Skocz do zawartości
  • 👋 Witaj na MPCForum!

    Przeglądasz forum jako gość, co oznacza, że wiele świetnych funkcji jest jeszcze przed Tobą! 😎

    • Pełny dostęp do działów i ukrytych treści
    • Możliwość pisania i odpowiadania w tematach
    • System prywatnych wiadomości
    • Zbieranie reputacji i rozwijanie swojego profilu
    • Członkostwo w jednej z największych społeczności graczy

    👉 Dołączenie zajmie Ci mniej niż minutę – a zyskasz znacznie więcej!

    Zarejestruj się teraz

Gracz z OP nie może używać komendy


KiLeRDv2

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Ktoś wie może dlaczego ten skrypt nie działa

 

command /case [<player>]:
    permission: case.gracz
    trigger:
        send "&eOtrzymales 1 &7(&b&lPremium &9&lCase&7)" to the player
        give 1 trapped chest named "&7(&b&lPremium &9&lCase&7)" to the player

Opublikowano

osoba z opem nie ma uprawnienie może tak być?

 

 

33 minuty temu, Blox61 napisał:

doprecyzuj co nie działa?

reszty skryptu nie pokaże nie działa komenda /case gracz wpisuje nic sie nie dzieje inne kom edny w tym skrypcie działają npc caseop daje 64 premium case itp

 

Opublikowano

Ahh czemu ludzie nadal używają OPa 😞

 

Spróbuj coś takiego

command /case <onlineplayer=%player%>:
	permission: case.gracz
	permission message: &4Brak uprawnien
	trigger:
		send "&eOtrzymales 1 &7(&b&lPremium &9&lCase&7)" to arg-1
		give 1 trapped chest named "&7(&b&lPremium &9&lCase&7)" to arg-1

 

Opublikowano

Nie odniosłaś się do podanego argumentu w komendzie.

command /case [<Player>]:
	permission: case.gracz
	trigger:
		if arg 1 is set:
			send "&eGracz %arg 1% otrzymal 1 &7(&b&lPremium &9&lCase&7)" to player
			give 1 trapped chest named "&7(&b&lPremium &9&lCase&7)" to arg 1
		else:
			send "&eOtrzymales 1 &7(&b&lPremium &9&lCase&7)" to player
			give 1 trapped chest named "&7(&b&lPremium &9&lCase&7)" to player

 

Musisz dodać uprawnienia do rangi która może używać komendy

  • sk8erace1 zmienił(a) tytuł na Gracz z OP nie może używać komendy
Opublikowano
1 godzinę temu, FlaimLove napisał:

Nie odniosłaś się do podanego argumentu w komendzie.


command /case [<Player>]:
	permission: case.gracz
	trigger:
		if arg 1 is set:
			send "&eGracz %arg 1% otrzymal 1 &7(&b&lPremium &9&lCase&7)" to player
			give 1 trapped chest named "&7(&b&lPremium &9&lCase&7)" to arg 1
		else:
			send "&eOtrzymales 1 &7(&b&lPremium &9&lCase&7)" to player
			give 1 trapped chest named "&7(&b&lPremium &9&lCase&7)" to player

 

Musisz dodać uprawnienia do rangi która może używać komendy

Zrobiłeś to samo co ja, ale gorzej.

 

W momencie gdy wstawiasz argument bez [], to wymuszasz, aby on był.

Mój zapis

<onlineplayer=%player%>

Określa, że jeżeli nie ma argumentu, to jako niego przyjmuje gracza, który wykonał komendę.

 

Więc naprawdę zrobiłeś to samo, ale zdecydowanie gorzej.

Opublikowano
2 minuty temu, AlexsanderARG napisał:

Zrobiłeś to samo co ja, ale gorzej.

 

W momencie gdy wstawiasz argument bez [], to wymuszasz, aby on był.

Mój zapis


<onlineplayer=%player%>

Określa, że jeżeli nie ma argumentu, to jako niego przyjmuje gracza, który wykonał komendę.

 

Więc naprawdę zrobiłeś to samo, ale zdecydowanie gorzej.

Każdy robi jak potrafi. Ja potrafię nie za dużo. A co się dzieje jeżeli zrobi się tym sposobem co ja? I jak ustawić wiadomość że ty otrzymałeś skrzynię a gdy dasz komuś to że ktoś otrzymał skrzynię?

Opublikowano
2 minuty temu, FlaimLove napisał:

A co się dzieje jeżeli zrobi się tym sposobem co ja?

 

Kod wykonuje się dłużej, przez co przy większej ilości wpisanych komend w jednym czasie, mogą występować spadki TPS.

 

5 minut temu, FlaimLove napisał:

I jak ustawić wiadomość że ty otrzymałeś skrzynię a gdy dasz komuś to że ktoś otrzymał skrzynię?

 

Bardzo prosto, a wręcz tak samo, jeżeli dajemy komuś skrzynie.

send "otrzymano" to arg-1
send "wysłano"
#nie trzeba podawać to player, jest to domyślnie w składni

 

W przypadku, gdy wysyłamy skrzynie samemu sobie, czyli nie podajemy argumentu, możemy sprawdzić, czy argument, który wprowadziliśmy, jest taki sam jak nasz nick

if arg-1 is %player%:

 

I to powinno działać, wtedy formatujemy wiadomość dla siebie.

 

Jednak tutaj zalecam, aby wiadomość wysyłać dopiero po wysłaniu skrzynki, w ten sposób ograniczymy kopiowanie tego samego kodu, co chcemy osiągać w przypadku dobrego programowania, a skrypty można już pod programowanie podciągnąć.

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...