Skocz do zawartości

[Pytanie]Wystająca Trawa Z Textury...

fast77

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Tak jak w temacie, Czy da się zrobić aby trawa wystawała z tekstury jak na tym ss?? (pojazd na tym ss przenika przez trawę)

gallery7i.jpg

Wystająca trawa z tekstury w Metin2 wzbogaciłaby "grafikę" gry.

PS. Przypuszczam że da się zrobić coś takiego, jak w GTA SA :), ale do końca nie jestem pewien więc pytam was.

Pozdrawiam

Nie ustawisz tego chyba, że rozbierzesz cały client i będziesz grzebał w nim. Jest to spowodowane tym, że twórcy clienta po prostu ustawili seryjnie brak takiej możliwość, możliwe, że ktoś to kiedyś odkryje, ale nie dzisiaj :)

Przypuszczam, że zależne tego pliki to sama tekstura postaci (pliki pc i pc2), tekstura trawy oraz jakieś ogólne pliki (może root itp.)

1325607230-U48159.gif

Śmieszą mnie wasze posty w stylu "Nie da się,bo twórcy gry ble ble ble".To jest TYLKO gra i to MY tu tworzymy configi(ktoś już tak powiedział,ale nie wiem kto).

Oczywiścię że sie da! Trzeba mieć tylko:

-Model 3d wystającej trawy z teksturą

-Program do ustawiania obiektów na mapach

-I dodany obiekt wystającej trawy w plikach metka...

Trzeba potem ustawić trawy na mapce i ustawić kontakt innych modelów z modelem trawy.Trudne,a kto mówił że to będzie proste? To działa na podobnej zasadzie jak obiekty na mapach

Pozdrawiam,QwaQ

@Down Głównie mi chodziło o UppsiK bo to nie ma nic wspólnego z programowaniem tylko bardziej z modelowaniem 3d

GG:5542533

Bez jakichkolwiek danych,proszę nie pisać w sprawie pomocy...

OMG jak sie nie da jak sie da

Na filmiku widac... moze nie tak duzo ale to mozna zmienic.

Jest to podobna sprawa jak u drzew tylko, że przez drzewa nie da się przeniknąć, a przez trawę się da ;>

Czyli można zrobić podobnie do drzewa tylko że zamiast blokować nas w modelu można przeniknąć :)

W Metinie2 jest jedna rzecz którą zauważyłem, teleporty są wyświetlane i można przez nie przeniknąć, jest też taki hack "wall hack" który umożliwia przeniknięcie przez tekstury :)

PS. Można zobaczyć w Map Editor, czy jest taki model roślin jak na filmiku ;>

Pozdrawiam

@EDIT

No jednak jest w Metin2 na Krainie Gigantów ;>

Tutaj ss:

0102153832.jpg

W plikach danej mapy masz plik, w którym są obiekty. Musisz po prostu dodać tam wpisy od trawy, oczywiście w dużych ilościach ^^

A nie da się po prostu zrobić model trawy i poprzez map editor dodawać te obiekty?

Ja się tym nie zajmie ponieważ nie wiem co do czego jest :D

Nad modelowaniem i mapami nie zajmowałem się jeszcze tak więc jeśli masz czas możesz zrobić model trawy i teksturkę oczywiście do niej :)

Mam modele trawy w formacie .dff wraz z teksturami, ale nie wiem czy się nadadzą.

PS. W razie czegoś mogę upnąć te modele w formacie .dff tekstury są w .txd jak coś.

Pozdrawiam

@EDIT

A może by tak zrobić taki temat na e*pvp???

Mają lepszą technologię niż my i pewnie zrobią to o wiele lepiej.

Po co mamy się męczyć skoro mogą to zrobić za nas szwaby :D

A może by tak zrobić taki temat na e*pvp???

Mają lepszą technologię niż my i pewnie zrobią to o wiele lepiej.

Po co mamy się męczyć skoro mogą to zrobić za nas szwaby :D

Ale jak się pomęczymy to bd szacunek chłopie xD

Nie no a tak na poważnie w map editor jest ta trawa ^.^

1344070068-U346826.png

Sygnatura wykonana przez: Marselo

Ale mi nie chodzi o taką trawę jak na filmiku jest :)

Chodzi mi o własną trawę...

Żeby wyglądała mniej więcej tak jak tutaj.

trawa.jpg

Albo takie coś ;):

gallery8uj.jpg

Po dodaniu tego do klienta map editor będzie mógł wczytać te model wraz z teksturami??

Czy trzeba osobno dodawać do map editor??

Pozdrawiam

• 2 tygodnie później...

i co sie stalo z tematem jakos sie cicho zrobilo a bardzo cieakwy i mozna zmienic go w Tuta a tym bardziej ze Quartzite udalo sie uzyskac trawe tylko inne tekstury jej dac i gites ;)

Ta temat ucichł, ponieważ Metin2 ma trochę stare pliki...

Niestety klient posiada drzewa, kwiaty itd. w rozszerzeniu .spt co utrudnia pracę.

Ciężko znaleźć odpowiedni program który by eksportował do pliku .spt

Ja mam plugin do 3ds max, lecz nie wiem dokładnie jak eksportować model do .spt ;d

Może ktoś będzie wiedział i napisze jak się eksportuje w 3ds max do .spt :)

PS. Program SpeedTree jest do importowania z .spt...

Pozdrawiam

żeby zapisywać do .spt potrzebny jest program speedtree najlepiej wersja 4.1 w żadnym wypadku nie może być to wersja 5, ale nie napisze jak w tym programie zrobić trawę bo sam już nie pamiętam jak to zrobiłem xD

jak sobie przypomnę to napisze

a tak wygląda trawa którą zrobiłem już jakiś czas temu (jakby co to texture która jest na trawie wziąłem z crysis bo trudno na sieci znaleźć jakąś dobrą)

trawamt2.jpg

Zbieram + i 5

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

• Ostatnio przeglądający forum [Pytanie]Wystająca Trawa Z Textury...   0 użytkowników
    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • Dodaj nową pozycję...