Skocz do zawartości
  • 👋 Witaj na MPCForum!

    Przeglądasz forum jako gość, co oznacza, że wiele świetnych funkcji jest jeszcze przed Tobą! 😎

    • Pełny dostęp do działów i ukrytych treści
    • Możliwość pisania i odpowiadania w tematach
    • System prywatnych wiadomości
    • Zbieranie reputacji i rozwijanie swojego profilu
    • Członkostwo w jednej z największych społeczności graczy

    👉 Dołączenie zajmie Ci mniej niż minutę – a zyskasz znacznie więcej!

    Zarejestruj się teraz

[Mount Of Blade Warband] Jak postawić własny serwer?


Patryjoszka

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Tutaj opisze jak postawić własny serwer.

A więc wymagane jest ip zewnętrzne.

Dobry procesor.

I umiejętność obsługi procesów.

A więc tak.

Pobieramy to:

http://download.taleworld...icated_1132.zip

 

Jeżeli mamy crack do gry to tam mamy crack do dedicata ale to potem.

Pobieramy i instalujemy tam gdzie warband

E:/Mount&Blade Warband

lub

E:/Mount&Blade Warband/Folder[czy jak tam chcecie nazwać]

 

Teraz mamy tam notatniki.

Najważniejszym jest Readme.Tam znajdują się komendy które wpisujemy do konfigu.Komendu Set zmieniają np: set_map village_1

A komendy Add dodają [nie zmieniają tego co chcemy dodać!gdyż set zmienia!] np. add_map village_2 komendy typu add tyczą się map które dodajemy.[Jedna musi mieć set aby zmieniło na nią podczas gry.]

Mamy tam do wyboru różne tryby gry.wybieramy jakiś notatnik z nią i zmieniamy parametry tak jak chcemy]

Tutaj podam jak ja mam zkonfigurowany notatnik:

set_pass_admin apass

set_pass_private ppass

set_server_name server

set_welcome_message cof.warband.pl Zapraszamy do klanu osoby posiadające mirkofon!

set_enable_valve_anti_cheat 0

set_mission multiplayer_bt [tutaj możemy wpisać inne tryby gry np:tdm,dm , bt,duel itp.]

set_auto_team_balance_limit 2 [od 2-6 zmieniamy limit drużyn 0 to nieskończony]

set_ban_voteable 0 [czy można votować na ban ana]

set_control_block_direction 1 [1 to blok manualny 0 automatyczny]

set_combat_speed 3 [szybkość walki 0-4 2 to normalna

set_combat_gold_bonus 200 [kasa za kombo uwaga tutaj 1 oznacza 10 dennarów czyli 100 to 1000dennarów!]

set_round_gold_bonus 200 [pieniądze za runde]

set_melee_friendly_fire 1 [ff on]

set_friendly_fire_damage_friend_ratio 100 [ff w kumpli]

set_friendly_fire_damage_self_ratio 0 [ff w siebie]

set_friendly_fire 1 [ff broni dyst]

set_map_time_limit 20 [czas mapy]

set_maps_voteable 0 [voty na mapy]

set_disallow_ranged_weapons 1 [wyłącza bronie dyst.]

set_factions_voteable 0 [voty na frakcje]

set_starting_gold 200 [kasa z jaką zaczynamy]

set_add_to_game_servers_list 1 [dodaje serwer do oficjalnej listy! WAŻNE ŻEBY DODAĆ!]

set_max_players 8 10 [ilość graczy 1 2 -1 liczba oznacza ilość która może wejść na serwer bez podawania hasła członkowskiego a -2 oznacza ilość slotów na serwerze np 8 10 czyli 8 osób może wejść a dwie muszą wpisać hasło członkowskie]

set_num_bots_voteable 5 [voty na boty, tutaj wpisujemy od 0-50]

set_map town_1_center [dodajemy mape z jaką serwer wystartuje]

add_map town_2_center [mapy jakie dodajemy po zakończeniu poprzedniej]

add_map town_3_center

add_map town_4_center

set_factions fac_kingdom_4 fac_kingdom_5 [zmienia frakcje na start serwera]

add_factions fac_kingdom_1 fac_kingdom_6 [dodaje frakcje co zmiane mapy]

add_factions fac_kingdom_6 fac_kingdom_4

add_factions fac_kingdom_5 fac_kingdom_1

add_factions fac_kingdom_3 fac_kingdom_2

set_randomize_factions 1 [wybiera losowo frakcje]

set_team_point_limit 11 [limit punktów do zmiany mapy]

set_upload_limit 100000000 [tutaj dajemy tyle co ja]

set_port 7240

set_steam_port 7241 [tu już nic nie zmieniamy]

set_server_log_folder Logs

set_server_ban_list_file Logs\ban_list.txt

start

 

 

USUŃCIE NAWIASY ^^

 

potem zapisujemy konfig i klikamy prawy na ten z rozszeżeniem .bat[musi mieć nazwę np. sample_battle_start

klikamy prawy i edytuj.

tutaj kilka informacji

mb_warband_dedicated.exe -r Sample_Battle.txt -m Native

 

 

To co na czerwono to przez co notatnik jest otwarty czyli przez dedyka.

Na zielono to notatnik który otwiera

 

Fioletowo to moduł gry na jakim stawia dedyka.

teraz WAŻNE aby zcrackować plik mb_warband_dedicated z crackiem do gry powinien być

podmieniamy za ten który wypakowaliśmy i potwierdzamy.

 

Teraz odpalamy sample_battle_start i cieszymy się serwerem

 

W grze wpisujemy hasło na admina i cieszymy się grą.

 

A teraz jak zwiększyć slota o 1-2 na serwerze bez sciągania programów.[dla tych co mają słabszy net jak ja.]

 

Otwieramy menadżera zadań.

wchodzimy w procesy i szukamy mb_warband_dedicated [serwer musi być włączony]

klikamy na to prawy ,ustaw priorytet i wysoki.

zakańczamy proces niepotrzebnych programów typu mysql,skype ,gg,APkBuster,alg,itp[ja mumble nie wyłączam jak co]

jeśli gramy w warbnda to w procesach na mb_warband ustawiamy priorytet niski lub poniżej normalnego.

 

Wszystko dawać plusy i za pomoc też tam dawać pochwały :D [bY Mruku]

 

Pozwoliłem sobie skopiować ten poradni z innego Forum może komuś się przyda

d672d3d52f59ce44.png

  • 1 rok później...
Opublikowano

Ja mam problem nie wiem czemu ale gdy wejdę na serwer pisze po pięciu sekundach [Zostałeś Wywalony z sewera ] ??

  • 3 miesiące temu...
Opublikowano

Dzięki mi wszystko działa a mam ytanie jkbym wsadzil to np. na cba.pl to dzialalo by ? A i jak już jestem na serwie to niemam wgl panstw do wyboru :D

  • 2 miesiące temu...
  • 2 lata później...

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...