Skocz do zawartości
  • 👋 Witaj na MPCForum!

    Przeglądasz forum jako gość, co oznacza, że wiele świetnych funkcji jest jeszcze przed Tobą! 😎

    • Pełny dostęp do działów i ukrytych treści
    • Możliwość pisania i odpowiadania w tematach
    • System prywatnych wiadomości
    • Zbieranie reputacji i rozwijanie swojego profilu
    • Członkostwo w jednej z największych społeczności graczy

    👉 Dołączenie zajmie Ci mniej niż minutę – a zyskasz znacznie więcej!

    Zarejestruj się teraz

Jak Założyć Serwer Minecraft ?


Morfit

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Siemka wszystkim.

Serdecznie proszę, o wytłumaczenie jak zrobić zwykły, prosty serwer Survival Mode ( bez żadnych pluginów itd. ) na wersji 1.4.

Prosiłbym o dokładne wytłumaczenie + wszystkie programy itd.

Mam zamiar zrobić go na Hamachi dla jedynie 2 osób.

Będą + ewentualnie - ( jak kto woli :P )

Opublikowano

wchodzisz na na http://www.minecraft.net/download.jsp i ściągasz Minecraft_Server.exe

 

w.w plik kopiujesz do jakiegoś pustego folderu

odpalasz plik i gdy ci się wyrenderuje mapa (będzie napisane 100% a potem done) zamykasz go

otwierasz plik server properties notatnikiem ) (znajduje się w folderze gdzie wkleiłeś plik MC_server.exe

i konfigurujesz go

 

#Minecraft server properties
#Mon Apr 04 07:56:57 CEST 2011
level-name=world //nazwa mapy
hellworld=false // czy chcesz grać w netherze 
spawn-monsters=true // czy mają spawnować się potworki 
online-mode=true // czy ma być tylko dla premium
spawn-animals=true // czy mają się spawnować zwierzęta 
max-players=20 // maksymalna ilość gracz 
server-ip= // twoje ip albo ip hamachi 
pvp=true // czy można się nawalać
level-seed= // czy mapa ma się wygenerowac na jakim kodzie (tak samo jak na singu seed)
server-port=25565 // port najlepiej zostawić domyślny
white-list=false //czy na mają wchodzić gracze które są zapisani w pliki white-list
false - nie , true - tak 

Opublikowano

morfit, albo musisz postawić serwer na hamaczi, albo użyć dwóch komputerów. jeśli masz serwer na localu i grasz na tym samym komputerze, to pozostali gracze nie będą mogli wejść.

Opublikowano

UNLOCK PORT ON LIVEBOX

Wpisujesz w przeglądarce internetowej adres 192.168.1.1. Teraz podajesz login i hasło. O ile nic nie zmieniałeś jest to:

login: admin

hasło: admin

 

Następnie wybierasz zakładkę Serwery LAN, następnie Dodaj. Nazwę serwera wpisujesz dowolną, Dostęp włączony: Tak. Protokół: UDP/TCP, jeżeli nie wiesz to musisz popróbować albo utworzyć dwa takie same, tyle że w jedynym dasz UDP a w drugim TCP. W polu Port od minecraft : 25565 Najlepiej wpisać ten sam Lokalny adres IP powinien być już ustawiony, przeważnie jest to 192.168.1.11. (sprawdź przez ipconfig )

 

 

Później to samo musisz zrobić w Zaporze Systemu Windows. Więc: Panel sterowania --> Zapora Systemu Windows. Kolejno: Wyjątki, potem na dole Dodaj port.... (jak masz ją na on )

 

chyba tyle :)

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...