Skocz do zawartości
  • 👋 Witaj na MPCForum!

    Przeglądasz forum jako gość, co oznacza, że wiele świetnych funkcji jest jeszcze przed Tobą! 😎

    • Pełny dostęp do działów i ukrytych treści
    • Możliwość pisania i odpowiadania w tematach
    • System prywatnych wiadomości
    • Zbieranie reputacji i rozwijanie swojego profilu
    • Członkostwo w jednej z największych społeczności graczy

    👉 Dołączenie zajmie Ci mniej niż minutę – a zyskasz znacznie więcej!

    Zarejestruj się teraz

Monitor 144hz czy komputer da radę?


kamilosx77

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Witam specyfikacje komputera:
i7 4770k 
gtx 1650 4gb
8gb ram

win 10 64 bit. 

Planuje zakup monitora 144hz - https://allegro.pl/oferta/monitor-acer-kg241-24-dla-gracza-fullhd-144hz-1ms-9429838291 ewentualnie jakieś inny tak do 700/800 zł 
Pytanie polega na tym czy aktualny sprzęt jest optymalny by wszystko fajnie działało głównie jest do po gre cs-go
Podczas meczu zawsze jest te 200+ fps tylko problem jest taki, ze podczas DM fps sa w granicy tak 100-200 czasami spadna do 100 ale zwykle srednio jest to granica 130-150 fps podczas DM.
Czy takie spadki fps nie będą odczuwalne i gra bedzie płynnie działała? 

Opublikowano

Piszesz o DM społeczności 128 tickrate, czy DM Valve? Różnice wydajności pojawiają się między 64 tickrate a 128 tickrate.

Generalnie monitor możesz kupić, następnie zastanowić się nad zmianą platformy, a na końcu zmienić GPU.

Monitor, który podlinkowałeś jest ok, możesz także zastanowić się nad HP 25Mx z większą możliwością regulacji.

Opublikowano
11 godzin temu, Anhin napisał:

Piszesz o DM społeczności 128 tickrate, czy DM Valve? Różnice wydajności pojawiają się między 64 tickrate a 128 tickrate.

Generalnie monitor możesz kupić, następnie zastanowić się nad zmianą platformy, a na końcu zmienić GPU.

Monitor, który podlinkowałeś jest ok, możesz także zastanowić się nad HP 25Mx z większą możliwością regulacji.

Raczej będzie kupowany ten - https://allegro.pl/oferta/gamingowy-monitor-aoc-144hz-24-g2490vxa-glosniki-10109907847 ewentualnie juz ten hp25Mx co podałeś bo zalezy mi w sumie na regulacji pochylenia.
Tak chodzi o DM 128 tickrate na nim często mi się wahają fps 100-180

 

Opublikowano

Do szybkich fpsów unikałbym tanich monitorów na matrycach VA, ze względu na smużenie, które nie jest pożądane. 

 

Opublikowano
2 godziny temu, Anhin napisał:

Do szybkich fpsów unikałbym tanich monitorów na matrycach VA, ze względu na smużenie, które nie jest pożądane. 

 

ten hp 25Mx będzie git przy tych fps? głównie to dm 128 tic tak spadaj te fps. To jak warto go kupować? Nie bedzie to zakup bez sensu? z tego co widziałem da sie odpalic g-synca na tym monitorze.

Opublikowano

Każdy 144Hz będzie ok, jednakże jak wyżej pisałem - VA smuży najbardziej. HP 25Mx jest jednym z ciekawszych monitorów. Na DM 128 tickrate każdemu spadają fpsy, za jakiś czas możesz sobie zmienić platformę i fpsy wzrosną.

G-Sync w CS:GO jest generalnie opcją, którą mało kto wybiera i raczej nie będzie Ci potrzebny. W innych grach jest fajną opcją w zależności od gry.

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...