Skocz do zawartości

Komputer stacjonarny do 4500zł

Polecane posty

Witam szukam od jakiegoś czasu komputera stacjonarnego do 4500zł. Rozważałem wiele opcji ale najbardziej spodobała mi się opcja z Ryzen 5 3600 oraz GTX GeForce 1660 Ti lub Super.

Jeżeli chodzi o pamięć to 16 gb wystarcza zdecydowanie. Dysku HDD może nie być ważne żeby SSD był chociaż 500. Nie interesuje mnie opcja z Intelem ani kartą graficzną pokroju 1650. 

Komputer do gier. Jestem przekonany do Ryzena i przynajmniej tej 1660 Ti lub Super. Widziałem różne opcje na internecie właśnie z wyżej wymienionym Ryzenem oraz 1660 Ti lecz 2T i cena sięgała 4700zł.

Patrzyłem na xkom, morele, hardpc i różnych innych stronach bo składania komputera teraz jest nieopłacalne odkąd karty poszły wysoko w górę. Sama karta jeżeli chodzi o 1660 Ti czy Super to prawie 3000zł. 

Jeżeli ktoś widział coś podobnego do tego czego szukam lub też ma inne warte uwagi propozycje to proszę o komentarz niżej za każdy nagrodzę polubieniem.

Czekam na odpowiedzi i wasze propozycje.

Odświeżam 

Zastanowiłbym się bardzo mocno nad tą kartą graficzną. Za 3000zł na promocji znajdziesz już jakiegoś RTX'a 3060 na promocji (trzeba wykupować bardzo szybko, bo schodzą jak świeże bułeczki).

Ze swoich doświadczeń radziłbym nie instalować dysku HDD, a kupić dysk PCIE 1TB SSD. Na początek starczy, potem zawsze można dołożyć więcej, ale HDD to już lekko przeżytek - chyba, że potrzebujesz składować terabajty dokumentów.

Szczerze poczekałbym na promocje - teraz na black weekend można znaleźć fajne podzespoły w bardzo dobrych cenach. Jeśli chcesz składać kompa z kartą graficzną to budżet na całego kompa to min. 6 tysięcy z grafiką.

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
  • Kto przegląda   0 użytkowników

Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Okienko zamknie się za 5 sekund...