Skocz do zawartości
  • 👋 Witaj na MPCForum!

    Przeglądasz forum jako gość, co oznacza, że wiele świetnych funkcji jest jeszcze przed Tobą! 😎

    • Pełny dostęp do działów i ukrytych treści
    • Możliwość pisania i odpowiadania w tematach
    • System prywatnych wiadomości
    • Zbieranie reputacji i rozwijanie swojego profilu
    • Członkostwo w jednej z największych społeczności graczy

    👉 Dołączenie zajmie Ci mniej niż minutę – a zyskasz znacznie więcej!

    Zarejestruj się teraz

Jak można zabezpieczyć serwer, aby nie można było wchodzić przez IP numeryczne?


Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Witam, poszukuję pluginu na zabezpieczenie serwera, tak aby nie można było wejść przez IP numeryczne typu (199.99.9.0.) <-- to jest przykład.
Aby gracze musieli wpisywać ip domeny typu mc....pl 

Jeśli macie jakiś plugin na takie coś chętnie przyjmę ;) 

Opublikowano
1 godzinę temu, sk8erace1 napisał:

Spróbuj tym skryptem

To sprawdza ip gracza, nie serwera.

 

4 godziny temu, Bartłomiej. napisał:

aby nie można było wejść przez IP numeryczne

Nie jest to możliwe, ponieważ domena jedynie przekierowuje na to właśnie ip.

 

4 godziny temu, Bartłomiej. napisał:

na zabezpieczenie serwera

A co w tym miałoby zwiększyć bezpieczeństwo serwera?

Opublikowano (edytowane)
W dniu 26.02.2022 o 13:50, Helios1993 napisał:

A co w tym miałoby zwiększyć bezpieczeństwo serwera?

Witaj Helios po raz kolejny :D 
Chciałbym zabezpieczenie mieć przed botami, osoba która zna się na tym to wie, że po wejściu w logi i skopiowaniu tamtego IP co tam się znajduje + wklejeniem tego w CMD. Exe można sprawdzić IP jakiegoś serwera, po tym można wejść w maszynki do botowania i wrzucić na serwer mnóstwo botów w moim przypadku 250 slotów to prawdopodobnie do pełna, aby ta osoba miała pewność, że serwer wywali… Hosting, na którym posiadam serwer chroni przed DDOS-ami ze stron ludzi, ale nie chroni przed wchodzeniem botów na serwer. :dislike:

EDIT: Potrzebuję jakiegoś pluginu, który ochroni mój serwer przed tymi botami...

Edytowane przez Bartłomiej.
Opublikowano

Coś takiego nie ma szans by zadziałać, ponieważ domena przekierowuje gracza na adres ip. Jeśli zablokujesz łączenie przez adres ip to łączenie przez domenę też będzie zablokowane. Nawet gdyby to działało, to w stresserce wystarczyłoby podać domenę serwera zamiast ip i już by boty znowu mogły dołączać.
Jeśli chcesz skutecznie się ochronić przed botami to zalecam kupić plugin BotSentry, a jeśli nie chcesz wydawać na to pieniędzy to jest też EpicGuard (jednak jest mniej skuteczny przy ogromnych atakach i wymaga założenia konta na proxycheck oraz podania w configu pluginu klucza z tego konta).

Opublikowano
W dniu 26.02.2022 o 09:43, Bartłomiej. napisał:

Witam, poszukuję pluginu na zabezpieczenie serwera, tak aby nie można było wejść przez IP numeryczne typu (199.99.9.0.) <-- to jest przykład.
Aby gracze musieli wpisywać ip domeny typu mc....pl 

Jeśli macie jakiś plugin na takie coś chętnie przyjmę 😉

Możesz to zrobić poprzez np. TCPShielda, sprawdzasz czy ruch do serwera jest kierowany właśnie przez IP TCPShielda, np. https://tcpshield.com/lazy_firewall.sh

  • 2 tygodnie później...
Opublikowano
W dniu 27.02.2022 o 14:41, Bartłomiej. napisał:

Witaj Helios po raz kolejny 😄
Chciałbym zabezpieczenie mieć przed botami, osoba która zna się na tym to wie, że po wejściu w logi i skopiowaniu tamtego IP co tam się znajduje + wklejeniem tego w CMD. Exe można sprawdzić IP jakiegoś serwera, po tym można wejść w maszynki do botowania i wrzucić na serwer mnóstwo botów w moim przypadku 250 slotów to prawdopodobnie do pełna, aby ta osoba miała pewność, że serwer wywali… Hosting, na którym posiadam serwer chroni przed DDOS-ami ze stron ludzi, ale nie chroni przed wchodzeniem botów na serwer. :dislike:

EDIT: Potrzebuję jakiegoś pluginu, który ochroni mój serwer przed tymi botami...

Najlepiej stworzyć lobby + Proxy, do tego zablokować łączenie się przez inne ip tylko łączenie przez proxy, zakup botsentry bo to najskuteczniejszy antybot, blokuje ci praktycznie wszystko.

.

Opublikowano
1 minutę temu, Ishubito napisał:

Najlepiej stworzyć lobby + Proxy

Przy jednym trybie samo proxy wystarczy, lobby będzie jedynie niepotrzebnie zjadało zasoby. Takie rozwiązanie pozwoli w tej samej cenie wytrzymać większe ataki, lecz kosztem ogólnej wydajności serwera, więc nie zawsze jest to dobry pomysł.

Opublikowano
5 minut temu, Helios1993 napisał:

Przy jednym trybie samo proxy wystarczy, lobby będzie jedynie niepotrzebnie zjadało zasoby. Takie rozwiązanie pozwoli w tej samej cenie wytrzymać większe ataki, lecz kosztem ogólnej wydajności serwera, więc nie zawsze jest to dobry pomysł.

Tak też można, jak jeden tryb to tylko i wyłącznie botsentry.

.

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...