Skocz do zawartości
  • 👋 Witaj na MPCForum!

    Przeglądasz forum jako gość, co oznacza, że wiele świetnych funkcji jest jeszcze przed Tobą! 😎

    • Pełny dostęp do działów i ukrytych treści
    • Możliwość pisania i odpowiadania w tematach
    • System prywatnych wiadomości
    • Zbieranie reputacji i rozwijanie swojego profilu
    • Członkostwo w jednej z największych społeczności graczy

    👉 Dołączenie zajmie Ci mniej niż minutę – a zyskasz znacznie więcej!

    Zarejestruj się teraz

Skrypt nie działa tak, jak powinien


Oliwier4563

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Po pierwsze, skrypt jest totalnie źle napisany, brakuje Ci jakiejkolwiek wiedzy na temat pisania skryptów. Najpierw zacznij uczyć się pisania skryptów, ponieważ bez nauki nic nie napiszesz.

 

Po drugie, skrypt jest źle wytabowany.

 

Po trzecie, tak jak już wspominałem, skrypt jest totalnie źle zrobiony. W kodzie można znaleźć liczne błędy, czy  to związane z tabami, czy ze składnią.

 

Dlaczego wysyłasz wiadomość, z poprawną składnią komendy do gracza, którego chcesz sprawdzić?

send "{@tag} &2&l/&esprawdz &2&l[&egracz&2&l] &2&l[&epowod&2&l]" to player-arg

Tutaj zamiast

to player-arg

Powinno być 

to player

Albo najlepiej nic, ponieważ jeżeli nie ma nic, wiadomość jest wysyłana do gracza, który komendę wywołał.

 

Dalej, zepsuta składnia broadcastu

broadcast &c&l==========SPRAWDZANIE==========

Wysyłasz broadcast jako string, czyli jako ciąg znaków, musi on być zawarty między cudzysłowiami, czyli powinno to wyglądać następująco

broadcast "&c&l==========SPRAWDZANIE=========="

 

Blokuje Ci komendy, ponieważ to całe jest źle napisane

on command:
    if command is not "helpop, przyznajesie":
        if {sprawdzaniegraczy::%player%} is set:
        cancel event
    send "{@tag}&cNie mozesz uzywac komend podczas sprawdzania." to arg-player

 

To na tyle, jest jeszcze kilka rzeczy, które mógłbym tutaj wyciągnąć, ale post by był bardzo długi. Jeżeli potrzebujesz dalszej pomocy, skontaktuj się ze mną w prywatnej wiadomości.

  • AlexsanderARG zmienił(a) tytuł na Skrypt nie działa tak, jak powinien
Opublikowano

PO PIERWSZE napisałem że skrypt jest źle napisany i błędy będę naprawiał tak jak mi wyskaczą w konsoli.

 

PO DRUGIE Wiedzę na temat pisania skryptów mam taka jaka jest mi potrzebna i dopiero się uczę więc nie trzeba od razu pisać że człowiek się nie zna i wytwarzać w komentarzu swoje mądrości które nic nie dają.

 

PO TRZECIE Serwer robię sam bez jakiej kolwiek pomocy od zera i mam dużo na głowę.

 

PO  CZWARTE Jak niby skrypt jest taki H***** to zamiast spokojnego napisania że skrypt jest źle napisany to ty tylko mnie wyśmiałeś.

Opublikowano

Nie odpowiedziałeś na moją prywatną wiadomość, także napiszę tutaj.

 

Czekasz na odpowiedź, w której ktoś Ci wprost powie, co masz wkleić? Okej, nie wiem, czego się z tego nauczysz, no ale dobrze.

 

Każdą wiadomość broadcast, daj w cudzysłowie, czyli

broadcast "wiadomość"

Zamiast tego

on command:
    if command is not "helpop, przyznajesie":
        if {sprawdzaniegraczy::%player%} is set:
        cancel event
    send "{@tag}&cNie mozesz uzywac komend podczas sprawdzania." to arg-player

Daj to

on command:	
	if command is "helpop" or "przyznajesie":
		stop
	else:
		if {sprawdzaniegraczy::%player%} is set:
			cancel event
			send "{@tag}&cNie mozesz uzywac komend podczas sprawdzania." to player

 

Dobrze wytabuj skrypt, tu nie mam jak wkleić Ci gotowego rozwiązania.

 

Z 9 linijki usuń

 to player-arg

Które jest na końcu

 

Popraw w komendzie /przyznajsie dawania bana, bo daje tempbana bez określonego czasu.

 

Po tych zabiegach powinno działać, a jak nie działać to przynajmniej sypać błędy, które zostały.

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...