Skocz do zawartości

karta graficzna

Polecane posty

Witam, posiadam kartę graficzną r9 290 radeon 4gb  mam pytanie bo przy cs go  grafika osiąga 92 stopnie to normalana  temperatura slyszałem ze r9 290 lub inne lubią cepłe temperatury  pastę wymieniałem około rok temu ale termopadów niestety nie bo nie miałem  obudowe osiadam dość starą enturion  modelu nie znam  processor osiaga temperaturę około 40-50% max jeżeli  w karcie ta temperatura jest za duża to raczej te termopady  będę musiał wymienić ale wole się  spytać i upewnić  co i jak czy temperatura jest ok... Pozdrawiam 

Zły dział generalnie. 92 stopnie to nie jest normalna temperatura, dodatkowo źle słyszałeś - R9 to są grzałki, a nie że lubią wysokie temperatury.

Obudowę podejrzewam, że chodzi Ci o CM Centurion. Problem z temperaturą występuje od jakiegoś czasu, czy od momentu wymiany pasty? Jakiej pasty użyłeś?

Co do termopadów - wypadałoby je zmienić, jeśli są suche. Oczywiście grubość termopadów dobierasz indywidualnie do GPU, więc warto pierw sprawdzić jaką grubość mają aktualne termopady.

Co do pasty - nie używaj miernych past pokroju Pactum czy innego ścierwa mu podobnemu. Minimum to Arctic MX-4, do tego możesz również ich termopady wykorzystać.

kupiłem tą kartę  bo sprzedawca mówił ze coś z kartą jest nie tak ze pod jakimś większym obciążeniem w jakiś grach tak jagby karta się wyłączała  wymieniłem pastę po zakupie i jest okej karta nie wyłącza się po rozkręceniu karty pasta jak kamień i termopady jeszcze jako tako były okej i jeszcze wtedy nie miałem w domu jakichkolwiek termopadów żeby zmeinić postanowiłem skręcić kartę i  było okej ale tak jak mówię  teraz obstawiam ze to jest wina termpadów bo jednak trochę czasu mineło od rozkręcenia karty  a termopady nie będą wiecznie tak samo działać

Nie wiem na którą temperaturę patrzysz (GPU czy VRM), więc ciężko mi wywnioskować, czy problemem są termopady, pasta, czy kurz w komputerze. Nie odpowiedziałeś mi jakiej pasty użyłeś, ale pewnie jakiejś miernej.

Co do tego, że termopady nie będą wiecznie działać - oczywiście, że nie, szczególnie w przypadku karty, która już ma swoje lata.

Silikonowa papka, a nie pasta termoprzewodząca. Z past możesz wybrać jedną tych: Arctic MX-4/MX-5, Gelid GC Extreme, Noctua NT-H1/NT-H2, CoolerMaster Mastergel Pro/Maker.

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
  • Kto przegląda   0 użytkowników

Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Okienko zamknie się za 5 sekund...