Skocz do zawartości
  • 👋 Witaj na MPCForum!

    Przeglądasz forum jako gość, co oznacza, że wiele świetnych funkcji jest jeszcze przed Tobą! 😎

    • Pełny dostęp do działów i ukrytych treści
    • Możliwość pisania i odpowiadania w tematach
    • System prywatnych wiadomości
    • Zbieranie reputacji i rozwijanie swojego profilu
    • Członkostwo w jednej z największych społeczności graczy

    👉 Dołączenie zajmie Ci mniej niż minutę – a zyskasz znacznie więcej!

    Zarejestruj się teraz

Nadciśnienie tętnicze


rokoon

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Da się żyć normalnie z nadciśnieniem tętniczym ? Czy już jestem skazany na zawał serca ?

Ktoś z forum również cierpi na tą chorobę ? jak sobie radzicie z tym ?

Opublikowano

Idź do lekarza to ci wytłumaczy czy da się  żyć. 

 

Ja jakoś żyję mimo zmian w lewej komorze serca i powiedzmy że wszystko wróciło do normy po 2-3 latach  a wystarczyło tylko zmienić kraj,  mniej stresu, lepsze odżywianie i stała praca. 

Mózg to nie mydło; nie ubędzie Ci go, gdy go użyjesz.

Opublikowano

Jak najbardziej. Wiele osób ma nadciśnienie i nawet o tym nie wie. Najwazniejsze to wybrać sie do lekarza i lekarz powinien przypisać Ci odpowiednie leki. W większości przypadków nadciśnienie kontroluje się własnie lekami. Moich oboje rodziców ma nadciśnienie i od wielu lat biorą leki.

Dobrze byłoby również zmieinć tryb życia bo najczęściej to własnie tryb życia sprawia, ze ciśnienie Ci skacze ( na przykłąd duża waga). Z rad do których możesz zastosować się natychmiast to:
- na początek minimum 30 minut marszu dziennie
- odżywiać się tak aby zrzucić wagę
- rzucić stopniowo palenie, kawę i alkohol

Opublikowano

Drogi autorze, serio myślisz, że założysz dwa konta i z jednego napiszesz temat z pytaniem, z drugiego odpiszesz, uprawiając przy tym marketing szeptany, i nikt się nie połapie? 

Kosz i nie polecam próbować ponownie takich akcji.

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...