Skocz do zawartości
  • 👋 Witaj na MPCForum!

    Przeglądasz forum jako gość, co oznacza, że wiele świetnych funkcji jest jeszcze przed Tobą! 😎

    • Pełny dostęp do działów i ukrytych treści
    • Możliwość pisania i odpowiadania w tematach
    • System prywatnych wiadomości
    • Zbieranie reputacji i rozwijanie swojego profilu
    • Członkostwo w jednej z największych społeczności graczy

    👉 Dołączenie zajmie Ci mniej niż minutę – a zyskasz znacznie więcej!

    Zarejestruj się teraz

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

No już od kilku dobrych dni staram się założyć taki serwer, abym sobie mógł zagrać z kumplami i nie mogę ....

 

Pobrałem chyba wszystkie wersje tego maincraft'a , przeglądnąłem kilkanaście poradników jak zrobić serwer na hamachi i nic ...

 

Teraz myślałem, że mi się uda, ale niestety wyskakuje taki coś:

 

2dj827c.png

 

 

Jeśli ktoś byłby w stanie pomóc to proszę o to. interesuje mnie głównie to zdanie, które podkreśliłem na czerwono. Co mam zrobić, żeby port był wolny ?

userbarwb.png

Zawsze promocje na sygnatury ^^

Opublikowano

Niestety nic to nie dało ... ;/ Dostajecie po plusie za próbę pomocy.

Proszę o dalsze pomysły, bo normalnie ja chce zagrać, a nie mam możliwości.

 

A tutaj Screen z moich działań:

Obrazek.

userbarwb.png

Zawsze promocje na sygnatury ^^

Opublikowano

W pole IP w pliczku serwer.properties wpisz 127.0.0.1 . Jeśli dalej będzie płakał o port, zabij proces javy/zrestartuj kompa i spróbuj jeszcze raz.

Opublikowano

Ja miałem taki problem, ale zrobiłem podobnie jak napisał: plszakalpl. Wyłączyłem firewall'a i jave

 

P.S Spróbuj włączyć i wyłączyć hamachi

sygna1e.png

 

I zapytał go: «Jak ci na imię?» Odpowiedział Mu: «Na imię mi "Legion", bo nas jest wielu»

 

Mk 5 1-10: 9

Opublikowano

Sprawdź czy nie masz 2 razy włączonej maszyny, ja miałem takie błędy jak 2 razy maszynę tego samego serwera miałem włączoną ;d

 

 

Opublikowano

@up

 

Ja mam taki problem ze ja moge wejsc na serwer a inni nie ;d

 

Firewall wylaczony to jak jescze odblokowac porty :>?

6ydVTxs.jpg

Opublikowano

a spróbuj postawić na wewnętrznym IP. Odblokować porty na routerze i niech łączą się z tobą przez twoje zewnętrzne IP. (bez hamachi)

9obpmnjr.png

Opublikowano

Zkumeku jak na Wew?

 

Jak odblokowac porty Bez wylaczania Firewalla?

 

Zew. IP Tzn te, które miałem przed Routerem?

 

Sry za To ale jestem zielony w Routerach ;P!

6ydVTxs.jpg

Opublikowano

Start > Uruchom > cmd

 

Wpisujesz: ipconfig /all

 

Póżniej na samej górze prawie masz:

 

Adres IPv4: Wewnętrzne.

 

Zewnętrzne to przykładowo wpisujesz w przeglądarce "moje ip" i 1 lepsza strona która pokazuje ip

 

Co do servera to w properties warto (czasami trzeba czasami nie, np u mnie trzeba)

 

jak np wewnętrzne 192.168.0.1 to trzeba dać 192.168.0.100 (końcówkę 100) czyli ostatnia liczba ma być 3 cyfrowa. (jak brakuje to dopisujemy ZERA!

 

Co ma ci firewall do portów w routerze?! (no comment)

 

on nie blokuje portów tylko kontroluje przelot sieciowy. co nie pasi to się go doczepia.

 

Porty odblokowujesz wpisując np swoje wewnętrzne IP w adres przeglądarki... logujesz się... później szukasz coś a'la port triggering.

 

tam ustalasz port (domyślnie dla mc 25565, i najlepiej tego nie zmieniać!)

 

i że ma ci go odblokować dla wyjątku (podajesz ip wewnętrzne swoje/zewnętrzne to zależy... trzeba próbować)

 

to chyba na tyle... równie dobrze mogę zrobić chyba poradnik co i jak... jak stawiać na no-hamachi. bo tu skrótowiec... a nie zawsze tak łatwo to pójdzie.

 

Najlepiej jest to robić metodą prób i błędów ale ostrożnie... zresztą... tak czy siak zawsze na MPC znajdzie się wiele pseudo "znawców" jak nade mną i nie patrzą co pisze... wyraźnie się pyta czy na pewno to ten port do tego adresu.. i że połączenie się nie powiodło. Ale to już zmiana tematu...

 

o.O O.o o.O O.o o.O O.o

Zmień port na byle jaki!

WEJDZ W:

1.Serwer.properties(nie pamiętam dokładnej nazwy)

2.W polu server-port zmień 25565 na np. 25564 lub inne.:)

Powinno pomóc!

 

 

W pole IP w pliczku serwer.properties wpisz 127.0.0.1 . Jeśli dalej będzie płakał o port, zabij proces javy/zrestartuj kompa i spróbuj jeszcze raz.

 

P.S Spróbuj włączyć i wyłączyć hamachi

o.O O.o o.O O.o o.O O.o

9obpmnjr.png

Opublikowano

Uo to nie dziala zrobilem tak jak kazales dalem .100 na koncu w ip dalem ip routera i to samo

jak na kolegi zdjeciach

Administrator Priv-Crafting

admh.png

 

Administrator GCraftt

Administrator TheEscape

Opublikowano

Co do servera to w properties warto (czasami trzeba, np u mnie)

 

to chyba na tyle... równie dobrze mogę zrobić chyba poradnik co i jak... jak stawiać na no-hamachi. bo tu skrótowiec... a nie zawsze tak łatwo to pójdzie.

 

Czytałbyś dokładnie co napisałem.

9obpmnjr.png

Opublikowano

Tak ;] Nie dziala mi nie zmienilem portu

ip routera

dalem w config ip z koncowka 100 ;]

 

NIE DZIALA!

Administrator Priv-Crafting

admh.png

 

Administrator GCraftt

Administrator TheEscape

Opublikowano

spam robisz pisząc to samo... postem wyżej uświadomiłem ci że NIE ZAWSZE identycznie działa. Najlepiej robić to metodą prób i błędów. Nie każdy daje końcówkę 100.

9obpmnjr.png

Opublikowano

@Ref

 

Prosba do Zkumeka <-> Zrob Tutka jak zrobic serwa z Czystymi plikami z minecraft.net z Routerem :P

 

mam TP-Link wiec mysle ze napiszesz o kilku routerach ;d

6ydVTxs.jpg

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...