Skocz do zawartości

[Archiwalny]MineCraft, a zintegrowana karta graficzna!

Polecane posty

Witajcie drogie dzieci, mam dla was coś wspaniałego. Otóż, laptopy mają zintegrowaną kartę graficzną. Dużo ludzi chce sobie pograć w MineCraft'a na laptopach - lecz się nie da. Szukałem jak włączyć minecraft'a na innych forach, nic nie było. Aż wreszcie trafiłem na obcojęzyczne forum, na którym znalazłem jak odpalić MineCraft'a na zintegrowanych kartach graficzych. Chciałem rozpowszechnić to gdzie indziej, przy czym dopracowałem trochę ten poradnik, bo coś nie działał jak powinien.

Informacje przed zaczęciem poradnika:

-To działa tylko na 32bit, a na 62bit nie,

-Nie na wszystkich piratach działa ten sposób,

-Jeśli nie masz pliku minecraft.jar, zamień minecraft.exe na minecraft.jar,

-Plik .bat musi być w tym samym folderze, gdzie jest minecraft.jar,

-Nie robić skrótu na pulpicie do pliku .bat!

PIERWSZY SPOSÓB!

1. Odpalamy folder z MineCraftem. Mój Komputer/C:/Users/NAZWA UŻYTKOWNIKA/AppData/Roaming/.minecraft

2. Otwieramy notatnik z paska startowego.

3. Wklejamy:

@echo off

java -Xincgc -Xmx800M -jar minecraft.jar

pause

4. Zapisujemy to w folderze MineCraft'a pod nazwą: minecraft.bat ale w " Zapisz jako typ " w notatniku dajemy: Wszystkie pliki i zapisujemy.

5. Od teraz odpalamy MineCraft'a tym plikiem.

6. W razie niecierpliwień trzeba poczekać, aż zniknie konsola - pamiętajcie, że gdy pojawi się konsola kliknąć ENTER!

DRUGI SPOSÓB!

Twoja karta graficzna może nie obsługiwać OpenGL więc pobieramy więc najnowsze sterowniki do twojej karty graficznej!

To już wszystko! Mam nadzieję, że się z tym uporałeś!

Mogłem się pomylić! Jeżeli tak, napisz to w temacie.

EDYCJE TEMATU:

26.05.2011 - założenie tematu,

26.05.2011 20:17 - poprawiono .bad na .bat z mojej pomyłki,

27.05.2011 - dodano kolejny punkt, dwie kolejne porady przed zaczęciem poradnika, daty edycji tematu, co zostało poprawione i drobne poprawki.

31.05.2011 - dodano 2 sposób!

czacza,

Powiedz coś jaśniej.

Sonny1908,

Owszem, mój błąd - poprawiłem.

To by mogło pójść do podpiętych :D

Może by i mogło, ależ po co? Jak będą chcieli to podepną... Ale to tutaj nie o to chodzi, mówcie lepiej czy wam działa, czy nie.

oj tam oj tam . po prostu robię jak piszesz i włączam przez plik bat i mi nie działa ;/

4.png

Nie wiem dlaczego ale wyskakuje mi taki błąd :

Failed to load Main-Class manifest attribute from minecraft.jar

Proszę o szybką odpowiedź PLX.

czacza

Ale co dokładnie, co się dokładnie dzieje? Może w notatniku " zapisz jako typ " nie dałeś: wszystkie pliki. Radzę zrobić to jeszcze raz, wszystko od nowa. To tego trzeba użyć trochę inteligencji. Jeżeli będzie to konieczne, zrobię filmik.

Moras01

Zamiast minecraft.exe zamień na minecraft.jar, jeżeli nie pomogło coś źle pisałeś w pliku tekstowym. Zobacz, czy poprawnie skopiowałeś...

Pamiętajcie, ze plik .bat musi byc w tym samym folderze, gdzie MineCraft.jar i pliki musza sie nazywać tak samo. Macie moze sposób na zmniejszenie lagow dla bardzo słabych kart graficznych?

Pozwól, że umieszczę to w tematowym poście. A zmniejszenie lagów, w opcjach minecraft'a to tak. Smooth Lights obciąza, weź na OFF

Viev Bobing też daj na OFF. Jeżeli nie pomaga, daj SS'a opcji.

• 2 tygodni później...
  • 2 tygodni później...

W związku z tym , ze ciagle sa zakladane nowe tematy nt tego problemu, a rozwiazanie podane tu jest dobre prosilbym o podpiecie

DAJ + TO KOSZTUJE.... ALE MALO. TYLKO 1 KLIK. TO LEPIEJ NIŻ DAĆ - BO WTEDY KLIKASZ MOCNIEJ CO SKUTKUJE WIĘKSZYM ZUŻYCIEM MYSZKI!!!!TM

dziecko to twoj stary a co do tematu to ja mam lapka z biedronki(emachines) i mi śmiga tylko czasami ram wymięka (3gb:/)

• 1 miesiąc później...

@B4rt3z, nie załadowało Ci się menu o.O. Z takim błędem się jeszcze nie spotkałem.

• 2 miesięcy później...

Mi normalnie minecraft działa na laptopie , więc nie rozumiem tematu , ale skoro innym to pomaga , to musi to mieć głębszy sens ... :huh:

Prosze nie dawać mi warna 5%, ale jak już , prosze napisać na pw gdzie mój błąd , poprawie go . Czemu ? Mam 95 % , bardzo proszę o przeczytanie tego tekstu kida/moda/admina/globala ktory wyszukał gdzieś mój błąd , pozdrawiam .

• 1 miesiąc później...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.
  • Kto przegląda   0 użytkowników

Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Okienko zamknie się za 5 sekund...