Skocz do zawartości

Karta Sieciowa

Polecane posty

Witam, podłączyli mi światłowód do 600 Mb/s, ale posiadam dosyć słabą kartę tp linka na usb która nie obsługuje tych prędkości i na speedtescie dochodzi tylko do 15Mb/s.

Chciałbym żebyście pomogli doradzić jaka karta da rade obsłużyć te 600Mb/s.

Co sądzicie o tej ? https://www.mediaexpert.pl/komputery-i-tablety/urzadzenia-sieciowe/karty-sieciowe/archer-t6e-karta-sieciowa-pci-e-ac1300?gclid=Cj0KCQjwtsv7BRCmARIsANu-CQfrij--OB7dq6KDJ8Fcq-djhQSv4WJx5MTutF68gUQisfaB4NIz-qQaArEeEALw_wcB&gclsrc=aw.ds

Budżet na kupno to jakieś 200zł.

4 godziny temu, badkiller685 napisał:

bierz śmiało bo i tak to ma do 1.3 gb/s, będziesz miał dobre .

A jeszcze takie jedno pytanko bo mam płytę główną MSI Z270 GAMING PLUS, która posiada prędkości 10/100/1000.

Jakbym podłączył komputer przez kabel to na luzie by dało rade wyciągnąć te 600Mb/s?

2 godziny temu, MagicznyCygan napisał:

A jeszcze takie jedno pytanko bo mam płytę główną MSI Z270 GAMING PLUS, która posiada prędkości 10/100/1000.

Jakbym podłączył komputer przez kabel to na luzie by dało rade wyciągnąć te 600Mb/s?

Tak da radę tylko bierz pod uwagę że nie każdy kabel będzie działać, tutaj mowa o kablach skrosowanych.

Dnia 29.09.2020 o 21:09, MagicznyCygan napisał:

Powinno pociągnąć bez problemów. I jak masz możliwość, to podłączaj się kablem. WiFi to fale radiowe, czyli medium które z natury rzeczzy jest kapryśne. Zakłócenia, odbicia, interferencje, odbicia - może to być nieodczuwalne, ale kabel to jednak kabel 🙂

Jak masz taką możliwość, to ciągnij kable ekranowane (kategorii 6a). "Zwykłe" kable nieekranowane (UTP) zasadniczo na 1Gb pójdą, ale jak masz możliwość - puszczaj w ekranie. I sprzęt (komputer, switch itd.) do gniazdka z bolcem uziemiającym.

ts.virtual-gaming.eu - nie polecam, 2/10 :-)

Dnia 2.10.2020 o 19:43, zmechu napisał:

Powinno pociągnąć bez problemów. I jak masz możliwość, to podłączaj się kablem. WiFi to fale radiowe, czyli medium które z natury rzeczzy jest kapryśne. Zakłócenia, odbicia, interferencje, odbicia - może to być nieodczuwalne, ale kabel to jednak kabel 🙂

Jak masz taką możliwość, to ciągnij kable ekranowane (kategorii 6a). "Zwykłe" kable nieekranowane (UTP) zasadniczo na 1Gb pójdą, ale jak masz możliwość - puszczaj w ekranie. I sprzęt (komputer, switch itd.) do gniazdka z bolcem uziemiającym.

Podłączyłem kablem kategorii 5e no i właśnie mam taki problem że prędkości na speed test to 12/0.50 przy internecie 600/100. To raczej nie wina kabla bo na ps4 wyciąga do 400/70 oraz na laptopie 380/100. W ustawieniach karty mam ustawione na 1Gb.

Edytowano przez MagicznyCygan

Sprawdź w ustawieniach routera, czy nie masz jakiegoś ograniczenia ustawionego. Jezeli wszystko jest okej, to spróbuj zainstalować ręcznie jakiś starszy sterownik lub sprawdź na stronie producenta, czy nie ma jakiejś aktualizacji.

Dodatkowo sprawdź czy to czasem nie wina testu czyli spróbuj speedtest.net, speedtest.pl i pobierz jakąś grę przez Steam. (Na Steam raczej nie wyciągniesz takiej prędkości, ale chociaż może pokaże jego część). W przypadku takich samych wyników przejrzyj aplikacje, być może jakaś ci ogranicza lub wykonujesz test z przeglądarki która korzysta z np. VPN.

Edytowano przez Vosly

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
  • Kto przegląda   0 użytkowników

Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Okienko zamknie się za 5 sekund...