Skocz do zawartości

Ile pamięci jest potrzebne na serwer?

Polecane posty

• SebaGaming190 zmienił tytuł tematu Ile pamięci jest potrzebne na serwer?

Jeśli żaden z tych pluginów nie powoduje wycieku pamięci to 1gb wystarczy. Zapewne da się też znacząco zmniejszyć ilość tych pluginów zachowując ważne funkcje.

Na 1.18.1 nie byłbym optymistą poniżej 4GB. Niestety optymalizacja pozostawia wiele do życzenia w tej wersji i ram cieknie niemiłosiernie. Im więcej pluginów tym większe prawdopodobieństwo i częstotliwość takiego zdarzenia. Oczywiście można i na 1GB, ale spodziewaj się lagów o ile maszyna nie jest wyjątkowo mocna pod kątem i/o i cpu.

Posiadam wydajny serwer w OVH (8x4.5GHz, 64GB, NMVe, firewall GAME, łącze 1gbps). Wejdę w długoterminową, stabilną współpracę w zakresie stworzenia jakiegoś serwera gry (warunki do uzgodnienia) lub wynajmę część zasobów (własne IP, gwarantowany ram, dysk i cpu). Proszę o kontakt na PW.

7 godzin temu, monsune napisał:

optymalizacja pozostawia wiele do życzenia w tej wersji i ram cieknie niemiłosiernie

Z optymalizacją jest bardzo dobrze, ledwo widać różnicę między nią a 1.17. Po kilku zmianach w configach odpaliłem serwer na tej wersji z 140mb ramu (oczywiście bez graczy). Dla 10 graczy wystarczy pierwszy lepszy współdzielony hosting.

Niestety jesteś w strasznym błędzie. Wniosek taki, że chyba nie widziałeś niczego poza pustym serwerem. Problem zaczyna się w momencie, gdy wchodzą na niego gracze i zaczynają działać, to chyba oczywiste. Jak przećwiczysz serwer z przynajmniej 20 graczami przez przynajmniej miesiąc to możesz coś napisać. Ja mam informacje z pierwszej ręki od ludzi którzy próbują działać na tych wersjach i sam widzę jak to wygląda też.

Posiadam wydajny serwer w OVH (8x4.5GHz, 64GB, NMVe, firewall GAME, łącze 1gbps). Wejdę w długoterminową, stabilną współpracę w zakresie stworzenia jakiegoś serwera gry (warunki do uzgodnienia) lub wynajmę część zasobów (własne IP, gwarantowany ram, dysk i cpu). Proszę o kontakt na PW.

24 minuty temu, monsune napisał:

chyba nie widziałeś niczego poza pustym serwerem

Pomagałem właścicielowi serwera 1.18 na ryzenie 5 3600, na którym bez większych problemów gra ~150 graczy (serwer obciążony w ~125%). Porównałem to ze starszymi timingami tego serwera gdy stał na 1.17, serwer był obciążony w ~105% przy ~120 graczach. Maszyna nie była przez ten czas zmieniana, a serwer ciągle jest tym samym survivalem.

30 minut temu, monsune napisał:

mam informacje z pierwszej ręki od ludzi którzy próbują działać na tych wersjach i sam widzę jak to wygląda też

Więc zapewne nie znają podstaw optymalizacji, nie zaglądają do configów. Wystarczy przeczytać dokumentacje plików konfiguracyjnych i chwilę pomyśleć nad zmianami, które nie wpływają znacząco na rozgrywkę, aby móc utrzymać całkiem sporo graczy.

Proszę cię, nie generalizuj, zapoznaj się najpierw ze zmianami w wersji 1.18/1.18.1, zorientuj się bliżej jak ludzie cierpią przy większej ilości pluginów i modów w porównaniu ze starszymi wersjami silnika. W niektórych przypadkach i konfiguracjach nie pomaga po prostu nic i nie ważne czy bukkit, czy paper czy purpur czy jeszcze coś innego. Zależy to np. od tego czy gracze są blisko siebie czy mocno oddaleni. Na jednym mapach będzie lux, na innych dramat. Gadanie, że można zrobić udany serwer z dobrym TPS-em na 1GB dla całego stada graczy na wersji 1.18.1 to niestety żart. Chyba, że miałbyś na myśli podstawowy serwer z 5 pluginami dla kilku osób dosłownie. Problemy zaczynają się przy 30-40 pluginach.

9 minut temu, monsune napisał:

Chyba, że miałbyś na myśli podstawowy serwer z 5 pluginami dla kilku osób dosłownie.

A nie o taki chodzi autorowi tematu?

10 minut temu, monsune napisał:

Problemy zaczynają się przy 30-40 pluginach.

Porównujesz małe pluginy do całej gry, pomyśl trochę nad tym co właśnie napisałeś. Pluginy nie wpływają mocno na wydajność, oczywiście są zasobożerne wyjątki, lecz nie ma ich dużo.

11 minut temu, monsune napisał:

zapoznaj się najpierw ze zmianami w wersji 1.18/1.18.1, zorientuj się bliżej jak ludzie cierpią przy większej ilości pluginów i modów w porównaniu ze starszymi wersjami silnika.

Największą zmianą w tej wersji było dwukrotne zwiększenie wysokości świata, fakt, może to wpłynąć na wyższe zapotrzebowanie ramu oraz szybkości dysku, lecz jak wiadomo chunki nie dotykają głównego wątku, więc jedyne co mogą zauważyć gracze to wolniej ładujące się chunki (chyba, że już naprawdę zabraknie ramu i gc będzie się dusił). Nie widziałem jeszcze żeby ktoś "cierpiał" na 1.18 bardziej niż na 1.17, jak wcześniej pisałem, znam serwer z podobnym obciążeniem przy podobnej ilości graczy i bardzo podobnej konfiguracji na obu tych wersjach. Atakujesz tą wersję tak jak kiedyś słusznie atakowano 1.14, lecz ty nie masz racji. Widziałeś żeby taki reddit był zaspamiony screenshotami pięciu tpsów jak to było za czasów 1.14? Nie, ponieważ wersja 1.18 nie zniszczyła wydajności gry.

Dobrze, szkoda już mojego czasu na dyskusję ze wszystkowiedzącym. Na przyszłość będę wiedział, żeby nie próbować podważać twojego zdania bo jest święte. Jest tak jak ty piszesz i nie ma sensu dalej rozmawiać, zapewne na inne tematy również. Ten typ tak ma. Pozdrawiam.

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
  • Kto przegląda   0 użytkowników

Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Okienko zamknie się za 5 sekund...