuje mnie również to, dlaczego w wszystkich kalkulatorach (np. pukawka.pl) dla 10 slotów jest napisane 512 ram.

Mam pytanie co do posiadaczy własnych serwerów - ile wasz serwer zużywa procesora i ram, oraz ile w tym momencie było graczy online?

 

Z góry dziękuje za odpowiedzi :)

Opublikowano

Bo to jest java która tyle żre p.p i dodatkowo ty jeszcze grasz to masakra.

 

Ja mam akurat tak, że 512 ram mi uciąga 5-7 graczy z zwierzątkami :P

 

 

@edit

 

 

To tak samo, jak miałem na serwie 1024MB i 2 gracze bez zwierząt mieli lagi...

zmieniłem na 512 i... szok, 5-7 graczy ze zwierzętami gra p.p dziwne to jest..

p o m a t u r z e c h o d z i l i ś m y n a k r e m ó w k i

Opublikowano (edytowane)

Bo to jest java która tyle żre p.p i dodatkowo ty jeszcze grasz to masakra.

Tyle to też wiem, że java niby taka uniwersalna, a zżera wszystko co napotka w komputerze. Ale mi nie chodzi o to, że ja gram tylko o samo zużycie serwera. Mój bukkit aktualnie stoi na moim pseudo serwerze , który był używany tylko do wymiany plików pomiędzy domownikami.

Edytowane przez qatryk

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...