Skocz do zawartości

Upgrade - porady

Polecane posty

Siemka, do rzeczy.

Potrzebuje porad dotyczących upgrade'u komputera, jak poniżej widać jest dość spore zamieszanie w podzespołach , dlatego proszę o propozycje wymian komponentów.

(Myślałem, żeby zacząć od wymiany procesora na AMD Ryzen 5 2600, 3.4GHz, 16 MB, BOX (YD2600BBAFBOX) oraz płyty głównej ale jej już nie potrafię dobrać przyszłościowo.)

Komputer służy właściwie do wszystkiego; przeglądania internetu, nauki, oglądania seriali, grania czy też wszelkiego renderowania.

Płyta głowna: ASRock > FM2A58M-VG3+

Procesor: AMD Athlon(tm) X4 860K Quad Core

Karta: Sapphire Radeon RX 570 NITRO+ 4GB GDDR5 

Ram: Patriot Signature, DDR3, 4 GB,1600MHz, CL11 (PSD34G16002) i jeszcze jedna 4 aczkolwiek nie potrafie określic modelu ani producenta

Dyski: 1 tb hdd / 500gb ssd

Zasilacz: Be quiet System power 9 500w

Edytowano przez Under07

Bez budżetu ciężko jest polecać cokolwiek. Jaki to dysk SSD (marka, model) - jak z jego żywotnością?

Do R5 2600 polecam Ci brać płyty na chipsecie B450 od MSI, są to jedne z nielicznych płyt na B450, które można brać pod kątem przyszłej rozbudowy.

Do tego potrzebujesz pamięci RAM:

Dysk to Crucial MSX500 i jest w prawie nowy.

[Wydaje mi się], że największym problemem jest procesor, ale chyba bez wymiany płyty głównej nie moge sobie pozwolić na zakup owego Ryzena, poprawcie mnie jeśli się mylę.

Budżet na ten moment to około 800zł, chciałbym stopniowo wprowadzać ulepszenia gdyż tak byłoby dla mnie najkorzystniej

Edytowano przez Under07

CPU, MOBO i RAM musisz razem zmieniać, Twoja obecna platforma nie obsłuży Ryzenów, a te wymagają DDR4. Choćbyś chciał, to z tym budżetem nie ma opcji kupna całej platformy.

Musisz trochę większych budżet nawet z jedną kością ram, nie starczy w zaplanowanym 

AMD Ryzen 5 2600

Masz problem z wyborem laptopa czy komputera? >Napisz do mnie<
Jestem równiez na GG: 1484081 również na facebooku >KLIK<
Lenovo Y510p i7-4700MQ // 8GB DDR3 // Lite-on 128GB SSD // NVIDIA GeForce GT 755M // Windows 8.1
Mysz Razer Deathadder

2 godziny temu, Anhin napisał:

CPU, MOBO i RAM musisz razem zmieniać, Twoja obecna platforma nie obsłuży Ryzenów, a te wymagają DDR4. Choćbyś chciał, to z tym budżetem nie ma opcji kupna całej platformy.

1 godzinę temu, Gajwer napisał:

Musisz trochę większych budżet nawet z jedną kością ram, nie starczy w zaplanowanym 

AMD Ryzen 5 2600

Fajnie dzięki za dobre rady, zatem może jest jakaś tańsza alternatywa zestawu, który się dobrze sprawdzi z obecną kartą graficzną i zasilaczem

Czterordzeniowy procesor, jedna kość pamięci RAM - dokupujesz najszybciej jak kto możliwe drugą identyczną, potem zmiana CPU na jakiegoś R5 2600 czy R5 3600. Reszta modernizacji już według uznania.

• 2 tygodni później...

Znalazłem taki zestaw za 1000zl (używany oczywiście), jest sens go kupować by następnie przełożyć moja kartę, dysk i zasilacz do niego czy to raczej mija się z celem?

F5564F28-D158-47A9-9AF6-F52A30CC07BA.jpeg

Moim zdaniem bez sensu, za jakiś czas znowu będzie ograniczony.

Lenovo Y510p i7-4700MQ // 8GB DDR3 // Lite-on 128GB SSD // NVIDIA GeForce GT 755M // Windows 8.1
Mysz Razer Deathadder

• 4 tygodni później...
Dnia 17.01.2020 o 13:31, Anhin napisał:

Czterordzeniowy procesor, jedna kość pamięci RAM - dokupujesz najszybciej jak kto możliwe drugą identyczną, potem zmiana CPU na jakiegoś R5 2600 czy R5 3600. Reszta modernizacji już według uznania.

Czy ram który posiadam obecnie, zadziała na tej płycie?

Niestety nie.

Mysz Razer Deathadder

Ostatecznie biore
Ryzen 5 2600X

MSI B450-A Pro max

Crucial Ballistix 8gb 3k mhz (druga dokupie pewnie we wakacje) 

Jednak mam jeszcze pytanie odnośnie obudowy. Znalazłem kilka fajnych i budżetowych opcji, aczkolwiek wolałbym się upewnic, którą najlepiej wybrać, aby spełniła oczekiwania i udało się wszystko upchać. 
W tej pierwszej są dołączone niby wentylatory, a zalezy mi też na dobrej temperaturze w srodku bo kupując obudowę z oknem, otworzenie budy odpada. Piszcie swoje propozycje w co najlepiej byłoby to zapakować i jak zadbać o dobrą wentylacje żeby trzymac dobre temperatury PC, szczególnie w cieplejsze dni.

https://allegro.pl/oferta/obudowa-pc-i-box-passion-v5-gaming-8906979670

(Wtedy zamiast MSI B450-A Pro max biorę MSI B450M-A Pro max [dodatkowo jest tańsza])

https://allegro.pl/oferta/obudowa-gamer-bpbg5-szyba-plexi-usb-3-0-listwa-led-8412635762?utm_feed=aa34192d-eee2-4419-9a9a-de66b9dfae24&utm_source=google&utm_medium=cpc&utm_campaign=_ELKTRK_PLA_Komputery_top&ev_adgr=Monitory+komputerowe&gclid=Cj0KCQiAkePyBRCEARIsAMy5ScsnmWodS2-BB-CE-vJYuqJeDpFJGIozBFYWgCDSiUesB4dPyMMhvVcaAlw3EALw_wcB

Edytowano przez Under07

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
  • Kto przegląda   0 użytkowników

Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Okienko zamknie się za 5 sekund...