Skocz do zawartości
  • 👋 Witaj na MPCForum!

    Przeglądasz forum jako gość, co oznacza, że wiele świetnych funkcji jest jeszcze przed Tobą! 😎

    • Pełny dostęp do działów i ukrytych treści
    • Możliwość pisania i odpowiadania w tematach
    • System prywatnych wiadomości
    • Zbieranie reputacji i rozwijanie swojego profilu
    • Członkostwo w jednej z największych społeczności graczy

    👉 Dołączenie zajmie Ci mniej niż minutę – a zyskasz znacznie więcej!

    Zarejestruj się teraz

Jak poprawnie zabezpieczyć swój komputer w 2021 roku


Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Witam.
Chciałem rozpocząć taką dyskusję na ten temat zabezpieczenia swojego komputera na obecne czasy. 
Dawniej mając samego antywirusa czułem się bezpiecznie aczkolwiek teraz gdy z wiekiem przychodzą coraz to nowsze dane i możliwości logowania się do instytucji państwowych bankowych etc zastanawiam się czy z darmowym oprogramowaniem jestem bezpieczny w sieci. 

Na chwile obecną korzystam z:
- NordVPN
- darmowej wersji avasta 
- darmowa wersja malwarebytes

Czy jest to wystarczająca ochrona swoich danych i zapewnia mi bezpieczne surfowanie?
Z jakiego oprogramowania Wy korzystacie?
Czy polecacie coś płatnego wartego swojej ceny by zapewnić sobie bezpieczeństwo w sieci?

Zapraszam do dyskusji

Kocham mpcforum.pl!!!

18706.png

Gość XRaymondPL
Opublikowano
2 godziny temu, karol4007 napisał:

Sam windows defender?  Bez VPN?  I rozumiem że konta bankowe profil zaufany etc korzystasz?

Czemu tak bardzo boisz się windowsa defender to jeden z lepszych wbudowanych antywirusów po za tym jedynych xd vpn nie jest potrzebny do działania gdy ma się przeglądarkę opera gx która ma wbudowany vpn 

Opublikowano

Co do przeglądarki akurat preferuje google bo mam premium i wszystkie połączone konta.

 

Ogólnie teraz tak pytam bo zdarzyło mi się przy zwykłym serfowaniu jak facebook, jbzd, allegro, olx wpaść na jakaś minę i google zawiadomiło mi ze moje hasła do kilku kont zostały ujawnione przez co musiałem się bawić w ich zmianę. 

Czyli mówicie że jednak nie ma co się spinać i działać na darmowych? 

VPN fajna sprawa nawet już nie maskowania IP ale do oglądania filmów niedostępnych w Polsce. 

Kocham mpcforum.pl!!!

18706.png

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...