Skocz do zawartości
  • 👋 Witaj na MPCForum!

    Przeglądasz forum jako gość, co oznacza, że wiele świetnych funkcji jest jeszcze przed Tobą! 😎

    • Pełny dostęp do działów i ukrytych treści
    • Możliwość pisania i odpowiadania w tematach
    • System prywatnych wiadomości
    • Zbieranie reputacji i rozwijanie swojego profilu
    • Członkostwo w jednej z największych społeczności graczy

    👉 Dołączenie zajmie Ci mniej niż minutę – a zyskasz znacznie więcej!

    Zarejestruj się teraz

[Problem] Tekstury Edytowanie Tekstur Zbroi W Metinie Z Clientem 2010


PriOri

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Witam,

napisałem już podobny temat ale widać jego treść była niezrozumiała dla nikogo i nikt nie odpowiedział.

Postaram się więc wyjaśnić to dokładniej, ze scriiiinaaamiiii.

Otóż, niedawno zacząłem robić nowego clienta na bazie metina 2010, wszystko ładnie szło: locale, root, etc, effect i zaciąłem się na PC i PC2

otóż - gdy edytuję tekstury zbroi wszystko jest ładnie i pięknie, nie ma errorów przy kompresji ich w gimpie (plików DDS) no i na granny viewerze wszysciutko ładniusio widać:

STAL DLA SURY:

surae.png

 

 

STAL DLA WOJA:

stalc.png

 

ale. w cliencie, przedtem się nie dało wgl wejsc teraz jeszcze raz wszystko spakowałem... iiiii...

oto efekt:

ta sama STAL DLA SURY po wpakowaniu świeżego ładnego PC i PC2 do clienta i odpaleniu gry:

0130195835.jpg

 

 

ta sama STAL DLA WOJA (no i jak wyżej):

0130195930.jpg

 

więc pytam się grzecznie - WUUT DA FAK IS IT?!?!?!?

 

Na chinolu wszysciutko łaziło gładko.

Robiłem edycje tekstur według poradnika, usuwając mipmapy i zapisując ją kompresując w BC3 / DXT5... bez żadnych errorów itp. wszystko ja widać w granny viewerze działało (nie wstawiam innych bo to by musiało być 80 screenów ;p

 

Pewnie mógł by ktoś powiedzieć że może to źle wsadzone do clienta PC albo nie te itp.

ale... niektóre (mniej więcej na surze prawie wszystkie poza stalą i 48 i 18, na woju prawie żadna, u szamanki nie prawie a naprawdę żadna to samo u ninji choć nie sprawdziłem wszystkich) działają jak przykłady poniżej:

 

Zbroja na 9 lvl u Woja Faceta:

0130195709.jpg

 

 

Zbroja na lvl 9 u Sury faceta:

0130195805.jpg

 

 

Zbroja na 61 lvl u Sury Faceta:

0130195840.jpg

 

Zbroja na 34 lvl u Sury Faceta:

0130195845.jpg

 

 

Naprawdę to żeby edytowane bronie i zbroje działały w cliencie 2010 jest dla mnie bardzo ale to bardzo ważne.

Wszelakie pytania tu lub na PW i obiecuję z całego serca dzienny + i 5teczke :(

 

Z góry dziękuję i przepraszam jeśli nie zauważyłem gdzieś odpowiedzi na te zagadnienie ale szukałem u wujka gógl, szukałem przez wyszukiwarkę i nic nic nic i jeszcze raz nic.

Tak samo z góry mówię że jestem gotów to refreshować przez najbliższe 5 lat, byle by to zadziałało, a wiem że może bo przecież nie wierzę ze sie nie da.

Opublikowano

Tak sobie Ciebie zrozumiałem :E no ale podrzucę może propozycje nie wiem czy to coś da, zerknij do roota i zobacz jakie tekstury odpowiadają za model (warrior_m) np. czarnej stali dla woja (id sprawdzasz w item_proto w value3), może złą edytujesz? czasami są dwie

Daj Minusa!

Opublikowano

na bazie plików tych .mse czy jak to tam z roota (warrior itp) to wgl dowiadywałem sie co za co odpowiada.

 

Group ShapeData16
{	
	SpecialPath			"d:/ymir Work/pc/warrior/"
	ShapeIndex			12
	Model				"warrior_4-1.GR2"
	SourceSkin			"warrior_4-1.dds"
	TargetSkin			"warrior_4-1.dds"
       }

to jest stal. a plik warrior_4-1.dds wlasnie edytowalem.

 

nie wiem tylko za co TO:

Group ShapeData27
{	
	SpecialPath			"d:/ymir Work/pc/warrior/"
	ShapeIndex			23
	Model				"warrior_4-1.GR2"
	SourceSkin			"warrior_4-1.dds"
	TargetSkin			"warrior_4_2.dds"
        }

odpowiada...

 

ale jesli chodzi o taką np. mnisią.

to kod jest taki:

Group ShapeData02
{
	ShapeIndex			3
	Model				"warrior_nahan.gr2"
	SourceSkin			"warrior_nahan.dds"
	TargetSkin			"warrior_nahan.dds"
}

i też edytowałem warrior_nahan.dds

natomiast dużo poniżej znalazłem też cos takiego:

Group ShapeData18
{
	ShapeIndex			14	
	Model				"warrior_nahan.gr2"			
	SourceSkin			"warrior_nahan.dds"		
	TargetSkin			"warrior_1-1_nahan_a.dds"
}

i też nie wiem za co odpowiada. w granny viewerze wszystko pięknie widać z resztą pokazywałem. a w grze ni ***** :(

plus na zachęte i będą następne ;p

EDIT>> sorka nie zauważyłem ze zbierasz minusy xD już się rekompensuję, dam ci dwa xD

EDIT2>>no, zrobione masz 2 minusy na zachete i czekam na inne propozycje. mam nadzieje ze troche rozjasnilem, ale wytlumaczyc juz bardziej to nie potrafie.

Opublikowano

już wyjaśniam

Group ShapeData27                                                                            -te "27" to liczba porządkowa, w poprzedniej zbroji "26", a w następnej powinno być"28"
{	
	SpecialPath			"d:/ymir Work/pc/warrior/"   - Położenie plików
	ShapeIndex			23                                    -Liczba z "Value3"
	Model				"warrior_4-1.GR2"                -Model Zbroi
	SourceSkin			"warrior_4-1.dds"                -Żródło tekstury (to co w "Model" tylko z końcówką .dds)
	TargetSkin			"warrior_4_2.dds"               -Tekstura prawidłowa, czyli taka jaka powinna być widoczna
        }

 

 

 

Co do

 		SpecialPath			"d:/ymir Work/pc/warrior/"

To najlepiej, gdy rozpakujemy pc oraz pc2 to utworzyć na dysku D folder "ymir Work" i tam wkleić folder "pc" oraz "pc2" z teksturami

Opublikowano

tja, tylko co to jest, bo tekstura i model stali >.<

co do tego gr2 i dds to ja to wiem, natomiast nie wiem tylko co to jest Value 3 ;p

a jesli chodzi o źródło. to chyba to gdzie znajdują się pliki w chwili edycji raczej nie wpływa na ich widoczność w grze.

to wpakowanie na dysk D daje chyba tylko tyle że widzimy je w GV :)

+ na zachętę bo to nadal nie jest odpowiedź na postawione pytanie czyli:

jak zrobić aby były widoczne w grze, edytowane przeze mnie tekstury.

mam już od pewnej osoby poszlaki, jak zadziała to powiem co pomogło ;p

na razie plusik na zachętę

Opublikowano

hmmm

te tekstury są edytowane czy dodane nowe??

jeśi edytowane to tylko musisz zmienić kolory w PC i PC2 w teksturach

natomiast jesli nowe to Pamiętaj aby zwiększyć liczbę w pliku .mse z root

o jaką liczbę chodzi??

W tym pliku są wpisy do fryzur a następnie zbroi

Pomiędzy tymi wpisami jest rozpoczęcie do wpisów zbroi

nie Pamiętam jak ta linika się nazywa, ale jest to związane z "Group ShapeData"

Jeśli ostatnia liczba z Group ShapeData to np Group ShapeData30 to w tej linice o której wspominałem powinna być liczba 31 (o 1 większa)

 

Tylko powiedz mi dokładnie czy robisz nową zbroje, czy poprostu edytujez jakąś

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...