Skocz do zawartości

Zestaw do oceny

Polecane posty

Cześć,
Totalnie się nie znam na tych sprawach, bo nie wiem na co zwracać uwagę, więc chciałbym by ktoś ocenił czy taki zestaw, który sobie złożyłem jest kompatybilny ze sobą i wszystko będzie działać dobrze, czy może coś źle dałem lub nieopłacalnie i idzie złożyć tak samo dobry / wydajny komputer ale np. coś taniej. 

https://www.x-kom.pl/lista/b6q2o3sbn

Pani Kasia

Pani Kasia

Dzięki Panowie za komentarz.

Właśnie bo nie wiem za bardzo czy różnica między dyskami SSD a tym co ja dałem, czyli te takie co się wpina bez kabli do płyty głównej ( mówiłem, że się totalnie nie znam, dlatego nawet nie wiem czy ten typ dysku to też jest SSD czy jakiś inny ) to jest ogromna różnica? bo tak patrzyłem tylko po specyfikacji, no to przy zapisie / odczycie cyferki tak znacznie się różnią między tymi dyskami, ale nie wiem jak to wychodzi w praktyce jeśli chodzi o wydajność.

Jeśli chodzi o procesor, no to fakt jest to 100zł różnicy między 1600 a 2600. Sugerowałem się ( znowu ) opiniami ludzi, no i twierdzili że między 1600 a 2600 specjalnej różnicy nie ma i nie da to jakiegoś widocznego kopa. Większa różnica byłaby  ponoć przy zamianie z 1600 na 3600, stąd też taki wybór. No ale jeśli oczywiście jest inaczej i jest to zauważalna różnica, to rzecz jasna pewnie zamienię na 2600. 

Co do obudowy, którą zaproponowałeś. Owszem jest bardziej przewiewna i ją wziąłem za pierwszym razem. Potem zacząłem czytać opinie, no i mówili ludzie, że przewiewna jest spoko, ale te filtry przeciwkurzowe są tylko po bokach a cały front nie ma filtra, więc znacznie łatwiej o zakurzenie wewnątrz. 

Różnica w grach czy podczas normalnej pracy jest prawie niezauważalna, różnica jest wtedy gdy pracujesz na dużych plikach (np. obróbka RAW, czy montaż filmów). Oczywiście lepszym wyborem byłby dysk SSD NVMe, jednakże masz budżet taki a nie inny i racjonalniejszym wyborem będzie zwykły SSD - NVMe fpsów nie doda, lepszy procesor czy grafika owszem, no i łatwiej dołożyć dysk niż zmienić procesor.

Opiniami to się sugeruj ale na zagranicznych forach - polscy użytkownicy często kupują coś i mówią "fajne", nie mając punktu odniesienia. Oczywiście dodatkowo recenzje zza granicy oraz na polskim podwórku. Zostawiam filmik, wnioski sobie wyciągniesz sam czy nie ma specjalnej różnicy:

Obudowa owszem nie posiada filtru na froncie, jednakże to jest twój wybór - jeśli nie kurzy Ci się w mieszkaniu/domu za bardzo to ten front da sobie radę. Ewentualnie proponuję SPC Regnum RG4T, która posiada filtr na froncie.

Zaraz się biorę za oglądanie i dzięki za wyjaśnienie o co chodzi z dyskami w takim razie. To już teraz wiem przynajmniej na co zwracać uwagę. Dzięki jeszcze raz. 

Pani Kasia

Dnia 20.10.2019 o 15:13, Anhin napisał:

Osobiście zmieniłbym procesor na Ryzen 5 2600 kosztem dysku SSD - któryś z tych: https://www.x-kom.pl/szukaj?q=486886 436396 446346 451891

Jak chcesz bardziej przewiewną obudowę to SPC Signum SG1.

Wyrzekaj się dysków tych marek. Są tanie nie bez powodu. Relatywnie krótka żywotność, spadki transferu, problemy ze startem, brak możliwości zmiany czegokolwiek w partycjach (pojawiają się z powrotem po usunięciu), losowe restarty to tylko kilka przypadłości tanich dysków SSD. Jeśli crucial to tylko seria MX, ponadto samsung, kingston, jeśli już adata to tylko XPG, wd.

Ta cierpliwa sygnatura czeka na wenę jego właściciela. :-)

Nie musisz koniecznie zmieniać dysku, można inaczej. Moja propozycja: https://www.x-kom.pl/lista/6xus7wx1v

• SilentiumPC Vero L2 500W 80 Plus Bronze
  • Plextor 512GB M.2 PCIe NVMe M9PeGN
  • AMD Ryzen 5 2600
  • ASRock Fatal1ty B450 Gaming K4
  • Crucial 16GB 3000MHz Ballistix Sport LT Gray CL15 (2x8GB)
  • SilentiumPC Signum SG1M
  • Zotac GeForce GTX 1660 Gaming AMP 6GB GDDR5

Choć osobiście plextor wymieniłbym na PNY 500GB M.2 PCIe NVMe XLR8 CS3030

Masz problem z wyborem laptopa czy komputera? >Napisz do mnie<
Jestem równiez na GG: 1484081 również na facebooku >KLIK<
Lenovo Y510p i7-4700MQ // 8GB DDR3 // Lite-on 128GB SSD // NVIDIA GeForce GT 755M // Windows 8.1
Mysz Razer Deathadder

Okej okej, dobra już chyba zaczynam kumać jak, co, z czym łączyć itd. Dzięki Panowie za propozycje, na pewno coś z tego wybiorę.

Pani Kasia

Wybierz zestaw, który zaproponował @Gajwer z CS3030, MOBO ASRocka zmień na MSI B450-A PRO MAX - z kodem promocyjnym komponenty będziesz miał ten zestaw za ~2900zł - zaoszczędzone 100zł możesz przeznaczyć na lepszy zasilacz, chłodzenie cpu czy inną obudowę.

Nie no po prostu rewelka, dzięki ^^ 

To ja tu chyba jeszcze pod ten temat wstawię komputer '' dziadka '' od mojej kobitki, który naprawdę jest stary ( z dobre 10 lat ), a którego Ona zmieniać nie chce, bo szkoda jej kasy.
Jest zakochana w simsach i to jedyna gra w jaką gra po robocie i problem jest taki, że tak jak mówię Ona nowego kompa nie kupi, ale chciałaby móc grać we wszystkie dodatki The sims 4 ( na które może wydać kasę... ale podrasować kompa to już nie ). Stwierdziłem, że jej komp to i tak przeżytek, a części używane do niego są taniutkie to jej zafunduje '' modernizacje '' tego starego grata. Jak patrzyłem po wymaganiach najnowszych dodatków Sims 4, no to będzie potrzebny system 64 bit, minimum 4 GB Ram a najlepiej 8 GB.  
Nie pamiętam dokładnie wszystkich podzespołów ( musiałbym sprawdzić ), ale to co wiem to jest tak:

Płyta główna - Asustek M4A77TD PRO
Procesor - ( tu nie pamiętam, ale z tego co kojarzę to coś takiego ) AMD Athlon II
Karta graficzna - Geforce 9500 GT
Pamięć - 2 GB DDR3 

Osobiście myślałem, by dokupić 8 GB ram bo widziałem używki na allegro 2x 4GB za chyba 50 zł. 
Myślałem też nad zmianą karty graficznej, ale też jakiejś taniej używki, a jednak żeby dała coś nowego życia temu komputerowi, tyle tylko, że nie mam pojęcia jaki Ona ma tam zasilacz i boję się, że kupię jakaś karte i mi pierdyknie zasilacz. Na zasilaczu nie ma nic - zero informacji i nie wiem czy idzie to jakoś sprawdzić inaczej. 
Myślicie, że ta dodatkowa pamięć + zmiana karty graficznej, to byłby zastrzyk energii po taniości do grania w te Simsy? 

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Kto przegląda   0 użytkowników

Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Okienko zamknie się za 5 sekund...