Skocz do zawartości
  • 👋 Witaj na MPCForum!

    Przeglądasz forum jako gość, co oznacza, że wiele świetnych funkcji jest jeszcze przed Tobą! 😎

    • Pełny dostęp do działów i ukrytych treści
    • Możliwość pisania i odpowiadania w tematach
    • System prywatnych wiadomości
    • Zbieranie reputacji i rozwijanie swojego profilu
    • Członkostwo w jednej z największych społeczności graczy

    👉 Dołączenie zajmie Ci mniej niż minutę – a zyskasz znacznie więcej!

    Zarejestruj się teraz

Stawianie Serwera/Odblokowywanie Portów W Routerze *Linksys*


SonKonda

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Witam !

 

Dzisiaj pokażę wam jak postawić serwer pod MineCraft'a i przy okazji zrobić by nie potrzeba było "Hamachi" W skrócie tzw: "Odblokowywanie portów" w routerze LinkSys . ;)

 

Pewnie każdy szukał jak odblokować port w tym o to routerze i nie znalazł. Więc postanowiłem pokazać.

 

Potrzebujemy :

~ stałe IP

~ trochę czasu

 

A więc zabierajmy się do roboty ! Ja będę pokazywał na Windowsie 7 ale to chyba podobnie wygląda. :>

 

1. Wpisujemy w naszą przeglądarkę :

192.168.1.1

- ip domyślne jakie ma router

 

2. Logujemy się :

Login: admin
Hasło: 

- passy domyślne

 

3. Gdy się zalogujemy ukaże nam się takie coś:

http://img854.imageshack.us/i/ssy1.png/

 

4. Przechodzimy do zakładki "Applications & Gaming"

http://img696.imageshack.us/i/ssy2r.png/

 

5. I wpisujemy

http://img862.imageshack.us/i/ssy3.png/

1. - Nazwa np: SerwerMineCraft

2. - Port np: 25565

3. - Port taki sam np: 25565

4. - Wybieramy Both

5. - Końcówka u mnie 100

6. - Zaznaczamy Enamble

 

Jaką mam końcówkę ???

Wchodzimy w szczegóły karty sieciowej i widzimy IPv4 i są to ostanie cyferki to nasza końcówka którą trzeba wpisać !

 

 

6. Klikamy Save Settings

 

I gotowe, mamy teraz odblokowany port :)

 

Konfiguracja serwera:

 

1. Za pomocą notatnika otwieramy plik "server.properties".

#Minecraft server properties //linijka, która jest oznaczona jako komentarz, nie widoczna dla serwera
#Thu Jan 13 15:02:47 CET 2011 //linijka, która jest oznaczona jako komentarz, nie widoczna dla serwera
level-name=world //nazwa mapy, można zostawić
hellworld=false  //czy ma być piekło
spawn-monsters=false //czy potwory mają się pojawiać na naszym serwerze
online-mode=false //dajemy false, nasz serwer nie będzie na liście, ale za to każdy się do nas połączy
spawn-animals=false //czy zwierzęta mają się pojawiać na naszym serwerze
max-players=20 //maksymalna ilość graczy
server-ip= //IP, zostawiamy puste
pvp=false //czy nasi gracze z serwera będą mogły się nawzajem zabijać
server-port=25565 //port na którym gramy, lepiej go zostawić

 

2. Zapisujemy, odpalamy serwer i możemy grać.

Skąd IP mojego serwera?

 

1. Wchodzisz na

http://www.mojeip.net/

Kopiujesz ip i masz ;)

 

Teraz możemy grać z kolegami bez zbędnego hamachi !

 

 

Jeżeli pomogłem/podoba się to proszę o +

Mam nadzieje że się przyda.

 

Zakaz Kopiowania!

 

@Aktualizacja

Dodane:

Jaką mam końcówkę ???
Wchodzimy w szczegóły karty sieciowej i widzimy IPv4 i są to ostanie cyferki to nasza końcówka którą trzeba wpisać !

To powinno pomóc każdemu !

Opublikowano

Pomocy! Zrobiłem wszystko tak jak w instrukcji lecz wyskoczyło mi : java.net.NoRouteToHostException: No route to host: connect

Czy coś zrobiłem nie tak? Końcówka tego ip do wpisania to ma być końcówka naszego ip?

Czy to ważne jaka liczbę wpisze jako port?

Proszę o pomoc :)

Opublikowano

Sorki.. wiem że jestem nie ogarnięty w tych sprawach. Ale możesz napisać dokładnie gdzie i jak mam wejść w te szczegóły karty sieciowej? i znaleźć tą końcówkę?

Opublikowano

No wkońcu znalazłem to na mój cholerny router.

 

Stary, jesteś zajebiaszczy. Kocham Cię :P Nie no żartuję, ale dzięki wielkie. +!

1352970251-U713459.png

By Maxiu
"Because limits, like fears, are often just an illusion"

  • 4 miesiące temu...
  • 1 miesiąc temu...
Opublikowano

Nie bo neostrada ma zmienne IP! jak ktoś ma neostradę radzę na no-ip.com...

1384891713-U294848.png


Robię strony WWW, fora i inne! Jak chcesz coś tego typu pisz na skype lub na pw (skype: bazyli1235)

  • 2 tygodnie później...
  • 2 miesiące temu...
  • 2 lata później...

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...