Skocz do zawartości
  • 👋 Witaj na MPCForum!

    Przeglądasz forum jako gość, co oznacza, że wiele świetnych funkcji jest jeszcze przed Tobą! 😎

    • Pełny dostęp do działów i ukrytych treści
    • Możliwość pisania i odpowiadania w tematach
    • System prywatnych wiadomości
    • Zbieranie reputacji i rozwijanie swojego profilu
    • Członkostwo w jednej z największych społeczności graczy

    👉 Dołączenie zajmie Ci mniej niż minutę – a zyskasz znacznie więcej!

    Zarejestruj się teraz

[Tut] Serwer Na Routerze! 100% Działający. Bez Loopac Itp


Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Witam przedstawiam wam sposób na postawienie serwera na routerze! 100% sprawny! Dziekuje za pomoc użytkownikowki Gaw3l.

Jedziemy

 

1. Pobieramy VPC:

 

VPC download:

 

http://www.microsoft.com/downloads/details.aspx?FamilyID=04d26402-3199-48a3-afa2-2dc0b40a73b6&displaylang=en

 

Scan:

(scanu nie daje to jest strona firmy: "Microsoft"!!!!!)

 

 

2. Pobieramy pliki serwerowe i rozpakowywujemy.

3. Zmieniamy nazwę "komputera" i "dysku" to takie ikony na m2.

4. Po rozpakowaniu i zmianie nazwy otwieramy plik (taki komputerek) PPM (prawy przycisk myszy) otwórz za pomocą wybieramy notatnik.

5. Edytujemy 42 i 43 linię

<absolute type="string">D:\pliki\m2.vhd</absolute>

<relative type="string">.\m2.vhd</relative>

 

Gdzie::

D:\ - dysk na którym znajdują sie pliki

pliki/ - folder gdzie znajdują się pliki

m2.vhd - nazwa na jaką zmieniliśmy "komputerek" i "dysk"

6. Wchodzimy w VPC i kolejno!

New...---> Next--->Next---> piszemy nazwe maszyny i Next--->Next--->Adjusting the RAM i przydzielamy z ilu RAM ma korzystać VPC i Next--->Next--->Klikamy Browise... i szukamy naszego "dysku" i kliamy Next i Finish

7. Klikamy start

8. Czekamy aż maszyna każe nam wpisać hasło i użytkownika

Domyślnie w plikach jest:

Login: root

Password: mcncc.com (nie widać jak piszemy)

9. Wpisujemy komende: sysinstall

10. I kolejno: Configure--->Networking--->Interfaces--->de0--->klikamy na no---.klikamy na yes

11. Program przypisał nam IPv4 Adress zapamiętujemy bądz zapisujemy

12. Wchodzimy na strone internetową:

..::KLIKNIJ TUTAJ::.. Jak macie inne strony to wchodzcie na inne powinno pisać na routerze strona oraz nazwa uzytkownika i hasło!

Logujemy się

Domyślnie:

admin

admin lub password

13. Wchodzimy w ustawienia portów (nie pisać jak gdzie itp. bo nie mam każdego routera na świecie)

14. Dodajemy porty 22, 3306, 11000-14000 IP wpisujemy z IPV4 Adress. Protokół TCP UDP jesli macie do wyboru 2 na raz wybierzcie to jeśli nie dajcie np. port 22 TCP i 22 UDP

15. Wpisujemy komendy najpierw

 ifconfig 

potem

 /etc/rc.d/netif restart 

16. Wyłączamy przeglądarke wpisujemy w VPC komende: ./start

Ciszymy sie serwerem ;]

 

 

DODATKI:

 

PortMap- nie potrzebny! Chyba że chcecie nowe mapki itp. to wtedy w portach wpisujecie swoje IPv4 Adress

Navicat- łączymy się przez swoje zewnętrzne ip ze strony: KLIK

Spolszczenie: dla innych ip zewnętrzne: KLIK

GMHost: IPV4 Adress

Jeśli dajemy komuś GM'a wpisujemy IPv4 Adress

 

 

Pliki serwerowe!:

 

Pliki Rain:

http://www.megaupload.com/?d=QES8WTX1

Pliki Le0Punish3r:

http://www.megaupload.com/?d=9H1AB4WA

Pliki Serwerowe Hasło: www.mpcforum.pl Up By backe57:

http://www.storage.to/get/tAzKJVgd/InstantServer_Uploaded_by_backe57.rar

Pliki Serwerowe zedytowane By SuicideRlz Up By TraDeus:

http://www.megaupload.com/?d=7CFC29FN

Pliki Serwerowe zedytowane By cracra Up By cracra:

http://www.megaupload.com/?d=JLPXU93M

Pliki Serwerowe Up ByJachuPL Hasło: 4mpc:

http://www.przeklej.pl/plik/serverfiles-by-jachupl-exe-001a6k0r140i
http://www.megaupload.com/?d=SYNEZL6Q
http://www.megaupload.com/?d=6KZDYM6B
http://www.megaupload.com/?d=SHLK6WAT
http://hostuje.net/file.php?id=c7eb079458cdd35197853dc84351dbec

 

ZNANE PROBLEMY:

 

 

1. Strona internetowa z routerem mi nie działa.

Odp.: Sprawdź na swoim routerze powinna być napisana strona www. na która trzeba się zalogować oraz domyślny użytkownik i hasło.

2. Robię wszystko dobrze, a nie przypisuje mi IPv4 Adress.

Odp.: Ściągnij pliki by Rain na nich powinno wszystko działać.

3. Jaki mam dać protokół do portów UDP czy TCP?

Odp.: Jeśli nie masz do wybrania protokołu UDP i TCP razem, to zrób dwa te same porty lecz z innym protokołem np. Port 22 UDP i port 22 TCP

4. Jak odblokować porty w moim routerze?

Odp.: Przepraszam ale nie znam się na każdego rodzaju Routerze. Rozwiązanie może być tu:

http://portforward.com/english/routers/port_forwarding/routerindex.htm

wybierz swój model a pokaże Ci jak dodać porty.

 

 

 

 

 

 

To jest mój 1 tut :)

Pisałem go wczesniej ale ktoś go usunął niewiedzieć czemu;/

 

Liczę na + i na zjdęcie kilku % i można podpiąć! Pozdrawiam wszystkich użytkowników MPCForum :)

 

Zakaz kopiowanie na inne fora bez mojej zgody!

Opublikowano

no, no brawo gratulacje masz +

LEAGUE OF LEGENDS

EU Nordic and East: Bambus3k 30lv ON KARTHUS FOREVER

EU West: xspellmasterx 30lv off

Aktualnie stawiam serwer mc.

Opublikowano

dobra a powiedzmy co wpisac w ipv4addres ?? to samo co w Getoway ?? czy swoje zewnetrzen IP ?? bo np mam tylko ipv4 getoway a nie mam ipv4 addres po 2 wyskakuje mi takie coś

blad2.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

i nie mam pojęcia co mam zrobić :(

sygnaturka.jpg
Opublikowano

Problem w tym ze nie na kazdym routerze tak samo konfiguruje sie porty... ale mysle ze poradnik sie przyda lap + :P

biatch.png
Opublikowano

dobra a powiedzmy co wpisac w ipv4addres ?? to samo co w Getoway ?? czy swoje zewnetrzen IP ?? bo np mam tylko ipv4 getoway a nie mam ipv4 addres po 2 wyskakuje mi takie coś

blad2.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

i nie mam pojęcia co mam zrobić :(

 

Drogi kolego! Gdy wchodzisz w sysinstall robisz kolejno

 

CONFIGURE---> NETWORKING---> INTERFACES---> de0---> wyskakuje tabelka i pisze yes lub no zaznaczasz NO---> potem znow wyskakuje tabelka z wyborem yes lub no tutaj dajemy yes!

 

I maszyna powinna Ci przypisac IPV4 Adress!!!!!! I nic nie zmieniamy w sysinstall jak przypisze IP po prostu jedziemy klawiszem TAB na OK i klikamy ENTER

 

Potem wpisujesz

ifconfig czekasz i wpisujesz

/etc/rc.d/netif restart

Opublikowano

Drogi kolego! Gdy wchodzisz w sysinstall robisz kolejno

 

CONFIGURE---> NETWORKING---> INTERFACES---> de0---> wyskakuje tabelka i pisze yes lub no zaznaczasz NO---> potem znow wyskakuje tabelka z wyborem yes lub no tutaj dajemy yes!

 

I maszyna powinna Ci przypisać IPV4 Adress!!!!!! I nic nie zmieniamy w sysinstall jak przypisze IP po prostu jedziemy klawiszem TAB na OK i klikamy ENTER

 

Potem wpisujesz

ifconfig czekasz i wpisujesz

/etc/rc.d/netif restart

i tak Robię tylko ze jak już jestem po tym jak się kilka Yes or no 2 razy i daje 1 no i 2 Yes i nadal jak jadę tabulatorem nie przypisuje mi się Ipv4 addres... mam zrobione porty tak jak mówiłeś mam zrobione wszystko nic nie ruszam ani nie kombinuje... wiedz co jest nie tak ??

 

@EDIT : to raczej nie jest wina konfiguracji bo robię all zgodnie z twoimi zaleceniami jeżeli chcesz możesz sprawdzić zainstaluj team viever mam Windowsa Vistę może to jest przeszkoda ??

sygnaturka.jpg
Opublikowano

jak macie pliki JachuPL albo kogos innego niż Rain to czasami tak jest

 

@Edit: mozliwe iż to wina Visty ja to robilem na Win XP

Opublikowano
12. Wchodzimy na strone internetową:

..::KLIKNIJ TUTAJ::..

 

Logujemy się

Domyślnie:

admin

admin

 

Oj trochę bez sensu ten poradnik, skąd wiesz że każdy ma taki adres routera. Ja mam inny.

 

I to że portmap nie potrzebny to też nie jest prawdą nie zawsze.

imetin_logo.png

Opublikowano

Logujemy się
Domyślnie:
admin
admin
13. Wchodzimy w ustawienia portów (nie pisać jak gdzie itp. bo nie mam każdego routera na świecie)
14. Dodajemy porty 22, 3306, 11000-14000 IP wpisujemy z IPV4 Adress

 

Za chiny tego nie znajdę mam Neostrada i nie wiem gdzie to może się znajdować te port ma ktoś tak samo i mi może powiedzieć?

7180.jpg

 

Silvan_GameM_09909.gif

 

~~~~DAJ MINUSA A DAM CI PLUSA ~~~~

Opublikowano

Logujemy się
Domyślnie:
admin
admin
13. Wchodzimy w ustawienia portów (nie pisać jak gdzie itp. bo nie mam każdego routera na świecie)
14. Dodajemy porty 22, 3306, 11000-14000 IP wpisujemy z IPV4 Adress

 

Za chiny tego nie znajdę mam Neostrada i nie wiem gdzie to może się znajdować te port ma ktoś tak samo i mi może powiedzieć?

 

Kliknij tutaj i porblem rozwiązany -------> http://192.168.1.1/

sygnaturka.jpg
Opublikowano

192.168.1.1 napisałem na swoim przykładzie! Napisałem ze nie mam każdego Routera na świecie! To skąd moge wiedzieć! Użyjcie troche wyobraźni i zobaczcie na routerze! Powinna byc naklejka ze strona i Hasłem! A jak nie to

 

http://www.google.pl

Opublikowano

Jak chce odblokowac port na Ipv4 Address to pisze ze musi byc IP Lan aby port odblokowac, na IPV4 gateaway da sie porty odblokowac to co robic? :D

 

EDIT@

na IPv4 gateaway tez sie nie da otworzyc portow, tylko jak wejde w cmd i wpisze tamto IP to wtedy sie da ;(

Opublikowano

Kliknij tutaj i porblem rozwiązany -------> http://192.168.1.1/  

 

I co dalej??????? bo nie wiem nie połapie się z tym !

Co dalej to ja nie wiem! Skad mam wiedziec jaki masz Router (jakiej firmy itp)

 

A po 2: Ludzie, jeśli mogę was tak nazwać! Sprecyzujcie swoje pytania! A nie zaczynacie od 1. potem przechodzicie do 23 potem do 48 i nikt nie wie o co wam chodzi

Opublikowano

Co dalej to ja nie wiem! Skad mam wiedziec jaki masz Router (jakiej firmy itp)

A po 2: Ludzie, jeśli mogę was tak nazwać! Sprecyzujcie swoje pytania! A nie zaczynacie od 1. potem przechodzicie do 23 potem do 48 i nikt nie wie o co wam chodzi 

 

No gdzie mam odblokować te port w Neostradzie LiveBOx?

7180.jpg

 

Silvan_GameM_09909.gif

 

~~~~DAJ MINUSA A DAM CI PLUSA ~~~~

Opublikowano

@ raquo ja zrobiłem po 2 udp i tcp

@jestemblondibod jak masz livebox'a to wchodzisz w lan i tam masz porty klikasz dodaj itd... dajesz nazwę portu a resztę pozostawiasz

Macie pliki serwerowe tego Raina ?? jak macie proszę o jakiś link na necie szukałem ale nie mogłem znaleźć

sygnaturka.jpg

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...