Skocz do zawartości

Jak poprawnie zabezpieczyć swój komputer w 2021 roku

Polecane posty

Witam.
Chciałem rozpocząć taką dyskusję na ten temat zabezpieczenia swojego komputera na obecne czasy. 
Dawniej mając samego antywirusa czułem się bezpiecznie aczkolwiek teraz gdy z wiekiem przychodzą coraz to nowsze dane i możliwości logowania się do instytucji państwowych bankowych etc zastanawiam się czy z darmowym oprogramowaniem jestem bezpieczny w sieci. 

Na chwile obecną korzystam z:
- NordVPN
- darmowej wersji avasta 
- darmowa wersja malwarebytes

Czy jest to wystarczająca ochrona swoich danych i zapewnia mi bezpieczne surfowanie?
Z jakiego oprogramowania Wy korzystacie?
Czy polecacie coś płatnego wartego swojej ceny by zapewnić sobie bezpieczeństwo w sieci?

Zapraszam do dyskusji

Kocham mpcforum.pl!!!

18706.png

2 godziny temu, karol4007 napisał:

Sam windows defender?  Bez VPN?  I rozumiem że konta bankowe profil zaufany etc korzystasz?

Czemu tak bardzo boisz się windowsa defender to jeden z lepszych wbudowanych antywirusów po za tym jedynych xd vpn nie jest potrzebny do działania gdy ma się przeglądarkę opera gx która ma wbudowany vpn 

Co do przeglądarki akurat preferuje google bo mam premium i wszystkie połączone konta.

Ogólnie teraz tak pytam bo zdarzyło mi się przy zwykłym serfowaniu jak facebook, jbzd, allegro, olx wpaść na jakaś minę i google zawiadomiło mi ze moje hasła do kilku kont zostały ujawnione przez co musiałem się bawić w ich zmianę. 

Czyli mówicie że jednak nie ma co się spinać i działać na darmowych? 

VPN fajna sprawa nawet już nie maskowania IP ale do oglądania filmów niedostępnych w Polsce. 

Kocham mpcforum.pl!!!

18706.png

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
  • Kto przegląda   0 użytkowników

Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Okienko zamknie się za 5 sekund...