Skocz do zawartości

[Tut]Broni - Wady I Zalet - Aktualizowane


EmpioS

Rekomendowane odpowiedzi

Wiele osób nienawidzi Glocka lub myśli, że jest to słaba i nieużyteczna broń; postaram się jednak przedstawić, iż (w dobrych rękach) potrafi on być najlepszym pistoletem w Counter-Strike'u. Mam nadzieję, że poradnik ten pomoże wam zrozumieć, jak doskonałą bronią potrafi być Glock.

 

Dane techniczne:

 

Producent: Glock

Dostępność: Terroryści i CT

Cena: $400 (startowa dla Terrorystów)

Naboi w magazynku: 20

Szybkostrzelność: 7 pocisków/s

Czas przeładowania: 2.3 sekundy

Średnie obrażenia - nieosłonięty tors: 18 pkt życia

Średnie obrażenia - nieosłonięta głowa: 82 pkt życia

Średnie obrażenia - tors + kevlar: 9 pkt życia, 4 pkt pancerza

Średnie obrażenia - głowa + hełm: 42 pkt życia, 21 pkt pancerza

 

 

Największe zalety:

 

Duży magazynek. Z magazynkiem o pojemności 20 strzałów masz duże szanse przetrwać walkę na pistolety, i dobić przeciwnika, kiedy będzie przeładowywał pistolet.

 

"Stopująca moc". Kiedy trafisz przeciwnika z Glocka, spowalnia go to do tego stopnia, że porusza się tak wolno, jakby kucał. Wykorzystuj tę przewagę, szczególnie w połączeniu z taktyką Okrążania Przeciwnika.

 

Brak podrzutu. W przeciwieństwie do większości broni w Counter-Strike'u Glock 18 nie ma podrzutu (celownik nie unosi się do góry przy strzelaniu). Podczas walki naboje lecą dokładnie tam gdzie celujesz! Nie musisz ściągać celownika w dół tak jak w przypadku innych pistoletów. Na większe odległości jeśli już raz trafisz, to przeciwnik jest w zasadzie bez szans (szczególnie na otwartej przestrzeni). Dzięki "Mocy Stopującej" przeciwnik będzie praktycznie stał w miejscu, skazany na Twoją łaskę (a raczej - niełaskę)

 

Taktyki :

 

Okrążanie przeciwnika [Circle Strafing]

Taktyka ta sprawdza się najlepiej przeciwko snajperom i ludziom z shotgunami, ale jest dość skuteczna przeciwko każdemu rodzajowi broni.

Taki sposób poruszania się może sprawiać trudności niektórym graczom, gdyż wydaje się bardzo nienaturalny, ale jak to sie mówi - trening czyni mistrza.

Największą zaletą tej taktyki jest to,że przeciwnikowi jest bardzo ciężko nadążyć za nami. Co więcej, Mouse Sensitivity niektórych graczy w ogóle wyklucza możliwość nadążania z obracaniem się za okrążającym ich przeciwnikiem.

Circle Strafing w ogóle jest jedną z najlepszych metod dla praktycznie każdej broni (poza karabinami snajperskimi i karabinami z włączonym trybem przybliżenia) przy walce na bardzo małe odległości. Zresztą, taktyka ta jest znana i używana przynajmniej od czasów Quake'a [przyp. von_Hell]

 

 

Z boku na bok

Poruszając się z boku na bok stajesz się trudniejszy do zastrzelenia. Zmuszasz przeciwnika do ruszania bronią na boki, co w efekcie czyni ją mniej celną. Dopóki się ruszasz, przeciwnik będzie miał bardzo utrudnione zadanie, wykorzystaj to.

Wykorzystując tę technikę, pamiętaj, żeby ciągle utrzymywać przeciwnika na celowniku, przesuwając myszką w odwrotnym kierunku do kierunku strafe'owania.

 

 

Strafe'ując i skacząc [bunnyHop]

Taktyka ta jest chyba najbardziej efektywna, ale też najtrudniej się do niej przyzwyczaić.

Kiedy kierujesz się prosto na wroga stajesz się doskonałym celem. Wystarczy lekko przymierzyć i dostajesz heada... Ta taktyka znacznie zmniejsza szansę na Twój zgon, ponieważ nie nigdy nie stajesz w tym samym miejscu i na tej samej wysokości. Taktyka ta jest po części rozwinięciem taktyki "Z boku na bok". W tym przypadku, przeciwnik nie tylko musi ruszać bronią na boki, ale dodatkowo w płaszczyźnie góra-dół.

Na czym to wszystko polega? Otóż celem jest ciągły ruch, ciągłe skoki i kucanie. Strafe-jump w lewo, strafe-jump w prawo i z powrotem, aż do znudzenia (śmierci wroga). Przypomina to trochę skaczącego królika [stąd angielska nazwa tej taktyki - BunnyHop]. Pomimo, iż początkowo może być ciężko przystosować się do tak irracjonalnego sposobu poruszania się, taktyka ta jest naprawdę tego warta.

 

 

*************************************SHOTGUN (M3)*************************************

 

 

Wstęp

Wbrew pozorom, M3 w odpowiednich rękach potrafi być doskonałą bronią. Ciężko ją polecić początkującym graczom, ale po odrobinie treningu broń ta sieje olbrzymie spustoszenie. Dlaczego tak jest? To spróbuję przedstawić poniżej.

Bądź cichy

Czajenie się wielokrotnie zwiększa efektywność tej broni. Ponieważ nie jest ona szybkostrzelna, pierwszy strzał ma olbrzymie znaczenie. Czając się, zwiększasz swoją szansę na udany atak. Jeśli uda Ci się podejść do przeciwnika niepostrzeżenie, to w większości przypadków nie zdąży on się nawet ruszyć. Jeśli tylko nie raszujesz, przyczaj się, podejdź w absolutnej ciszy, przyceluj dokładnie i... To powinno załatwić sprawę. W większości przypadków jeden dobrze trafiony strzał załatwia sprawę, Dlatego element zaskoczenia jest taki ważny.

 

Walka na bliski zasięg

To Twój najlepszy przyjaciel. Przy spotkaniu oko w oko, posiadacz shotguna ma olbrzymią przewagę, wystarczy jeden celny strzał, by zdjąć praktycznie każdego.

 

Ponieważ M3 jest najbardziej efektywny w walce bezpośredniej, sprubój to wykorzystywać w trudnych sytuacjach. Dla przykładu - natykasz się na grupę przeciwników. Nie szarżuj, tylko wycofaj się na dobrą pozycję i sprubój wciągnąć przeciwników w pułapkę.

 

Walka na średni zasięg

W walce na średnim dystansie, M3 wciąż ma sporo zalet. 3, może 4 strzały zazwyczaj załatwiają sprawę. Tylko jak oddać tyle strzałów pod ostrzałem? Odpowiedź jest prosta - skacz, biegaj, szalej.... W przeciwieństwie do innych broni w CS, M3 zachowuje swoją celność niezależnie od tego, czy skaczesz, biegasz, strafe'ujesz... Wykorzystaj to. Będąc w ruchu zmniejszasz szanse na zostanie trafionym, a skoro nie ma to większego wpływu na celność Twojej spluwy? Czemu nie...

 

Walka na duży dystans

Cóż, bądźmy szczerzy. Jeszcze nikt nie stworzył śrutówki, która byłaby celna na duże odległości... Jednakże bywa i tak, że pojedynczy strzał na dużą odległość spowoduje duże obrażenia, ale CS to nie loteria, licząc na farta stajesz się prostym celem.

 

M3 Shotgun to bardzo specyficzna broń... Poniżej kilka powodów takiego stanu rzeczy:

 

* siła AWP/AWM

* brak podrzutu

* brak jakiegokolwiek zooma

* doskonała celność na krótki zasięg

* celność nie zmienia się podczas skakania, kucania, biegania...

* mobilność

* bardzo niska cena

* szybkie przeładowanie "pojedynczych" pocisków

 

Dane techniczne

Producent: Benelli

Dostępność: Terrorists and Counter-terrorists

Koszt: $1700

Pocisków w magazynku: 8

Szybkostrzelność: 1.25 strzałów na sekundę

Czas przeładowania: 4.2 sekundy (dla 8 pocisków)

Średnie obrażenia - nieosłonięty korpus: 100 health

Średnie obrażenia - nieosłonięta głowa: 100 health

Średnie obrażenia - korpus + kevlar vest: 100 pkt. zdrowia

Średnie obrażenia - głowa + helmet: 66 pkt. zdrowia, 33 pkt. zbroi

 

Strzelanie na małe odległości

M3 trafił dokładnie w cel w każdej próbie. Rozrzut jest niski w porównaniu do różnych SMG.

 

 

Rozrzut

M3 trafił wszystkie cele jednym strzałem! Śruciny powinny się mieścić w czerwonym kółku.

 

 

 

Celność

Ten obrazek ukazuje wpływ poruszania się na celność M3. A w zasadzie ukazuje brak takowego wpływu...

Strzały oddane z niedużej odległości

 

 

 

Pełny magazynek

Na poniższym obrazku - efekt wystrzelenia wszystkich (ośmiu) pocisków z magazynka.

Jak widać, żaden strzał nie został zmarnowany.

 

 

Rozrzut na średnie odległości

Dolna część obrazka ukazuje odległości z jakiej oddano strzały.

Jak widać, do zabicia przeciwnika może być potrzebne kilka strzałów, ale o ile jesteśmy w ruchu, powinno się udać.

 

 

Odległość zerowa

Przy strzelaniu z tak małej odległości, pojedyncze trafienia są niezauważalne,

ślady po trafieniach zlewają się w jedną całość.

 

 

A tak wygląda odległość zerowa w praktyce.

 

 

Szczęście z daleka

Zdarza się, że pojedyncze trafienie z dużej odległości zada wysokie obrażenia.

Biedny zakładnik... On był przedmiotem tego testu

 

 

Materiały z

 

http://board.counter-strike.pl/viewtopic.php?t=66969

1369851372-U355713.png

by Regman

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający forum [Tut]Broni   0 użytkowników
    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...