Skocz do zawartości

Czy to dobry komputer do gier?

Polecane posty

Dzień Dobry. Chciałem się spytać czy na takim sprzęcie, można sobie pograć w różne gry (najbardziej to w gta, fifeM). 

Procesor - i3-10100F
Płyta Główna - ASUS PRIME B460M-A
Karta Graficzna - GeForce GTX 1060 3GB
Ram - 16 gb DDR4 2666 mhz (2x8)
Dyski: 120 gb SSD (na ssd mam windowsa)
2x 500gb HDD

w GTA raczej na spokojnie pograsz, ale jeśli mowa o najnowszych tytułach, to aż tak dobrze to może nie wyglądać. To też kwestia jakie standardy masz np. Jeśli gra na niskich ustawieniach Ci nie przeszkadza, to można uznać sprzęt za ,,dobry'' do gry na low/1080p. Nie ma co się oszukiwać, karta to już nieco ,,staroć'' szczególnie, że posiadasz wersję 3GB

# Warto też wspomnieć, że w niektórych grach zapewne przy wyższym odświeżaniu miałbyś problem z uzyskaniem odpowiedniej ilości klatek.

Edytowano przez Vosly

Nie jestem osobą która gra w najnowsze tytuły, bardziej taką która ma zasade "gram w co mi sie podoba,, Do ustawień low jestem przyzwyczajony bo aktualnie mam komputer który takie GTA V  na low osiąga 70 fps (fabuła) 45 fps (online sesja dla znajomych czyli około z 3 osobami), na publiczniej jak jest dużo osób to laguje mocno. FifeM na serverze który gram. Ustawienia Low + shadery na fps = 50 fps + lekkie ściny czasami freeze. Grałem w Bus Simulator 19 to na wysokich 60 fps. Fernbus Simulator na wysokich 30 fps. Euro Truck Simulator na ultra 60 fps. Więc podsumowując Do niskich ustawień przyzwyczajony jestem co nie oznacza że chce ciągle grać na niskich. Bardziej mi chodzi o grafike i płynność lecz zestaw podany wyżej to najlepszy upgrade na jaki mnie stać do aktualnego komputera

HDD w 2021 to tragedia nawet pod trzymanie gier, radzę zainwestować w większe SSD. Zero informacji o zasilaczu.

Fajnie by było jakbyś podał ceny tych podzespołów i z jakiego sklepu to bierzesz oraz co aktualnie posiadasz, wtedy można by było wprowadzić jakieś zmiany i może skleić coś ciekawszego.

7 godzin temu, Anhin napisał:

HDD w 2021 to tragedia nawet pod trzymanie gier, radzę zainwestować w większe SSD. Zero informacji o zasilaczu.

Fajnie by było jakbyś podał ceny tych podzespołów i z jakiego sklepu to bierzesz oraz co aktualnie posiadasz, wtedy można by było wprowadzić jakieś zmiany i może skleić coś ciekawszego.

Niestety nie mam na tyle wysokich funduszy aby zainwestować w większe SSD 
Z zasilaczem kolejny problem bo sam nie wiem co to za zasilacz. mam go w aktualnym komputerze. I nie wiem jak to sprawdzić bez odkręcania obudowy (czyli przez windowsa) dlatego nie podałem zasilacza
(rzeczy do ulepszenia biore z xkomu)
Aktualny Komputer:

Procek: i5 2400 +-80 zł -> i3 10100f 349,00 zł
Płyta Główna: Acer Veriton S6610G (brak info o cenie) -> ASUS PRIME B460M-A 460 zł  (kupiłem za około 320 zł jak była na promocji)
Karta Graficzna: Geforce GTX 1060 3GB -> bez zmian
Ram: 8GB ddr3 1333 mhz (2x4) firmy goodram ok. 120-150 zł (zielone najzwyklejsze) -> 16 gb DDR4 2666 mhz (2x8) jeszcze nie wiem jakie dokładnie wybiore ale tak do 350 zł
Dyski: Bez zmian

Czemu mam aktualny komputer taki słaby? Ponieważ 3 lata temu szukałem gotowców z allegro i za 1800 zł właśnie dostałem to co wyżej podałem (czyli set z 2011 w 2018)

Płyte Główną i Procek już mam w domu więc tylko bym poprosił o polecenie ramów 16 gb DDR4 2666 mhz (2x8) - jakie dokładnie np. czy ma to być corsair czy HyperX czy może coś innego

Edytowano przez Kameleone

No to nie ma za bardzo pola do popisu, sprawdź sobie tabliczkę znamionową tego zasilacza - dokładnie moc na linii 12V, jeśli to komputer z allegro (elektrozłom) to być może będzie bezpieczniej go wymienić.

Z pamięci RAM generalnie możesz brać cokolwiek, Intel łyknie praktycznie wszystko. W okolicach 300 zł są:

Edytowano przez Anhin

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
  • Kto przegląda   0 użytkowników

Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Okienko zamknie się za 5 sekund...