Skocz do zawartości

Polecane posty

Witam, chciałbym kupić komputer jednak boję się trochę że dostanę coś co w rzeczywistości miało być inne... Kupuje komputer na x-kom'ie, link:
https://www.x-kom.pl/p/544977-desktop-x-kom-g4m3r-500-i5-9400f-16gb-960-gtx1660-s.html
Komputer ma być gamingowy, bardzo dla mnie ważne będą fps'y na nim. I moje pytania brzmią:
1) Czy komputer jest dobry, godny polecenia?
2) Czy poniższy film przedstawia mniej więcej wyniki w grach? (zobaczcie specyfikacje w opisie przedstawianego komputera w filmie).
https://www.youtube.com/watch?v=SFLw6yhJCNg

Za 4200zł można złożyć sporo wydajniejszy komputer. Tutaj masz moją propozycje. https://www.x-kom.pl/lista/esgbm52gt w koszyku znajduje się jakiś gratis za 400zł AMD R4d30n R41s3 th3 G4m3 Bundl3 q1-q2-2020 nie zwracaj na niego uwagi, jeśli będziesz chciał wybrać ten zestaw to po prostu usuń go z koszyka. 

Edytowano przez Kaori.

Mobo:Aorus Z390 Pro|Cpu:i7 9700|Ram:Patriot Viper 4 3600MHz 16GB|Gpu:Czekam na ampre|Psu:Seasonic Focus Plus Gold 650W|Cooler:Be Quiet Dark Rock 4|Case:Corsair 220T 

8 minut temu, Kaori. napisał:

Za 4200 można złożyć sporo wydajniejszy komputer. Tutaj masz moją propozycje. https://www.x-kom.pl/lista/gt4n94uzf

Sam nie wiem, nie znam się na procesorach Ryzen, wolałbym poznać najpierw odpowiedzi na moje dwa pytania. A co do procesora nie wiem ale ogólnie wydaję mi się że jest słaby 😕 Masz może coś z intel core?

Edytowano przez kubaw208

Ryzen 5 3600 jest mocniejszym procesorem od i5 9400f, w grach wydajność będzie prawie identyczna, ale w renderingu wideo itp będzie sporo szybszy.  Zestaw który ci złożyłem będzie dużo wydajniejszy od tego G4M3Ra. 

Co do twoich pytań:

1.Nie, komputer nie jest godny polecenia bo samemu można złożyć sporo wydajniejszy komputer w takich samych pieniądzach. 

2. Tak przedstawia mniej więcej wydajność tego komputera.

Tutaj masz porównanie ryzen 5 3600 z i5 9400f

Edytowano przez Kaori.

Mobo:Aorus Z390 Pro|Cpu:i7 9700|Ram:Patriot Viper 4 3600MHz 16GB|Gpu:Czekam na ampre|Psu:Seasonic Focus Plus Gold 650W|Cooler:Be Quiet Dark Rock 4|Case:Corsair 220T 

34 minuty temu, Kaori. napisał:

Za 4200zł można złożyć sporo wydajniejszy komputer. Tutaj masz moją propozycje. https://www.x-kom.pl/lista/gt4n94uzf w koszyku znajduje się jakiś gratis za 400zł AMD R4d30n R41s3 th3 G4m3 Bundl3 q1-q2-2020 nie zwracaj na niego uwagi, jeśli będziesz chciał wybrać ten zestaw to po prostu usuń go z koszyka. 

To jakoś tak jest, że jak dodajesz procesor AMD do koszyka to się dodaje ten gratis i normalnie płacisz za niego grosz, ale jak ktoś sprawdza twój koszyk to u niego cena za ten Game Pass wyświetla się normalna - 4 stówki.

"`Całkiem zabawne, że jedyne osoby które bronią raweryka to osoby, które są mniej lub więcej powiązane z mpc, tj. mpc facebook i mpc news, ciekawe na ile jest to obiektywne, a na ile wymuszone przez makina lub inną osobę ``wyżej, która "przekonała" te osoby do napisania swojej "obiektywnej" opinii na ten temat, bo makin lubi dupolizów pokroju raweryka :)))`~ pewien mądry rabin z forum

A co udało by się złożyć z taką kartą? (tak do 4400 zł max 😕)
https://www.x-kom.pl/p/492336-karta-graficzna-nvidia-gigabyte-geforce-rtx-2060-windforce-2x-oc-6gb-gddr6.html?gclid=Cj0KCQjw09HzBRDrARIsAG60GP8EaaSxKVIf9FAunEH8fHpn7UokX1tF9YnGb2sNrELE0fPHqwGhCacaAkfNEALw_wcB
Pytam, bo osobiście nie mam pojęcia co będzie działało z czym, nie wiem od czego to zależy a też nie chcę bawić się w to parę godzin - wolę już zapytać ludzi którzy mają to obcykane 

Edytowano przez kubaw208

Zestaw z ryzen 5 3600 i rtx 2060 za 4.4k https://www.x-kom.pl/lista/wgpqbljtb. Pograsz na tej maszynce w każda grę na maksymalnych detalach w 60fps+.

9 minut temu, Kaori. napisał:

Zestaw z ryzen 5 3600 i rtx 2060 za 4.4k https://www.x-kom.pl/lista/wgpqbljtb. Pograsz na tej maszynce w każda grę na maksymalnych detalach w 60fps+.

Dzięki! dopytam się jeszcze informatyka itd. czy na pewno wszystko jest dobrze, a do ciebie mam jeszcze jedno pytane - dysk HDD mhm... Będzie dało się go zamienić na SSD? Wiem że wyjdzie więcej ale ewentualnie wymienić / dodać jeśli jest miejsce na dwa dyski

20 minut temu, kubaw208 napisał:

Dzięki! dopytam się jeszcze informatyka itd. czy na pewno wszystko jest dobrze, a do ciebie mam jeszcze jedno pytane - dysk HDD mhm... Będzie dało się go zamienić na SSD? Wiem że wyjdzie więcej ale ewentualnie wymienić / dodać jeśli jest miejsce na dwa dyski

Zawsze można wywalić dysk hdd i włożyć większy ssd m2, lub ewentualnie zamiast hdd dokupić w późniejszym czasie 2 pojemny dysk ssd na złączu sata. 

Edytowano przez Kaori.

Komputer za 4.4K, z kodem promocja-gigabyte cena zestawu zmniejsza się o 80zł: https://www.x-kom.pl/lista/9jpb7ssxv

• AMD Ryzen 5 3600
  • MSI B450-A PRO MAX
  • Crucial Ballistix Sport LT (2x8GB) 3000MHz CL15
  • Gigabyte RTX 2060 Windforce 2X OC
  • Plextor M9PeGN 1TB
  • SPC Supremo M2 550W
  • SPC Regnum RG6V

Bez chłodzenia CPU, bo boxowe powinno wystarczyć - jak będzie Ci przeszkadzała kultura pracy, to sobie w przyszłości możesz dokupić. Zamiast tego lepszy zasilacz, dysk SSD NVMe 1TB, pamięci z potencjałem do OC oraz przewiewna obudowa z kompletem wentylatorów. Płytę główną możesz zamienić na Gigabyte B450 Aorus Elite - powinna mieć fabrycznie wgrane już UEFI obsługujące Ryzeny 3000.

• Aive zmienił tytuł tematu Ocena komputera

Nie jestem teraz pewien który wybrać ... xD tamten wcześniejszy jest bardzo fajny, jednak ten ma SSD - za to tamten miał chyba wiatrak prawda?

EDIT: chyba jednak wybiorę propozycje Kaori. Komputer dobry, z chłodzeniem a dysk ewentualnie można potem zmienić/dokupić (wydaję mi się że z tych rzeczy co proponujecie to dysk HDD przegrywa z propozycją kompa z dyskiem SSD, dlatego zdecyduję się raczej na pierwszą propozycje ;/

Edytowano przez kubaw208

Za około 4,5k moja propozycja https://www.x-kom.pl/lista/z7jcdkweq z wydajniejszą karta graficzną RTX2060 Super.

• SilentiumPC Supremo M2 550W 80 Plus Gold
  • SilentiumPC Signum SG1 TG
  • PNY 480GB 2,5" SATA SSD CS900
  • AMD Ryzen 5 3600
  • MSI B450-A PRO MAX
  • Crucial 16GB (2x8GB) 3000MHz CL15 Ballistix Sport LT Red
  • KFA2 GeForce RTX 2060 SUPER Elite 1-Click OC 8GB GDDR6

Dodatkowo optymalnie dodatkowe chłodzenie SilentiumPC Fera 3 120mm oraz wymiane na wydajniejszy dysk PNY 500GB M.2 PCIe NVMe XLR8 CS3030

Masz problem z wyborem laptopa czy komputera? >Napisz do mnie<
Jestem równiez na GG: 1484081 również na facebooku >KLIK<
Lenovo Y510p i7-4700MQ // 8GB DDR3 // Lite-on 128GB SSD // NVIDIA GeForce GT 755M // Windows 8.1
Mysz Razer Deathadder

20 godzin temu, Gajwer napisał:

Za około 4,5k moja propozycja https://www.x-kom.pl/lista/z7jcdkweq z wydajniejszą karta graficzną RTX2060 Super.

• SilentiumPC Supremo M2 550W 80 Plus Gold
  • SilentiumPC Signum SG1 TG
  • PNY 480GB 2,5" SATA SSD CS900
  • AMD Ryzen 5 3600
  • MSI B450-A PRO MAX
  • Crucial 16GB (2x8GB) 3000MHz CL15 Ballistix Sport LT Red
  • KFA2 GeForce RTX 2060 SUPER Elite 1-Click OC 8GB GDDR6

Dodatkowo optymalnie dodatkowe chłodzenie SilentiumPC Fera 3 120mm oraz wymiane na wydajniejszy dysk PNY 500GB M.2 PCIe NVMe XLR8 CS3030

Dysk SSD, procesor taki sam, karta lepsza - gdzie tutaj jest haczyk? Za 100 zł takie rzeczy, więc co jest gorszego od pierwszej propozycji z RTX'em?

7 minut temu, kubaw208 napisał:

Dysk SSD, procesor taki sam, karta lepsza - gdzie tutaj jest haczyk? Za 100 zł takie rzeczy, więc co jest gorszego od pierwszej propozycji z RTX'em?

RTX2060 posiada nowszą odsłonę z dopiskiem Super.
RTX2060 vs RTX2060 Super. Film, w którym masz porównanie w przykładowych grach

Spoiler

Lenovo Y510p i7-4700MQ // 8GB DDR3 // Lite-on 128GB SSD // NVIDIA GeForce GT 755M // Windows 8.1
Mysz Razer Deathadder

Tak - rozumiem że RTX 2060 Super jest lepszy od zwykłego RTX 2060 ale chodzi mi o to że za dodatkowe 100 zł udało się jeszcze dać tutaj dysk SSD - więc przez logiczne myślenie uważam że z czegoś musiałeś zrezygnować/pogorszyć 😕 

Są różne dyski SSD, podałem Ci standardowy do zestawu, jest on trochę wolniejszy, lecz to dalej dysk SSD znacznie poprawia komfort użytkowania. 

Mysz Razer Deathadder

Ty mi poleciłeś 480 GB - szybszy byłby 960 GB tak? Nie wiem czy szybkość zależy od tej pojemności.

Nie, to tylko wielkość dysku. Szybszy wydajniejszy dysk dałem Ci jaką możliwość, lecz też jest droższy

PNY 500GB M.2 PCIe NVMe XLR8 CS3030

Mysz Razer Deathadder

Dokładnie tak, pasuje.

Mysz Razer Deathadder

Ok dzięki za pomoc, już chyba wiem w takim razie co kupuje 😄
EDIT:
@Gajwer
Jeszcze jedno pytanie - dużo będzie te cudo prądu żreć? Znam kolegę który musiał sprzedać kompa bo wyszło mu 500 zł za jakiś tydzień ... Chciałbym żeby to był zakup na raz a nie co miesięczne ćwiczenia odchudzające dla portfela 😕 

Edytowano przez kubaw208

Cała platforma nie powinna pobierać więcej jak 300-350W. Rtx 2060 super nie jest jakąś bardzo prądożerną kartą więc nie masz się czego bać. 

Edytowano przez Kaori.

Dobra, dzięki wam wszystkim za pomoc - temat do zamknięcia.

• Aive locked this temat
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.
  • Kto przegląda   0 użytkowników

Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Okienko zamknie się za 5 sekund...