Skocz do zawartości
  • 👋 Witaj na MPCForum!

    Przeglądasz forum jako gość, co oznacza, że wiele świetnych funkcji jest jeszcze przed Tobą! 😎

    • Pełny dostęp do działów i ukrytych treści
    • Możliwość pisania i odpowiadania w tematach
    • System prywatnych wiadomości
    • Zbieranie reputacji i rozwijanie swojego profilu
    • Członkostwo w jednej z największych społeczności graczy

    👉 Dołączenie zajmie Ci mniej niż minutę – a zyskasz znacznie więcej!

    Zarejestruj się teraz

[Tut] Stronka Do Nasłuchu Wieży Kontroli Lotów W Warszawie I Nie Tylko :D


Glinka.

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Witam!

 

Przedstawia m wam stronkę na której możemy posłuchać na żywo co mówią w wieży kontroli na lotnisku :)

 

 

 

Wchodzimy na stronę:

 

http://www.liveatc.net

 

LiveATC-400.gif

 

Gdy jesteśmy już na stronie widzimy po lewej stronię okienko :

 

Find LiveATC Streams
(by airport/ARTCC codes)

 

Wpisujemy tam np:

 

 

EPWA

 

Dzięki temu dostaniemy dostęp do wieży lotów w Warszawie ;)

Gdy wpisaliśmy pojawia nam się ekran z danymi lotniska ,klikamy na ikonkę Windows Media Playera i gotowe :)

Możemy słuchać co tam nawijają :D

Rozmowy są prowadzone wyłącznie w języku Angielskim (w języku polskim tylko się witają i żegnają ) i nie zwykłymi słowami tylko takim kodem (czy jak to się nazywa)(coś w stylu języka policji )

 

 

A- Alpha 
B- Bravo 
C- Charli 
D- Delta 
E- Echo 
F- Foxtrott 
G- Golf 
H- Hotel 
I- India 
J- Julet 
K- Kilo 
L- Lima 
M- Mike 
N- November 
O- Oscar 
P- Papa 
Q- Quebec 
R- Romeo 
S- Sierra 
T- Tango 
U- Uniform 
V- Victor 
W- Whisky 
X- X-ray 
Y- Yankee 
Z- Zulu 

 

Więcej lotnisk znajdziemy tutaj :

 

http://www.liveatc.net/topfeeds.php

 

 

BONUS:

 

Tutaj jeszcze stronka na której możemy sprawdzić mapę na której widać gdzie przelatuje samolot, z jaką prędkością ,jaki to lot i wiele innych oczywiście wszystko LIVE

 

http://www.flightradar24.com/

 

logo.png

Opublikowano

Ciekawe chociaż coś o tym słyszałem. Chyba tak tylko po angielski gadają, tak ??

1325607230-U48159.gif

Opublikowano

Nie trzeba znać angielskiego trzeba szybko słuchać i rozszyfrowywać co oni tam gadają ;)

 

 

@Tiger nie wiedziałem że taki temat już był

 

 

 

@ Legalne to chyba jest ;) Nie wiem do końca

 

 

@Jak już jest taki topic to można zamknąć ;)

 

@UP

 

Oni rozmawiają tym :

A- Alpha 
B- Bravo 
C- Charli 
D- Delta 
E- Echo 
F- Foxtrott 
G- Golf 
H- Hotel 
I- India 
J- Julet 
K- Kilo 
L- Lima 
M- Mike 
N- November 
O- Oscar 
P- Papa 
Q- Quebec 
R- Romeo 
S- Sierra 
T- Tango 
U- Uniform 
V- Victor 
W- Whisky 
X- X-ray 
Y- Yankee 
Z- Zulu 

 

 

 

Tak jak policja nie mówią naprzykład "C" tylko "Celina"

Opublikowano

 

@Tiger nie wiedziałem że taki temat już był

 

Dziwne, jakbyś wiedział, skoro temat jest kilka stron dalej. Ale opcji "szukaj" też czasem nie zaszkodzi użyć :)

124nw.jpg

 

Mój nick na privach: Chelsea.

Opublikowano

A jak suitaśnie słuchać koreańskiego radia.

No tylko, że przy tym neosy będą ujeżdżać swoje cielaczki.

Jeszcze rozumiem, żebyście coś rozumieli z tego, a tak po chuja to?

Opublikowano

Wszystko jest legalne i trzeba znać angielski..bo to podstawowy język rozmowy pomiędzy pilotami a wieżą czasami w polsce mówią tak zwane "do miłego" pod podanych parametrach wysokośći itp jak np wylatują z przestrzeni powietrzej rzeczpospolitej

tutaj jeszcze dodam radar wszyskich samolotów które są obecnie w powietrzu w europie i na bliskim wschodzie i południu ;)

http://www.flightradar24.com/

1385378412-U477327.png


By Miyoshi

Opublikowano

Właśnie sobie nadsłuchuje.. boże jak to słychać jak polak sprechają po angielsku

06111340665805659837.png

 

Spróbuj dać mi lajka z wciśniętym lewym ctrl i zobacz co się stanie :D

Opublikowano

@UP

 

Tak jak już napisałem wyżej żegnają i witają się po polsku ,a dalej rozmawiają tym alfabetem. Te numerki to pozycje samolotów ;)

 

@DOWN

 

Może jesteś zbyt mało inteligenty by coś z tego rozumieć ? ;)

 

Nie podoba się po co spamujesz ??Taki przykład daje Moderator O_o

Co Nobek nie zrobi by nabić sobie posta

Nazywasz mnie dzieckiem? Ja nie wstydzę się przynajmniej mojego wieku w profilu ,a Ty? Jakieś 98 lat Sobie dojebałeś ;)

Pozdro & Poćwicz B)

Opublikowano

Jeżeli dzieci nie mają co robić to może i fajne , ja w tym nic "fajnego" nie widzę.

ExGlobal Moderator | exModerator  | ExMentor | Goldmember

 

Powoli wracam do życia.

 

Student prawa  ^^

Opublikowano

zaje&^sta sprawka :) Lap +. Niby do niczego sie to tak nie przyda ale fajna sprawa. Polacy smiesznie lamia se jezyk po angielsku. Mowia tak "twardo".

21278_23_12_11_6_30_19.png

Opublikowano

Kodem, lol, niby policja takie coś używa? Dobre. To jest NATO'wski alfabet fonetyczny.

Tango Down.

ek0nlf.png
|Postwrriter|ExModMapleStory|
By
Miyoshi.

 

Moze aktywnosc nie powala ale smialo mozna go nazwac wzorem dla nowych userow.Tak

Opublikowano

Jeśli było na forum to dajcie do tego linka a ne tyko gadacie że "było"

Proszę nieprzeszkadzać zmarłemu.

Opublikowano

ta 2 stronka lepsza :) będe wreszcie mógł wiedzieć kiedy te sk****ele będą lecieć nademną :) tylko porządnie wycelować.... a już nie będą więcej rozpylać shitu :D

Oddajcie minusy! :(

Opublikowano

Jak gadają tym językiem;

A- Alpha 
B- Bravo 
C- Charli 
D- Delta 
E- Echo 
F- Foxtrott 
G- Golf 
H- Hotel 
I- India 
J- Julet 
K- Kilo 
L- Lima 
M- Mike 
N- November 
O- Oscar 
P- Papa 
Q- Quebec 
R- Romeo 
S- Sierra 
T- Tango 
U- Uniform 
V- Victor 
W- Whisky 
X- X-ray 
Y- Yankee 
Z- Zulu 

 

To w takim razie słowo " kurwa " wypowiedzą w nastepujący sposób : Kilo Uniform Rome Whisky Alpha ??

09071535498836998897.png

Opublikowano

Mi to tam do życia nie potrzebne i było na forum ale dzięki za przypomnienie :D


Kiedyś to były czasy. Teraz już nie ma czasów...

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...