Skocz do zawartości

-HARD-Oldschool- Nowy serwer! Już 2 Grudnia 2022!! AFRODIT2

Seedy97
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Tęsknisz za starym dobrym Metinem PL? To ten Afrodit2 jest dla Ciebie:

- 99 lvl to maksymalny poziom

- Bez zbędnych dodatków jak alchemia i inne bzdety

- 4 klasy postaci

- Doświadczenie zdobywane według pierwotnego wzoru
- Unikatowa waluta Afrocoin
- No PayToWin
- Antybot w formie kamieni metin2!

Dołącz już dziś do DISCORDA: https://discord.gg/PZGckFPX

Jest to serwer dla prawdziwych weteranów, chcesz być najlepszy? To musisz zapracować zacznij już 2 Grudnia 2022!

METLIN2 1a.png

Edytowane przez Seedy97

Niestety miałem przyjemność doglądać pracy technika serwera i zgodzę się z @PanGałganek ze ten serwer nie wytrzyma dłużej jak miesiąc. 
Polecałbym panu technikowi może pierw zebrać trochę doświadczenia i dopiero później postawić serwer, oczywiście na innych plikach 😉 .

W dniu 26.11.2022 o 06:45, Seedy97 napisał:

Wbiłeś? zobaczyłeś? 
- NIE

Więc nie oceniaj książki po okładce 🙂

Widzę masz w naturze krytykować wszystko co leci.

Spoko, mogę ci podać argumenty dlaczego tak się stanie.

Po 1 widać, że server robiony przez totalnego amatora ,,na szybko''. Brak jakiekolwiek reklamy na youtube. Grafika zrobiona w paincie na szybko aby coś było. Server nie ma nic ciekawego do zaoferowania, dlatego ci co wbiją nie pograją dłużej jak 1 dzień. Ci co będą chcieli grać dłużej nie pograją, bo przez małą ilość ludzi ekonomia się po chwili wywali. Brak jakiegokolwiek doświadczenia w prowadzeniu serverów, co za tym idzie, pierwszy lepszy bug, czy błąd może spowodować momentalny wysyp servera.

978491420551995595569.jpeg

Argumenty nie są uzasadnione, żadnymi faktami. To są twoje przypuszczenia lub doświadczenia z innych nie wypałów. Reklama do oldschool classic metin2? co tu reklamować? Wpisz sobie w neta metin2007-2010 i będziesz miał reklamę.
Reklamy są zrobione na grupach, gdzie są gracze. Z Polski będzie youtuber, który będzie nagrywać.
Nie podoba się? jak wspomniałem nie musisz grać, zaglądać ani nic. Po prostu omiń lub zignoruj. Dzięki 🙂

2 godziny temu, Seedy97 napisał:

Argumenty nie są uzasadnione, żadnymi faktami. To są twoje przypuszczenia lub doświadczenia z innych nie wypałów. Reklama do oldschool classic metin2? co tu reklamować? Wpisz sobie w neta metin2007-2010 i będziesz miał reklamę.
Reklamy są zrobione na grupach, gdzie są gracze. Z Polski będzie youtuber, który będzie nagrywać.
Nie podoba się? jak wspomniałem nie musisz grać, zaglądać ani nic. Po prostu omiń lub zignoruj. Dzięki 🙂

Myślę, że nie tylko ja nie zajrzę, ale także inne osoby na tym forum xD

Nie wiem ile ci zapłacili, ale chyba zbyt mało, że prezentacja wygląda jak wygląda.

Zbyt długo siedzę w temacie tej gry by wiedzieć, że to nie wypali. Masa dużo ciekawszych serverów z reklamą ma ogromne problemy z ilością graczy, a co dopiero takie coś xD

Piszę to, bo może wejdzie tu ktoś, kto nie jest obeznany w tej tematyce i się zastanowi czy to pobrać czy nie.

Edytowane przez PanGałganek

Nie chcę się wcinać w waszą dyskusję, ale coś mam do dodania w sumie odnośnie jakości i tego czy ludzie zostaną czy nie. Otóż tak naprawdę nie decyduje jakość tylko atmosfera na serwerze i to, jacy ludzie się tam zgromadzą. Rzeczywistość pokazała niejednokrotnie, że nawet największe tandety i buglandy zaszły daleko na tej zasadzie, a z czasem podrasowały swój poziom i okrzepły. Jeżeli tylko administracja ma wolę i środki, aby utrzymywać serwer, a nie zrobić szybki skok na kasę to serwer będzie stał i będzie miał graczy. Można też łatwo zauważyć, że niejeden pro elo serwer szybko się zawinął, a otwarcie miał z pompą i wiele szumu narobione. Także absolutnie nie ma na to wszystko reguły i zgodzę się, że ocenianie książki po okładce to głupota i bezczelność. Czasem szczery zapał człowieka mniej doświadczonego jest wart więcej niż niejednego prosa. A reszta jest kwestią czasu.

Kod na 20 min. darmowej jazdy hulajnogą Dott: A1N1PTQ.

24 minuty temu, monsune napisał:

Nie chcę się wcinać w waszą dyskusję, ale coś mam do dodania w sumie odnośnie jakości i tego czy ludzie zostaną czy nie. Otóż tak naprawdę nie decyduje jakość tylko atmosfera na serwerze i to, jacy ludzie się tam zgromadzą. Rzeczywistość pokazała niejednokrotnie, że nawet największe tandety i buglandy zaszły daleko na tej zasadzie, a z czasem podrasowały swój poziom i okrzepły. Jeżeli tylko administracja ma wolę i środki, aby utrzymywać serwer, a nie zrobić szybki skok na kasę to serwer będzie stał i będzie miał graczy. Można też łatwo zauważyć, że niejeden pro elo serwer szybko się zawinął, a otwarcie miał z pompą i wiele szumu narobione. Także absolutnie nie ma na to wszystko reguły i zgodzę się, że ocenianie książki po okładce to głupota i bezczelność. Czasem szczery zapał człowieka mniej doświadczonego jest wart więcej niż niejednego prosa. A reszta jest kwestią czasu.

Zgodzę się co do twojej wypowiedzi, ale wytłumacz mi tylko jedno. Kto ci wejdzie na server który nigdzie nie jest zareklamowany ( pisanie na grupkach fb czy tutaj w ten sposób to jest antyreklama), nie ma żadnego filmu na youtubie który by jakkolwiek zareklamował server, grafika zrobiona na odpie*dol która tylko odstrasza, na discordzie zaledwie 162 osoby, nie wiadomo czyj jest to server itd itd... Ty podszedłeś do tego zbyt ogólnikowo. Na ten moment jest kilka serverów typu hard w klasycznym stylu. Te servery posiadają reklamę, wszystko tip top, a i tak w większości zaczyna ubywać graczy i zainteresowanie maleje. Za chwile wychodzą kolejne klasyczne hardy, które mają dużą reklamę i to one przyciągną graczy a nie takie servery jak te. Pomijając fakt, że ludzie już nie chcą grać na ,,klasycznych'' hardach, bo na obecne czasy jest to po prostu zbyt nudne i wybierają przy tym jakieś easy, czy mediumy z nowościami, to i tak taki server jest bez przyszłości. Wrócimy tydzień po starcie tego czegoś i zobaczymy kto będzie miał racje xD 

Być może zastosowany zostanie marketing szeptany? Może ten człowiek lub ktoś z jego znajomych ma kontakty do wielu graczy i potrafi ogarnąć populację, więc nie ma aż takiego ciśnienia na reklamę? Wydaje mi się, że ten brak reklamy i szumu może też wynikać z tego, że wiele jeszcze pozostało do zrobienia, admin ma tego świadomość i wolałby żeby na początku tłumów nie było. Jak serwer wytrzyma ten okres przejściowy, ew. gracze powytykają bugi i zostaną one naprawione to i na reklamę masową też przyjdzie czas.

Ja absolutnie nie twierdzę, że mam rację. Ba, nie bronię nawet admina/właściciela bo go nie znam i ciężko mi wyrokować w tej całej sprawie. Staram się jedynie przedstawić alternatywny punkt widzenia bo troszkę mnie irytuje hejt. Nie jest to pierwszy przypadek, gdy ktoś z czymś startuje i od razu jest atakowany i wyszydzany. Sam też tego doświadczyłem zresztą, zupełnie inna gra, ale mechanizm na polskich forach był identyczny - wręcz furia i spam gdy tylko serwer został ogłoszony - wróżenie z fusów, kpiny, bo po co, na co, nic nie wyjdzie, itd. Ale ja byłem uparty i wyszło - mniejsza już o to jaka gra, ale po roku było w peaku prawie 1800 online, a zaczynaliśmy od 20-30 osób. Konkurencja miała wtedy 600-800 w peaku tak dla porównania i wydawało się, że nikt jej nie podskoczy. I nie mieliśmy żadnej wielkiej reklamy. Po prostu ludzie zaczęli o nas gadać i jeden drugiego wciągał na serwer, choć naprawdę wiele nie prezentowaliśmy.

Pewnie, że może być i tak jak piszesz - nie pierwszy i nie ostatni to serwer zapewne. Gdybym ja wystartował (a mam coraz większy apetyt na to) to pewnie też zostałbym tu pożarty i nie mam co do tego żadnych wątpliwości. Dlatego, abstrahując już od tego czy coś komuś wyjdzie czy nie, zastanawia mnie kto te toksyczne posty pisze. Czy to jest tylko konkurencja czy także zwykli gracze, którzy lubią czołgać nowo powstające serwery bo to taki sport w tej branży, itd.

Zaznaczam, że posiadam horyzont czasowy sięgający ok. 15 lat. Ludzie którzy wtedy grali, a także przez te wszystkie kolejne lata, dziś są już poważnymi ojcami, właścicielami firm, itd. a wtedy chodzili jeszcze do szkół. I z tej perspektywy stwierdzam, że nic się nie zmieniło - hejt na nowe serwery jak był tak jest dalej. To musi być głęboko zakorzenione w naszej polskiej mentalności bo jak wyskoczysz z takim tematem na zachodzie to większość ludzi będzie ci gratulować i życzyć sukcesów, a nie odwrotnie.

@members dziękuje za twoją obiektywną opinie. Ja też nie rozumiem hejtu. Wystarczyło napisać "Życzę powodzenia, może w sam raz wypali" <-- i to jest komentarz, że pokazuje że są wątpliwości ale również faktycznie buduje.
IMO takie osoby, właśnie psują klimaty gry. Przyjść, ponarzekać, wejść na serwer, żeby dać swoją krytykę żeby zniechęcić innych do gry... typowy polski metinczyk z "doświadczeniem". Skoro masz doświadczenie to omijaj daleko łukiem a nie krytyka w ruch. 

Odpowiadając na Twoje pytanie, nie zapłacili mi nic a nic. Robię to szczerze z dobrego serca, żeby właśnie pomóc serwerowi się utrzymać i wprowadzić fajnych graczy.  Tęsknie za starym Metinem dokładnie jak ten.. więc co w tym złego że chce żeby było z kim grać?

W dniu 27.11.2022 o 14:41, Seedy97 napisał:

I właśnie po to jest reklama, by uniknąć czegoś takiego. Jest jeszcze gorzej niż się spodziewałem xD image.png

A ja dalej nie rozumiem w czym jest problem w tym konkretnym przypadku. Zwykłe, toksyczne pojazdy, właściwie zero merytoryki i mocnych argumentów. Nie gniewaj się @PanGałganek ale dosłownie wychodzisz ze skóry, żeby człowieka i projekt oczernić i wykpić. Jak ja zrobię swój temat to też będziesz mi tak ładował? Mogę zapytać czy masz/miałeś jakiś serwer czy jesteś graczem? Odpowiesz co tam będziesz chciał ale gdybyś napisał prawdę to byłoby miło.

7 godzin temu, monsune napisał:

A ja dalej nie rozumiem w czym jest problem w tym konkretnym przypadku. Zwykłe, toksyczne pojazdy, właściwie zero merytoryki i mocnych argumentów. Nie gniewaj się @PanGałganek ale dosłownie wychodzisz ze skóry, żeby człowieka i projekt oczernić i wykpić. Jak ja zrobię swój temat to też będziesz mi tak ładował? Mogę zapytać czy masz/miałeś jakiś serwer czy jesteś graczem? Odpowiesz co tam będziesz chciał ale gdybyś napisał prawdę to byłoby miło.

Wygląda jakbyś pisał z 2 kont. Po 1 krytyczna opinia to nie jest to samo co toksyczne pojazdy. Podałem ci tyle argumentów i wypunktowałem dlaczego server nie wypali, a ty dalej starasz się na siłę przywalić, bo nie spropsowałem tego servera. Komiczny jesteś xD 

Edytowane przez PanGałganek