Witaj na MultiPlayer Community Forum | Kody, Porady | Gry online

Zarejestruj się, aby otrzymać dostęp do wszystkich funkcjonalności forum.

Zaloguj się, aby obserwować  
Obserwujący 0
.KAT

[Tut]Pakowanie I Rozpakowywanie Plików Za Pomocą Winrar'A

9 postów w tym temacie

Autor tematu Napisano · Zgłoś post

Przeglądając temat w zapowiedziach serwerów o serwerze Evonis, zauważyłem spam wszelakiej maści na temat tego jak rozpakować plik który jest w dwóch partach. Powstawało wiele teorii, niektóre słuszne - inne nie. W tym poradniku postaram się Wam przybliżyć kawałek mojej wiedzy o programie WinRAR.

Zapewne ten program ma również inne zastosowania. Napiszę w tym tutorialu o tym jak go używać - informacje które podam są wystarczające. Zapewniam, że program do innych rzeczy raczej wam się nie przyda.

1. WinRAR - Co to jest i do czego służy?

WinRAR jest programem za pomocą którego możemy pakować oraz wypakowywać pliki o formacie .cab, .arj, .lzh, .tar, .gz, .ace, .uue, .bz2, .jar, .iso, .7z, .z, .rar

2. Po co zapakowywać pliki za pomocą tego programu?

Pakujemy głównie po to, aby przesłać dla kogoś lub wrzucić na serwer kilka plików lub folderów w jednym "opakowaniu". Przykładowo, aby wrzucić na znany hosting folder, w którym znajduje się 13 obrazków i 2 dokumenty tekstowe, musielibyśmy wrzucać je osobno przez co powstałoby 15 różnych linków. Jest to strasznie niewygodne zarówno dla wrzucającego jak i odbierającego w/w pliki. Pomyślcie ile by było linków, gdyby ktoś chciał w taki sposób wrzucić folder z Metin2. Sądzę, że kilkaset.

3. Skąd mogę wziąć ten program?

Program znajdziemy na oficjalnej stronie producenta

http://www.winrar.pl/

Alternatywny link do downloadu najnowszej wersji programu ze strony producenta: Klik

Instalacja jest bardzo prosta - jej chyba nie muszę opisywać, nieprawdaż?

Dodam, że lepiej nic nie "mieszać" podczas instalacji. Standardowe ustawienia są jak najbardziej odpowiednie.

4. Chcę spakować 2 pliki. Jak to zrobić?

Pozwólcie, że posłużę się screenami:

winrarg.png

winrar2.png

winrar3.png

winrar4.png

Jeżeli wszystko przebiegnie poprawnie zobaczymy:

winrar5.png

Uwaga! Pakowanie może zająć jakiś czas. Duże pliki mogą się pakować nawet godzinę!

5. Jak te pliki wypakować?

Nic prostszego! ;)

Wystarczy kliknąć prawym przyciskiem myszy na dane Archiwum i wybrać:

winrar6.png

6. Zamiast ikonki ikonka2.png widzę ikonkę ikonka1.png. Co robić?

W takim przypadku należy uruchomić program WinRAR, zamknąć komunikat o tym, że musimy kupić pełną wersję programu i kliknąć File>Open archive (Plik>Otwórz archiwum) i wybieramy dane archiwum. Następnie w pasku na górze klikamy "Extract To" (Wypakuj do) i wybieramy lokalizacje gdzie mamy wypakować dane archiwum.

7. Co jeżeli plik jest podzielony na kilka partów?

Jeżeli plik podzielony jest na kilka części, tzw. partów należy pobrać WSZYSTKIE party oraz wypakować je klikając tylko na part pierwszy (lub inny). Wypakowujemy je w taki sam sposób jak pojedyncze archiwa.

8. Czy potrzebuje programu 7Zip jeżeli plik jest zapisany w formacie .7z lub .z?

Nie! Do zwykłych 7zip'owskich formatów WinRAR w zupełności wystarczy, w dodatku jest łatwiejszy w obsłudze. Jeżeli nie możemy wypakować WinRAR'em archwium 7zip'a - niestety musimy ściągnąć program 7zip. Zdarza się to bardzo rzadko.

Poradnik przeznaczony jest dla osób, które nie potrafią obsługiwać się tym programem. Jeżeli od dawna o tym wiedziałeś, bardzo mnie to cieszy ;)

Pisanie tego poradnika zajęło mi troszeczkę ponad godzinę. Doceń to stawiając mi +, 5 w profilu oraz miły komentarz;) To niewiele a motywuje mnie do dalszej pracy nad przydatnymi poradnikami.

Moderatorze!

Byłbym wdzięczny jakbyś podkleił ten temat. Sam wiesz jaki panuje tu bałagan i spam w którym ten temacik zgubiłby się. Tutorial rozwiewa wszelkie wątpliwości i przede wszystkim jest ładnie i estetycznie napisany. Na prawdę warto! :)

8 osób lubią to

Niedługo powstanie tut jak włączyć komputer... ;p

Przecież to jest raczej oczywiste.

Ale fakt.. dla mniej ogarniętych się przyda :)

2 osoby lubią to

Autor tematu Napisano · Zgłoś post

@up

Mówisz, że to jest oczywiste. Też tak myślałem, jednak wiele osób wciąż ma z tym problemy. Można to zauważyć przeglądając temat o Evonis.

Myślę że każdy to wiedział ale łap +.

Czy to jest na pewno dobry dział ?? To jest dział o metinie :)

co ma tut ten do metina??? i chyab kazdy wie jak się pakuje i rozpakowywuje win rarem

Jak bys dokladnie czytal temat o evonis to bys przeczyl ze tam potrzebny jest do wypakowania 7zip

Poradnik powinien zostac przeniesiony do jkis poradnikach o komputerach lub programow do kompa a nie w dziale metin.

PS:wszystko to co napisales jest na innych forach o winrarze

TuT bardzo lanie opisany .

A co do tego ma metin ????

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.
Zaloguj się, aby obserwować  
Obserwujący 0

• Kto przegląda   0 użytkowników

Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

O forum

MPCforum.pl to największe w Polsce i tej części internetu forum o grach komputerowych. Znajdziesz u nas wszystko czego szukasz, niezależnie czy szukasz kodów do gier, poradników jak pokonać kolejny poziom w swojej ulubionej grze, czy po prostu miejsca do podzielenia się swoją pasją – grami. Od prawie dziesięciu lat tworzymy miejsce przyjazne każdemu, poszukującym przyjaciół i znajomych do wspólnej gry, czy też graczom szlifującym swoje umiejętności do maksimum. Dla wytrwałych poszukiwaczy oferujemy dostęp do mrocznej wiedzy, botów do gier, a także innych ułatwień w rozgrywce. Niezależnie czego szukasz: zabawy, porad, czy nowej inspiracji w co zagrać MPCforum.pl to miejsce dla Ciebie i każdego, gwarantuje to nasza ponad milionowa społeczność graczy!

Tematy: 1518441
Użytkowników: 1189476
Najwięcej on-line: 42335
Najnowszy użytkownik: koxbot