Skocz do zawartości
  • 0

Wyświetlanie liczby z przedziału

Go to solution Solved by Amareniarz,

Pytanie

Witam czy ktoś mógłby mi pomóc z skryptem. Ma wyświetlać sume liczb nieparzystych z przedzialu od 20 do 10000. Dodatkowo ma wyswietlac te liczby i na przemian w roznych kolorach. Z gory dzieki.

LowPriv.pl

8 odpowiedzi na to pytanie

Polecane posty

• 0

Dobrze zrozumiałem?

2rhvUOP.png

<?php
$suma = 0;
$kolory = ["red", "blue"];	
	for($liczba=20;$liczba<=10000;$liczba++){
		$sprawdz = $liczba % 2 == 0;
		$suma += !$sprawdz ? $liczba : 0;
		$color = floor($liczba/2) % 2 == 0 ? $kolory[0] : $kolory[1];
		echo !$sprawdz ? '<font color="'.$color.'">'.$liczba.'</font><br>' : '';
	}
echo 'Suma: '.$suma;

xVDr5Ii.gif

• 0
15 godzin temu, Amareniarz napisał:

Dobrze zrozumiałem?

2rhvUOP.png

<?php
$suma = 0;
$kolory = ["red", "blue"];	
	for($liczba=20;$liczba<=10000;$liczba++){
		$sprawdz = $liczba % 2 == 0;
		$suma += !$sprawdz ? $liczba : 0;
		$color = floor($liczba/2) % 2 == 0 ? $kolory[0] : $kolory[1];
		echo !$sprawdz ? '<font color="'.$color.'">'.$liczba.'</font><br>' : '';
	}
echo 'Suma: '.$suma;

Nawet jeśli by działało to brak zabezpieczeń przed XSS'em

Jestem programistą, zaufaj mi :)

• 0
2 godziny temu, nycaffjs napisał:

Nawet jeśli by działało to brak zabezpieczeń przed XSS'em

Z tego co widzę to nie wspominałeś o żadnych zabezpieczeniach 🤔

banner.gif

• 0
Dnia 27.03.2020 o 12:06, TomakiPL3 napisał:

Z tego co widzę to nie wspominałeś o żadnych zabezpieczeniach 🤔

Nie nauczyłeś się, że pisząc jakiś prosty kod dla użytkownika za darmo musi być zabezpieczony i dopracowany? 🙂

Oczywiście nie zapominaj czytać w myślach ludzi przez internet, bo to tutaj podstawa, ale tak szczerze skoro to napisał  @nycaffjs , to można uznać za żart (on lubi tak ,,śmieszkować'')

• 0
18 minut temu, Vosly napisał:

Nie nauczyłeś się, że pisząc jakiś prosty kod dla użytkownika za darmo musi być zabezpieczony i dopracowany? 🙂

Oczywiście nie zapominaj czytać w myślach ludzi przez internet, bo to tutaj podstawa, ale tak szczerze skoro to napisał  @nycaffjs , to można uznać za żart (on lubi tak ,,śmieszkować'')

Tak za darmo, bo kilka znaków więcej a nie 32768 linijek kodu może uratować życie. Ciekawym jest czytanie w myślach ludzi, nie istnieje coś takiego i przez dłuższy czas nie będzie możliwe, można tylko coś przypuszczać lub przewidzieć z biegu wielu wydarzeń które są tylko przybliżeniem a nigdy nie będą dokładnymi danymi. Nie "śmieszkuje", po prostu mówię jak jest :P

• 0
5 minut temu, nycaffjs napisał:

Tak za darmo, bo kilka znaków więcej a nie 32768 linijek kodu może uratować życie. Ciekawym jest czytanie w myślach ludzi, nie istnieje coś takiego i przez dłuższy czas nie będzie możliwe, można tylko coś przypuszczać lub przewidzieć z biegu wielu wydarzeń które są tylko przybliżeniem a nigdy nie będą dokładnymi danymi. Nie "śmieszkuje", po prostu mówię jak jest 😛

Może uratować życie, ale nie wiadomo do czego ten kod służy. Bardzo dobrze może to być zadanie ,,domowe'', które Autor musi wykonać i nie ma znaczenia czy jest zabezpieczone, czy nie... Zapewne i tak wyląduje w koszu 🙂

Tobie chyba ciężko przychodzi myślenie, skoro nie potrafisz załapać żartu z ,,czytaniem w myślach'', ale no nic (Nie powinieneś brać wszystkiego na poważnie) 😊

Nie ma sensu ,,przywalać'' się o coś do ludzi, skoro nawet autor o nic takiego nie prosił.

• 0
22 godziny temu, Vosly napisał:

Może uratować życie, ale nie wiadomo do czego ten kod służy. Bardzo dobrze może to być zadanie ,,domowe'', które Autor musi wykonać i nie ma znaczenia czy jest zabezpieczone, czy nie... Zapewne i tak wyląduje w koszu 🙂

Tobie chyba ciężko przychodzi myślenie, skoro nie potrafisz załapać żartu z ,,czytaniem w myślach'', ale no nic (Nie powinieneś brać wszystkiego na poważnie) 😊

Nie ma sensu ,,przywalać'' się o coś do ludzi, skoro nawet autor o nic takiego nie prosił.

Autor też nie pisał nic o żadnym zadaniu domowym. I czemusz to akurat w koszu?, może będzie chciał do zadania powrócić więc zapisze go w folderze na komputerze...

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
  • Kto przegląda   0 użytkowników

Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Okienko zamknie się za 5 sekund...