Skocz do zawartości

Jak zrobić dobry serwer

Polecane posty

Wpis 1/5

Następny już niedługo!

Siema jak pewnie wiecie w tych czas jest bardzo trudno zrobić dobry serwer do minecrafta. A więc postanowiłem zrobić poradnik "Jak zrobić dobry serwer".  A więc zaczynajmy.

*Hosting

Najważniejszą rzeczą w robieniu serwerów jest dobranie hostingu. Każdy ma z tym problem. Ja jako doświadczony właściciel serwer przeszedłem już dużo. Nie wątpliwie najlepszym "miejscem" na postawienie serwera jest VPS lecz nie każdy ma na to środki i to potrafi. Dlatego lepiej na początek wybrać hosting. Jest wiele hostingów oferujących postawienie serwera minecraft. Ja osobiście mogę polecić Titanaxe.com. Testowałem każdy możliwy hosting i żaden się tak nie spisał jak ten. Na titanaxe.com można znaleść wiele funkcji. I bardzo łatwo można zrobić wiele rzeczy np. Jednym kliknięciem można podłączyć domenę lub łatwo można podpiąć serwery bungeecordem. Podsumowując moim zdaniem najlepszy hosting to titanaxe.com

*Pluginy

Pluginy to nie wątpliwie jedna z najważniejszych rzeczy na serwerze. W internecie można znaleść dużo pluginów na serwery z różnymi silnikami . Aby gracze nie narzekali pluginy muszą być dobrze skonfigurowane oraz spolszczone. A oto lista najpotrzebniejszych pluginów (W następnych wpisach opowiem o innych pluginach)

- PermissionEx >> Plugin dodający rangi na serwer 

-  AuthMe >> Plugin dodający logowanie na serwer

- Essentials >> Plugin dodający /spawn, /kit itp

- WorldEdit >> Plugin dodający magiczną siekierę do edycji świata

- WorldGuard >> Plugin dodający zabezpieczenie serwera

- Skript >> Plugin dodający skrypty na serwer

- AntiBotUltra >> Chroni serwer przed botmi

*Reklama

Też jedna z trudniejszych rzeczy a mianowicie zareklamowanie serwera. Najlepiej jest wykupić reklamę na YouTubie ale jednak Youtuberzy sobie cenią takie reklamy. Ale istnieje też parę łatwiejszych/darmowych sposobów.

> Mclista.pl

#Na tej stronie możesz wstawić reklamę serwera za darmo

> Strony związane z minecraft 

> Discordy

> I wiele więcej

To na tyle z dzisiejszego poradnika! Zapraszam na kolejny niebawem! Pozdrawiam

19 godzin temu, matiniugamesyt napisał:

PermissionEx >> Plugin dodający rangi na serwer 

Twoja znajomość na tym o czym piszesz właśnie wyszła na jaw. Ten plugin nie jest już wspierany od bardzo dawna, ostatnia wersja pochodzi z przed wielu lat. Teraz używa się pluginu o nazwie Luck Perms, który jest o wiele bardziej rozbudowany (i przystosowany do nowych wersji) niż ten Twój pex. Nie rób nowym graczom, którzy robią serwer młynka w głowie.

Pozdrawiam.

Edytowano przez Kubix03

xwL7SRA.png

Ja osobiście polecam antibot EpicGuard chroni przed atakami z proxy 🙂 i zależy na jaką wersje podałeś pluginy bo Essentials nie jest na wyżej niż 1.8 to samo z Pexem 😄 EssentailsX i LuckPerms jest na wyżej 

giphy.gif
Jeżeli pomogłem zostaw Serduszko!❤

2 godziny temu, Kubix03 napisał:

Twoja znajomość na tym o czym piszesz właśnie wyszła na jaw. Ten plugin nie jest już wspierany od bardzo dawna, ostatnia wersja pochodzi z przed wielu lat. Teraz używa się pluginu o nazwie Luck Perms, który jest o wiele bardziej rozbudowany (i przystosowany do nowych wersji) niż ten Twój pex. Nie rób nowym graczom, którzy robią serwer młynka w głowie.

Pozdrawiam.

Używam pexa na 1.14.4 i działa perfekcyjnie A Luck Perms nie miałem z nim nigdy styczności więc nie wiem jak on działa

• 3 miesięcy później...

Nie wiem co jest trudnego w reklamie serwera, na YouTube jak i FaceBooku można wykupić reklame która będzie się wyświetlać przed filmami lub obok, wszystko zależy od budżetu jaki mamy na reklame, oczywiście adwords może nam tej reklamy nie zaakceptować (Youtube), ale fb też istnieje! 😉

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
  • Kto przegląda   0 użytkowników

Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Okienko zamknie się za 5 sekund...