Skocz do zawartości
  • 👋 Witaj na MPCForum!

    Przeglądasz forum jako gość, co oznacza, że wiele świetnych funkcji jest jeszcze przed Tobą! 😎

    • Pełny dostęp do działów i ukrytych treści
    • Możliwość pisania i odpowiadania w tematach
    • System prywatnych wiadomości
    • Zbieranie reputacji i rozwijanie swojego profilu
    • Członkostwo w jednej z największych społeczności graczy

    👉 Dołączenie zajmie Ci mniej niż minutę – a zyskasz znacznie więcej!

    Zarejestruj się teraz

[5000zł - 6000zł] Komputer streamowanie, montowanie filmów, gry


Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Cześć,
zabieram się za składanie komputera pod montowanie filmów oraz streamowanie gier. Założeniem jest też więc możliwość ogrywania starszych gier -> CS, League of Legends, ale też nowszych -> GTA.

Będę też kupować dwa monitory (ich nie liczymy w cenie komputera) - tutaj też chciałbym od Was poradę - aktualnie zastanawiam się nad:
- BenQ ZOWIE XL2546K czarny 240Hz
- BenQ ZOWIE XL2540K czarny
 

Żeby nie przychodzi i nie prosić o gotowe sam złożyłem takie coś:
Procesor: Intel Core i5-13600KF 3.5 GHz (1200zł)
Chłodzenie procesora: ENDORFY Fera 5 120mm (140zł)
Płyta główna: ASUS TUF GAMING B760-PLUS WIFI DDR4 (690zł)
Pamięć: Kingston FURY 32GB (1x32GB) 3200MHz CL16 Beast Black (329zł)
Dysk: Lexar 1TB M.2 PCIe NVMe NM620 (270zł)
Karta graficzna: Gigabyte GeForce RTX 3060 GAMING OC LHR 12GB GDDR6 (1449zł)
Obudowa: be quiet! Pure Base 500 FX (539zł)
Zasilacz: ENDORFY Supremo FM5 750W 80 Plus Gold (459zł)
System operacyjny: Microsoft Windows 11 Pro (759zł)

Całkowity koszt: 5 835 zł

Pierwsze najważniejsze pytanie to czy ten zestaw jest kompatybilny (sprawdzałem i chyba jest, ale wolałbym potwierdzenie), dwa czy da się coś w podobnej cenie lepszego wykręcić i czy w ogóle na takim sprzęcie uciągnie się streamowania gier np.

Pozdrawiam

Opublikowano (edytowane)
Godzinę temu, Panie Polej napisał:

Cześć,
zabieram się za składanie komputera pod montowanie filmów oraz streamowanie gier. Założeniem jest też więc możliwość ogrywania starszych gier -> CS, League of Legends, ale też nowszych -> GTA.

Będę też kupować dwa monitory (ich nie liczymy w cenie komputera) - tutaj też chciałbym od Was poradę - aktualnie zastanawiam się nad:
- BenQ ZOWIE XL2546K czarny 240Hz
- BenQ ZOWIE XL2540K czarny
 

Żeby nie przychodzi i nie prosić o gotowe sam złożyłem takie coś:
Procesor: Intel Core i5-13600KF 3.5 GHz (1200zł)
Chłodzenie procesora: ENDORFY Fera 5 120mm (140zł)
Płyta główna: ASUS TUF GAMING B760-PLUS WIFI DDR4 (690zł)
Pamięć: Kingston FURY 32GB (1x32GB) 3200MHz CL16 Beast Black (329zł)
Dysk: Lexar 1TB M.2 PCIe NVMe NM620 (270zł)
Karta graficzna: Gigabyte GeForce RTX 3060 GAMING OC LHR 12GB GDDR6 (1449zł)
Obudowa: be quiet! Pure Base 500 FX (539zł)
Zasilacz: ENDORFY Supremo FM5 750W 80 Plus Gold (459zł)
System operacyjny: Microsoft Windows 11 Pro (759zł)

Całkowity koszt: 5 835 zł

Pierwsze najważniejsze pytanie to czy ten zestaw jest kompatybilny (sprawdzałem i chyba jest, ale wolałbym potwierdzenie), dwa czy da się coś w podobnej cenie lepszego wykręcić i czy w ogóle na takim sprzęcie uciągnie się streamowania gier np.

Pozdrawiam

 

Na monitorach się nie znam

 

 rtx 3060 za 1449 zl ?! Tak drogo? Gdzie?
Przeciez np na xkomie normalnie są rtx 4060 za 1469zl.

Ten klucz windowsa kup sobie na g2a za 100zl, jak już koniecznie chcesz oryginalny, to zaoszczędzisz 659 zł


Do karty dołożysz dzięki temu i będziesz miał jeszcze lepsza niż rtx 4060, bo
"MSI GeForce RTX 4060 Ti Ventus 3X OC 16GB GDDR6" na xkomie.

albo w lepszy procesor władować zamiast tego windowsa np

Intel Core i7-13700K

 

 

 

A propo pamięci ram
Lepiej wziąć 2 razy po 16gb niż 1x32gb.
Sama jedna kość nie będzie działała w dual channel

 

 

 

 

Popatrz na zestawy liptona. On fajne propozycje daje.

 

 

 

Edytowane przez ShastaMan
ie068n.jpg
Opublikowano

Ta Fera 5 to ugotuje ten CPU w ciągu kilku minut renderu filmu, w grach też za bardzo chłodno nie będzie. RAM obowiązkowo 2x16GB, bez sensu wybór GPU. Również bym zmienił zasilacz na coś pewniejszego. Obudowa w takiej cenie niezbyt - dopłacasz prawie 150 PLN do ARGB w obudowie - w okolicach 500 PLN jest Lian Li Lancool 216 RGB albo NZXT H6 Flow czy Fractal Design Pop XL Air, w okolicach 400 PLN jest Cougar Duoface Pro RGB.

Monitory - odpuść sobie te BenQ, to są TN'ki, które fajne były dekadę temu. W tej cenie znajdziesz ciekawsze monitory - zakładam, że żadnym prograczem nie jesteś, więc te 240Hz to Ci tak średnio będą potrzebne.

 

Pytania:

  • W czym rendering filmów? I jak duża będzie to część wykorzystywania PC?
  • Intel must-have?
  • Windows konieczny w zestawie? Jeśli tak to czy koniecznie wersja Pro?
  • Chcesz zamawiać przez jeden sklep czy mogą to być różne sklepy?
15 godzin temu, ShastaMan napisał:

Ten klucz windowsa kup sobie na g2a za 100zl, jak już koniecznie chcesz oryginalny, to zaoszczędzisz 659 zł


Do karty dołożysz dzięki temu i będziesz miał jeszcze lepsza niż rtx 4060, bo
"MSI GeForce RTX 4060 Ti Ventus 3X OC 16GB GDDR6" na xkomie.

albo w lepszy procesor władować zamiast tego windowsa np

Intel Core i7-13700K

Te klucze za 100 PLN są tak "oryginalne" jak klucze za 20 PLN. Jak ktoś chce pewną licencję to kupuje z pewnych źródeł - jak komuś wszystko jedno to równie dobrze może użyć skryptu z GitHuba.

RTX 4060 Ti 16GB w cenach w jakich są to nieśmieszny żart - nie ma co tego proponować. A model Ventus 3X za ponad 2000 PLN to nie dość, że overpriced to jeszcze słaby model.

Intel Core i7-13700K bez dobrego chłodzenia (co przekłada się na dodatkowe koszta) zrobi w renderze thermal limit w ciągu kilkunastu sekund. I zamiast być wydajnie to będzie gorzej, ale za to cieplej.

  • 4 tygodnie później...
Opublikowano
W dniu 7.02.2024 o 22:12, Panie Polej napisał:

System operacyjny: Microsoft Windows 11 Pro (759zł)

 

Trzeba na główkę do basenu bez wody skoczyć, żeby w 2024 nabijać kabzę tym złodziejom i szpiclom. Litości, jeżeli nie jest to komp do firmy to po co ci licencja i to jeszcze za tak absurdalne pieniądze? Stawiasz Linuxa i uwierz mi, że jak trochę poćwiczysz to zrobisz sobie o niebo lepsze okienka niż Windows, nie mówiąc o bezpieczeństwie, stabilności i wydajności, a tego ulepa z Microsoftu polecam tylko w wirtualce, z ew. wpuszczonymi fizycznymi urządzeniami typu grafika czy jakiś tam dysk - pod gierki.

 

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...