Skocz do zawartości
  • 👋 Witaj na MPCForum!

    Przeglądasz forum jako gość, co oznacza, że wiele świetnych funkcji jest jeszcze przed Tobą! 😎

    • Pełny dostęp do działów i ukrytych treści
    • Możliwość pisania i odpowiadania w tematach
    • System prywatnych wiadomości
    • Zbieranie reputacji i rozwijanie swojego profilu
    • Członkostwo w jednej z największych społeczności graczy

    👉 Dołączenie zajmie Ci mniej niż minutę – a zyskasz znacznie więcej!

    Zarejestruj się teraz

Wszystkie Komendy Na Zwiększanie Fps


trocek123

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

1. Komendy zwiększające liczbę FPS.

 

 

gl_playermip 2 - Zmienia jakosc modeli graczy w OpenGL. Znaczne przyspieszenie działania CS.

gl_max_size 64 - Ilość pamięci RAM przeznaczona na tekstury. Zwalnia trochę jakże cennych zasobów systemu.

gl_picmip 2 - Zmienia jakosc tekstur w OpenGL. Znacznie przyspiesza działanie gry, ale drastycznie pogarsza grafikę.

gl_smoothmodels 0 - Wyłacza wygładzanie modeli (tylko dla kart Voodoo3, Riva TNT2 i lepszych).

gl_cull 1 - Renderuje jedynie widoczne elementy.

gl_keeptjunctions 0 - Pokazuje niedokładnosci (szczeliny) w teksturach.

gl_max_size 128 - Ustala rozdzielczosc tekstur.

gl_texsort 0 128 - Wyłacza sortowanie textels.

gl_clear 0 - Zmienia jakosc tekstur.

gl_round_down 3 - Mniejsza jakosc tekstur.

gl_dither 1 - Włączanie rozmywania tekstur. Wygląda to nieco gorzej, ale gra działa szybciej.

gl_lightholes 0 - włącza światło w zakamarkach - 1-włącza; 0-wyłącza.

gl_palette_tex 1 - włącza paletę tekstur - 1-włącza; 0-wyłącza.

gl_spriteblend 1 - ustawia jakość krwi/zooma - 1-włączony; 2-wyłączony.

gl_ztrick 0 - Dla posiadaczy kart graficznych voodoo 1/2/3. Włączone przyspiesza działanie gry. Posiadacze nowszych kart graficznych powinni ustawić ten parametr na 0.

gl_texturemode GL_NEAREST_MIPMAP_NEAREST - tryb renderowania.

max_wallpuffs 0 - maksymalna ilosc wybuchow na scianie/sciennych wybuchow.

max_rubble 0 - maksymalna ilosci zwiru/kamieni w grze.

gl_lightholes 0 - wartość 0 daje więcej fps.

max_smokepuffs 0 - Ustala maksymalna ilosc 'dymkow' pojawiajacych się po uderzeniach kul.

max_shells 0 - Ustala maksymalna ilosc widocznych łusek. Podobnie jak max_smokepuffs ustawienie na 0 powoduje znaczne przyspieszenie gry.

max_shells 0 - Nie wylatuja nam łuski przy strzelaniu.

fastsprites 1 - Zmienia jakosc dymu z granatow. Ustawienie na 1 zapewnia przyspieszenie grafiki, przy połprzezroczystym(!) dymie.

fps_max 100 - Maksymalna liczba klatek na sekundę. Niższe ustawienie zmniejsza obciażenie procesora.

mp_decals 1 - Maksymalna ilosc wyswietlanych logo, dziur po kulach. Powoduje widoczne przyspieszenie działania gry.

hisound 0 - Zmniejsza jako dźwięku, jednoczesnie przyspieszajac działanie gry.

loadas8bit 1 Podobnie jak 'hisound' zmniejsza jakosc dźwięku (do 8bit).

bgmvolume 0 - Wyłacza CD Audio.

r_dynamic 1 - Włacza dynamiczne oswietlenie.

r_mirroralpha 0 - Wyłacza refleksje swiatła.

r_norefresh 0 - Nie odswieża konsoli oraz hud'a jesli nie ma takiej potrzeby.

cl_weather 0 - Wyłacza efekty pogodowe (np. deszcz na azteku').

cl_himodels 0 - wyższa jakość modeli graczy - 1 wyższa - 0 niższa.

cl_dynamiclights 0 - wylacza dynamiczne swiatla.

cl_shadows 0 - cienie pod modelami graczy.

cl_minmodels 1 - Ładowanie i pokazywanie przez grę tylko 4 modeli postaci zamiast 10, dzięki czemu oszczędzane są fpsy.

cl_particlefx 0 - wylacza efekty takie jak plomien z lufy , odlamki , czesc dymow itp

cl_weather 0 - wyłącza efekty pogodowe.

cl_corpsestay 1 - Czas znikania leżących ciał. Ciała znikające szybciej zwalniają część zasobów komputera.

r_detailtextures 0 - Bardziej szczegółowe tekstury. Wyłączone pozwalają zaoszczędzić trochę RAMu.

r_detailtextures-supported 0 - wyłącza odbijanie światła w teksturach.

r_mirroralpha 0 - wyłącza odbijanie światła w teksturach.

r_mmx 1 - Wsparcie dla technologii MMX, każdy procesor posiada tą technologię, więc zalecane jest 1.

r_decals 1 - maksymalna ilość detali.

precache - więcej plików jest ładowanych przed wejściem na serwer, co odciąża komputer w czasie gry.

violence_ablood 0 - wyłączenie wyświetlania krwi.

violence_hblood 0 - wyłączenie wyświetlania krwi.

violence_agibs 0 - Wyświetlanie resztek modeli po eksplozji.

violence_hgibs 0 - Wyświetlanie resztek modeli po eksplozji.

s_reverb 0 - wyłączenie pogłosu.

voice_dsound 0 - pogorszenie jakości dźwięku voicecomm.

fastsprites 2 - Jakość sprite'ów, np. gazu z granatu dymnego czy eksplozji. Im mniejsza tym szybciej gra będzie chodzić.

d_spriteskip 2 - Pomijanie sprite'ów. Im więcej sprite'ów wyłączymy tym więcej zasobów komputera pozostanie wolnych.

hpk_maxsize 1 - Ilość miejsca w pamięci, którą zajmuje plik "custom.hpk". Nie warto zaśmiecać RAMu prawie bezużytecznym plikiem.

mp_decals 1 - max ilość wyświetlanych logo i dziur.

cl_download_ingame 0 - wyłączenie ściągania niestandardowych log, dźwięków z gry.

 

 

 

 

 

 

2. Cs w oknie: czyli 10 fps więcej.

 

 

 

 

 

Ciekawostką jest to iż uruchamiając CS'a w oknie widać zauważalny! wzrost liczby klatek na sekundę w grze. Sposób jest jest dosyć prosty i skuteczny.

 

1. Wchodzimy do counter-strike'a i w opcjach grafiki "Video", zaznaczamy opcję "run in a window", dzięki czemu cs będzie się nam uruchamiał w oknie.

 

 

 

2. Teraz mamy mamy mały dylemat, bo osoby z wyższą rozdzielczością w windowsie niż w cs będą miały malutkie okienko z grą co utrudnia celowanie, ale jest na to pewien sposób, możemy zainstalować program PowerStrip, dzięki któremu będziemy mogli przy pomocy wcześniej ustalonych bindów zmieniać rozdzielczość pulpitu, lub też możemy obejść się bez instalacji programu i przed uruchomieniem cs'a zmieniać rozdzielczość pulpitu na taką jaką mamy w counter-strike'u, dzięki czemu obraz z gry pokryje nam praktycznie cały monitor (pozostanie jedynie kawałek niebieskiego paska na górze) i nie będzie widać praktycznie żadnej różnicy w stosunku do cs'a odpalonego w wersji pełnoekranowej.

 

UWAGA: Pamiętaj że w przypadku gry w oknie będziesz miał taką samą częstotliwość ekranu jak na pulpicie więc najlepiej przed grą ustawić pożądaną częstotliwość w opcjach windows'a.

 

P.S: podziękowania dla Hypera za podrzucenie mi powyższego sposobu.

 

 

 

Jak Coś Pomogłem to daj +

Daj +

Opublikowano

Bardzo mi się to przyda ;) a no i oczywiście + dla ciebie ;P

90% Nastolatków dostałoby załamania nerwowego,

gdyby w telewizji zobaczyli by Justina Biebera chcącego popełnić samobójstwo,

9% wzięłoby krzesełko i popcorn i darło się: "Skacz lamusie!"

Jeśli należysz do tego 1% nastolatków które wyłączyło by telewizor wklej to do swojej sygnatury ;)

Opublikowano

Zapomniałeś dodać:

 

developer 1

m_filter 1

fps_modem [ilość], najlepiej fps_modem 999

3ca4ce886f284466982fbc477a942020.0.gif

 

Dla mnie jest obojętne, czy dostanę minusa, czy plusa.

Pomagam, aby pomóc, a nie dla korzyści.

Opublikowano

Jeden normalny co nie dodał (bo pewnie skopiował od kogoś) fps_max 500 albo wiecej...

Niektórzy nie kumają,że to działa na niekorzyść gracza ale tu jest ok.

Jak nie skopiowałeś tego od kogoś to git majonez jest.

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...