Skocz do zawartości

Serwer Geopolityczny

Polecane posty

Zamierzam stworzyć klasyczny serwer geopolityczny i chciałbym zobaczyć ilu chętnych na to graczy by sie znalazło.
Co mam na myśli pisząc "klasyczny serwer geopolityczny" - mam na myśli prosty serwer z pluginem Towny i mapą świata,
bez żadnych udziwnień. Chciałbym  także postawić na nieco wyższy poziom trudności w stworzeniu miasta/nacji, 
jaki był dotychczas na  polskich serwerach geo (trudniejsze zdobywanie $$). Serwer miałby odzwierciedlać rzeczywistość,
więc w grę wchodzą tylko istniejące (lub, które dawniej istniały) nacje i miasta. RP byłoby  mile widziane. Zawsze mi się 
podobała też akcja (z serwera) tocząca się poza serwerem (na dc). Dlatego na discordzie będzie wiele kanałów stworzonych
pod akcje toczącą się na serwerze (np. targ, polityka międzypaństwowa itp.).

Co to jest serwer geopolityczny?

Jest to serwer survival z wgraną mapą świata, na którym możesz stworzyć własne miasto/państwo. Możesz prowadzić
 własną politykę państwa, toczyć wojny z innymi, poszerzać swoje tereny, stworzyć silne gospodarczo i wojskowo państwo, którego
 będą obawiać się wszyscy wokół.

Jaki mamy stan serwera ? 

Za sobą mamy już testowanie i konfigurowanie pluginów  (na testowym hostingu). Główny hosting jest upatrzony, ale
nie ruszymy z pracą na nim, jeżeli nie będzie jakiegoś większego odzewu pod postem. 

Jaki hosting ?

https://www.minehost.pl/offer/vps
opcja expert. W razie jakichkolwiek sugesti - jestem otwarty na propozycje. 

Jaką mamy administracje ?

Administracja składa się z graczy, z którymi miałem przyjemność grać na serwerach geo w jednym mieście/państwie.
Oczywiście nie jest nas wielu. Z chęcią przyjmiemy nowych i chętnych do współpracy ludzi.

Discord ?

https://discord.gg/NwJd2RyRnV

Planowana wersja minecraft ? 

Planujemy na 1.16.5 ze względu na dostępność mapy świata.

Co jeżeli będzie duży odzew pod postem ?

Zaplanujemy konferencje na discordzie, omówimy serwer i odpowiemy na wasze pytania.

Kiedy wystartowałby serwer ?

Jeżeli odzew będzie duży, szybko uwiniemy się ze spotkaniami na dc, to myślę, że na przygotowanie serwera nie będziemy
musieli potrzebować więcej czasu niż 2-4 dni pracy.

Kolejny serwer p2w?

jestem przeciwny p2w, ale nie oznacza to, że na serwerze nie będzie można kupić np. rang (z czegoś serwer
musi sie utrzymać :[   ). Starałem się jak najbardziej zbalansować szanse na linii gracz - najwyższa ranga (kupna)
dlatego w kitach nie zobaczycie, żadnych itemów dających olbrzymią przewagę gracza, który dał pieniążka. 

Co jaki czas będą robione nowe edycje ?

Chciałbym, aby miasta/nacje się bardzo rozwineły, rozbudowały, aby wyglądało to tak, jak wygląda w irl. Jeżeli mapa nie będzie
przeorana, gracze nie będą już mieli wszystkiego pod dostatkiem to jedna edycja może trwać nawet i w nieskończoność.
Chyba, że taka będzie wola graczy, aby zrobić nową edycję.

2021-03-20_19.13.11.png

mapa.jpg

Jak najbardziej na taki serwer VPS, ale czy ja bym wybrał z MineHosta? No nie wiem.

Nie mogę powiedzieć nic złego na ich temat, ale także nic dobrego, ponieważ nie korzystałem ani nie korzystam z ich usług, ale odniosę się do rzeczy opisanych w ofercie.

Zacznijmy od procesora, ponieważ procesor i7 nie jest najlepszy dla serwerów, ale też nie jest najgorszy. Najlepszym procesorem jest Ryzen 7 3800X. 

Cztery wątki to też kwestia indywidualna, ponieważ serwer i tak będzie działał na jednym. Więc reszta pozostaje wolna, a jeżeli nie będzie używana do czegoś innego, to szkoda przepłacać.

Szesnaście RAMu to jest wartość okej.

No to teraz porównam to do lvlup.pro z którego korzystam na co dzień.

W ofercie 16GB RAM UpRyze dostajemy 16GB RAMu, więc tak samo jak w przypadku minehosta. W tej ofercie dostaniesz też dwukrotną ilość miejsca, oraz (trochę) lepszego antyddosa, ponieważ mamy do czynienia z GAME+. No i przede wszystkim, dostajesz w tym momencie najlepszy lepszy procesor pod serwery Minecraft. Dodatkowo mniejszy ping z racji tego, że maszyna jest zlokalizowana w Polsce.

No ale jest jedna wada — cena, ponieważ jest to 55 złotych więcej.

Wszystko co napisał poniżej @Helios1993jest prawdą, to ja po prostu jestem nieco cofnięty z faktami Minecrafta. Stary już jestem, proszę wybaczyć.. 😞 

1 godzinę temu, SpoczekPL napisał:

Jaki hosting ?

https://www.minehost.pl/offer/vps
opcja expert. W razie jakichkolwiek sugesti - jestem otwarty na propozycje. 

Expert nad professionalem mało zmienia, a płacisz 2x więcej. Tak do 60 graczy może być. Wątki procesora dzielisz z innymi vpsami, co jest dużym minusem w każdym polskim hostingu poza ofertą UpRyze Turbo od lvlupa (której ceny są mocno przesadzone i nieopłacalne). Mogę ci polecić Blooma, na którym otrzymasz dedykowane wątki najnowszego ryzena (9 5950x), najlepszego procesora dla serwerów gier.

1 godzinę temu, SpoczekPL napisał:

Planowana wersja minecraft ? 

Planujemy na 1.16.5 ze względu na dostępność mapy świata.

Ta wersja posiada błąd pozwalający kopiować przedmioty. Radzę serwer trzymać zawsze na najnowszej wersji i aktualizować silnik przynajmniej raz na tydzień by uniknąć takich właśnie błędów lub luk w bezpieczeństwie. Silnik Tuinity na wersji 1.17.1 posiada do 200x wydajniejszą i dużo stabilniejszą alternatywę dla vanillowego DFU, DataConventer, który w niedalekim czasie zostanie przeniesiony do Papera razem z pozostałymi patchami Tuinity (Spottedleaf, autor Tuinity, został zatrudniony do pracy nad Paperem). Oznacza to, że bez problemu możesz przenieść na najnowszą wersję światy nawet sprzed 6 lat.

1 godzinę temu, AlexsanderARG napisał:

Najlepszym procesorem jest Ryzen 7 3800X. 

Trochę zacofany jesteś, nawet ja, taki biedak spod mostu, planuję kupić procesor lepszy od tego ryzena. Według benchmarków, różnica w wydajności między corem i7-6700k a ryzenem 7 3800x to tylko 8%. Najszybsze procesory znajdziesz tutaj, ale pamiętaj żeby uwzględnić także cenę oraz ilość wątków.

Cztery wątki to też kwestia indywidualna, ponieważ serwer i tak będzie działał na jednym. Więc reszta pozostaje wolna, a jeżeli nie będzie używana do czegoś innego, to szkoda przepłacać.

Było to prawdą... ponad 3 lata temu. W wersji 1.13 (w dosyć amatorski sposób) zostały wprowadzone wielowątkowe chunki, które potem zostały poprawione przez twórcę Papera. Od tego czasu coraz więcej funkcji Minecrafta działa asynchronicznie i 2 wątki procesora to minimum, a maksymalna zalecana ilość to 6.

lepszego antyddosa, ponieważ mamy do czynienia z GAME+.

Minehost oraz lvlup resellują serwery dedykowane z gamy Game od ovh, więc posiadają identyczną ochronę.

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
  • Kto przegląda   0 użytkowników

Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Okienko zamknie się za 5 sekund...