Skocz do zawartości
  • 👋 Witaj na MPCForum!

    Przeglądasz forum jako gość, co oznacza, że wiele świetnych funkcji jest jeszcze przed Tobą! 😎

    • Pełny dostęp do działów i ukrytych treści
    • Możliwość pisania i odpowiadania w tematach
    • System prywatnych wiadomości
    • Zbieranie reputacji i rozwijanie swojego profilu
    • Członkostwo w jednej z największych społeczności graczy

    👉 Dołączenie zajmie Ci mniej niż minutę – a zyskasz znacznie więcej!

    Zarejestruj się teraz

Czy taki serwer dedykowany utrzyma 400-600 osób?


Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Utrzymać utrzyma, zmniejszyłbym nawet to do 32 GB, sami gracze nie generują dużego obciążenia, gorzej z renderowaniem mapy i plikami serwerowymi. Jeżeli nie chcesz mieć na początku aż takich lagów, zalecam wyrenderowanie mapy ręcznie lub przez WG.

Opublikowano

Wytrzymać powinien, lepsze pytanie to takie, czy nie jest to za dużo skok na głęboką wodę? Masz pewność, że taka liczba graczy będzie na serwerze i czy serwer będzie przynosić dochody, albo chociaż sam na siebie zarabiać? Taki serwer dedykowany to wydatek duży, więc zastanów się, czy nie lepiej na start wykupić VPS i zacząć od czegoś małego.

Opublikowano
38 minut temu, AlexsanderARG napisał:

Wytrzymać powinien, lepsze pytanie to takie, czy nie jest to za dużo skok na głęboką wodę? Masz pewność, że taka liczba graczy będzie na serwerze i czy serwer będzie przynosić dochody, albo chociaż sam na siebie zarabiać? Taki serwer dedykowany to wydatek duży, więc zastanów się, czy nie lepiej na start wykupić VPS i zacząć od czegoś małego.

Myślę właśnie czy kupić tego dedyka czy ogarnąć se VPS'a (?)

1 godzinę temu, deyxq napisał:

Utrzymać utrzyma, zmniejszyłbym nawet to do 32 GB, sami gracze nie generują dużego obciążenia, gorzej z renderowaniem mapy i plikami serwerowymi. Jeżeli nie chcesz mieć na początku aż takich lagów, zalecam wyrenderowanie mapy ręcznie lub przez WG.

Odnośnie plików myślę że nie będzie problemu ponieważ są pisane przez naszego technika mysql lub mongodb, ale dziekuje za tipa z tym renderowaniem mapy :)

Opublikowano

VPS na start jest idealny i nie kosztuje tyle, co dedyk. Jeżeli dopiero planujesz założyć serwer, to bierz VPS, bo jak nie wypali, to poniesiesz mniejsze koszty.

 

PS. Co ma pisanie w SQL do plików mc?

  • Yaboku zmienił(a) tytuł na Czy taki serwer dedykowany utrzyma 400-600 osób?
Opublikowano
Dnia 25.05.2020 o 21:21, AlexsanderARG napisał:

No dobrze, ale w dalszym ciągu nie rozumiem, co ma programowanie SQL w plikach mc? Rozumiem, jakby ktoś programował w Java, ale SQL?

Widocznie nie rozumiesz działania takich rzeczy, to o wiele odciąża maszynę i nie zapycha serwera. 😉 Naucz się podstaw i komentuj.

 

Dnia 25.05.2020 o 18:10, Spidii1337 napisał:

Myślę właśnie czy kupić tego dedyka czy ogarnąć se VPS'a (?)

Zależy czy masz jakieś większe plany oraz oczywiście wykupione reklamy, bo jeżeli zawita nawet te 200 osób, to bardziej się opłaca kupować dedyka z OVH na serii Game, nie będziecie musieli się bawić aż tak z konfiguracją ochrony przed atakami, ale jeżeli planujecie na początek mniejszy ruch niż te 100 osób to myślę iż VPS będzie dobrym wyborem, ale wtedy musicie popracować bardziej nad ochroną.

Opublikowano
6 minut temu, deyxq napisał:

Widocznie nie rozumiesz działania takich rzeczy, to o wiele odciąża maszynę i nie zapycha serwera. 😉 Naucz się podstaw i komentuj.

 

Zależy czy masz jakieś większe plany oraz oczywiście wykupione reklamy, bo jeżeli zawita nawet te 200 osób, to bardziej się opłaca kupować dedyka z OVH na serii Game, nie będziecie musieli się bawić aż tak z konfiguracją ochrony przed atakami, ale jeżeli planujecie na początek mniejszy ruch niż te 100 osób to myślę iż VPS będzie dobrym wyborem, ale wtedy musicie popracować bardziej nad ochroną.

Youtuberów mamy od zaj***ania, myśle że 600/700 napewno wbije na serwer.

Opublikowano
Dnia 27.05.2020 o 18:12, Spidii1337 napisał:

Youtuberów mamy od zaj***ania, myśle że 600/700 napewno wbije na serwer.

No to możecie spróbować przez miesiąc jechać na dedyku, tylko wiadomo, nie ma co przesadzać z parametrami również, jeżeli Technik to dobrze zoptymalizuje, to nie będzie wymagać dużo zasobów.

Powodzenia w projekcie.

Opublikowano
2 godziny temu, W4riaTT napisał:

Nawet ci wystarczy 32GB RAMU

Akurat RAM odgrywa najmniejszą rolę na takim serwerze. Wiadomo nie może być to 4gb 🤭

 

Na twoim miejscu wybrałbym maszynę z prockiem i9 albo na AMD ryzen. Podobne pieniądze zapłacisz 

Sprzedam pliki z własnego serwera Minecraft! 

Na serwerze gra sporo osób (+200 graczy!)

Więcej informacji: 

https://www.mpcforum.pl/topic/1679824-sprzedam-pliki-z-wlasnego-serwera-minecraft-200-graczy-godziny-szczytu

 

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...